Fleksogamija, ¹ta je to?

Started by hulio_salinas, 05-01-2007, 08:49:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hulio_salinas

Fleksogamija, ¹ta je to?
Izvor: Krstarica.com



Dugo je vladalo uverenje da je monogamna veza jedina moralno ispravna, da je sve drugo prevara, nemoral, razvrat, perverzija (u zavisnosti od detalja)... Danas se, meðutim, javlja nov oblik veze - fleksogamija - i ima onih koji se pitaju da li æe takva veza postati standard.

Fleksogamija je naziv za novu vrstu veze izmeðu ¾ene i mu¹karca, vrstu veze koju neki smatraju samo zamaskiranom prevarom. Naime, u ovoj vrsti veze reè je o paru koji je veæ du¾e vremena zajedno, nekada su i u braku, ali se viðaju i s drugim ljudima, i ne samo to. Dok je najbezazleniji oblik fleksogamije taj da se on osvræe za lepim ¾enama, a nju to nimalo ne uzrujava, ili da ona flertuje sa zgodnim konobarom, a njega to ne potresa, ide se i do seksualnih odnosa s drugim ljudima. Po èemu se fleksogamija razlikuje od klasiène prevare? Po tome ¹to se izleti sa strane (nekad s razlièitim osobama, nekad redovno s jednom istom osobom) ne kriju i oba partnera prihvataju takav odnos.

Neki fleksogamiju vide kao naèin da oèuvaju svoju monogamnu vezu - vezu smatraju i dalje monogamnom (a ne poligamnom ili poliamorijom), jer te osobe sa strane ne vole onako kako vole svog partnera ili partnerku. Ljudi u fleksogamnoj vezi i dalje vole jedno drugo, ali im se povremeno dopadne i jo¹ poneko, pa se i s tim nekim malo zabave. Osobe sa strane doðu i proðu, a veza s partnerom ili partnerkom opstaje.

Naravno, da bi fleksogamna veza mogla da funkcioni¹e, neophodno je da na nju pristanu oba partnera, kao i da, ako se jedno od njih dvoje kasnije predomisli i shvati da mu takav odnos ipak ne prija, i ono drugo odustane od fleksogamije. Potrebno je unapred se slo¾iti oko takvog odnosa, ne tek nakon ¹to je do prevare do¹lo; korisno je i unapred se dogovoriti hoæete li reæi prijateljima i koliko daleko æete iæi u fleksogamiji. Ako ne¹to uznemiri va¹eg partnera ili partnerku, to ne bi trebalo da ponovite.

Da li æe fleksogamija postati standard? Te¹ko je reæi unapred, mada nije verovatno. Ovakav odnos postojao je i ranije, samo je bio reði i o njemu se van traèeva nije prièalo, pa je najverovatnije da æe fleksogamni odnos postati ne¹to èe¹æi nego ranije, ali da monogamni odnos ipak neæe zameniti.

Coolgemini

QuoteDa li æe fleksogamija postati standard? Te¹ko je reæi unapred, mada nije verovatno. Ovakav odnos postojao je i ranije, samo je bio reði i o njemu se van traèeva nije prièalo, pa je najverovatnije da æe fleksogamni odnos postati ne¹to èe¹æi nego ranije, ali da monogamni odnos ipak neæe zameniti.

Fleksogamija=monogamija??? :hm :hm...Never.....
Ona je vec standardna,ali samo u retkim glavicama...mislim da danasnji streotipni monogamni tip veze ne moze zaci u tu drugu dimenziju besprekorne slobode u vezi,cak i po pitanju velike ljubavi...Sve je u redu dok smo zajedno,a kad neko nekoga prevari,onda dolazi do raskida...i taj raskid je obicno uvek nerazjasnjen jer se ne zna pravi motiv prevare,a ljudi u vezi obicno propuste mogucnost da saznaju zasto je do toga doslo... :roll:

Darker

QuoteOsobe sa strane doðu i proðu, a veza s partnerom ili partnerkom opstaje.
jaooooooo, hahahahha, meni ovo isto rekla biv¹a devojka za vezu u odnosu na drugarstvo... sad mi je jasno ¹to se posle smuvala sa drugom, hahahahhaha :][ :][ :][ :][ :K :K :K :K :K

Al-Jasmina

Moze postati standard za 3 milenijuma (toliko je naime trebalo monogamiji da se instalira kao standard)

Smrda

e ja stvarno danas nemogu da verujem sta sam sve procitala....
pa zar ce se za sve naci odgovarajuci i socijalno prihavtljivi termin?
uzas jedan....
i sta je sledece....
fleksigamna deca,ne kapiram?!?!?
nista ja to ne razumem.,......

stef


Ajvi

#6
Fuuuuuj, ljudi, ne mogu da zamislim da bi iko (normalan, da to ne komentarisem) pristao na to..  :T
Hulio, jos nas postepeno uvodis u pricu, prvo se spominje fler, pa vise od toga, pa jos vise, pa najvise..  :twisted: A da stvar ne bi izmakla kontroli, postoji mogusnost prekida (veze? ili) takvog odnosa..
A slicica ovog para je bas inspirativna, oni mi skroz lice na flertomane...  :lol:
Sto bi rekla Smrda, sta cemo sa fleksigamnom decom??  :K