Vratila kesu sa 65.000 dolara

Started by Bred, 05-10-2007, 13:04:16

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: Tanjug 
Majami -- Amerikanka Debi Koul (53) našla na putu ispred deponije u kojoj radi kesu sa 65.000 dolara i osmah je predala vlastima.

Ispostavilo da je kesa ispala, zasad iz neobjašnjivih razloga, iz blindiranog vozila za prevoz novca. Radnica gradske čistoće okruga Pinjelas, na Floridi, prvo je pomislila da je reč o kornjači na putu, ali je ubrzo uvidela da je to kesa sa novčanicama od 50 i 100 dolara, čiji ukupni iznos prevazilazi njenu dvogodišnju platu. Žena je odmah obavestila svog šefa koji je pozvao policiju.

Šef Koulove je kazao da ne može da joj da povišicu niti premiju kao nagradu za dobro delo, budući da je ona državni službenik, ali je obećao da će pokušati da joj da nekoliko slobodnih dana.

Ona je novinarima rekla da je odgajana da bude poštena i da je u tom duhu odgajila i svoje četiri kćerke.

"Svi me pitaju da li sam bar na trenutak pomislila da zadržim novac za sebe. Da budem iskrena, ne. To mi nije ni palo na pamet", kazala je Koulova.

b92

pig_am_am

samo slobodni dani? e stvarno strasno... :batina

dirigent

ludaca ... Amerika potrosi milijarde dolara na vojni budzet i zveckanje oruzjem sirom sveta , ne bi im ni marjasa ostavio kad bi bio u prilici... Nekoliko miliona Amerikanaca zivi u kamp kucicama i za to placaju porez . Izem ti takvu drzavu.
   Pa zato drpaj gde mozes jer ce te drzava ionako odrpati na kraju.

katarina

Cenim to sto je uradila! Ne verujem da bih mirno spavala, a pare bih uzela, samo u slucaju da su mi deca gladna.

Adonis_Vernalis

Quote from: dirigent on 05-10-2007, 20:56:53
ludaca ... Amerika potrosi milijarde dolara na vojni budzet i zveckanje oruzjem sirom sveta , ne bi im ni marjasa ostavio kad bi bio u prilici... Nekoliko miliona Amerikanaca zivi u kamp kucicama i za to placaju porez . Izem ti takvu drzavu.
   Pa zato drpaj gde mozes jer ce te drzava ionako odrpati na kraju.

Upravo zato je mucena zena i vratila pare. Zamislite da ih je zadrzala. Pre ili posle, pala bi u napast da kupi kola. Ne mora to biti BMW, to moze biti i neka olupina. Kada dodje do kola, pozelela bi da npr. okreci gajbu, sredi deciju sobu, kupi sebi kuhinju... a za sve to trebaju novci. A ona ih ima tacno onoliko koliko joj sleduje. Posle nekoliko meseci, jadnica bi se opustila i, taman da odahne, kuc-kuc... ko je?... poreznici... dobar dan - dobar dan... a otkud vama onaj auto, kad mi dobro znamo da vi sa svojom platom ne mozete ni peglu da kupite?... i tako. Sta je bilo sa Majkom Tajsonom kada se jaaaako obogatio? Namestili mu neku devojku. Kako izgleda zagrljaj Majka Tajsona? Ne bih da iskusim, ali verovatno kao silovanje. Onda je otisao u zatvor, a sav novac popise mu hajduci.

Spasla se bede. Jos je mogla i zatvor da zaglavi. Ovako, nista nema, jer nije ni imala. Dva-tri dana ce izazivati polemike "pro et contra", jos neko vreme cemo o njoj i mi pisati na forumu, a onda ce utonuti u kolotecinu sopstvenog bitisanja i, barem, mirno spavati. I biti ostavljena na miru.

dirigent

Imate pravo...

   Strava i uzas. Zvuci kao kastinski sistem novog doba , ili kao neki kolhoz samodisciplinujucih.

Wlada

Па пореска инспекција од које амери цвикају више од ЦИЕ.
Ако би пала сумња на њу, а неки фини комшија је пријавио (као Барт Хомера  :K ), онда би чике у црном стигле на врата са актен ташнама и онда хаос до краја живота. Поготову што се тамо прекршиоци закона увек стављају под лупу наредних 10 година.

Adonis_Vernalis

Upravo tako. Tamo se dobro zna ko gde moze da zivi, ko gde parkira kola i kome kakva kola pripadaju, ko gde pazari i sta za svoje novce moze da kupi, a narocito sta ko NE MOZE da uradi. Ako ste pripadnik "srednje klase", zna se da ne mozete ziveti u narocito "finim krajevima", ali ne mozete ni u krajevima gde zivi sirotinja. Ne moze se desiti, sve i da imate novca, da se eto tako uselite u novu kucu na prestiznom mestu, jer vas komsiluk, mozda, nece primiti. Mozda necete biti dovoljno fini za to odabrano drustvo, te ce vas najuriti.

Dobro se secam da sam, jednom prilikom, bio diskretno, vrlo diskretno opomenut da ne kupujem potrepstine u K-Martu ili, ako vec kupujem, da ne vucaram te kese po kampusu univerziteta da ih svi vide. Objasnjeno mi je da u K-Martu kupuju Crnci i Meksikanci, dakle neprilagodjeni i outcasti, a ja sam, eto, visiting scholar, i "ne prilici" da tamo trosim sopstvene novce. Guzvam time imidz univerziteta. Moj odgovor: "ali tamo je mnogo jeftinije", propracen je mirno-ledenim pogledom, upitno dignutom obrvom i jednim otegnutim "Sooooo?"

Wlada

Кроз капитализам право у феудализам. Мислим да им ни систем каста није далек, тим аристократама из САД.  Господе кад помислим да су ти исти амери спровели кампању *милосрдни анђео*. Рекао сам једном приликом да је једино што ми се свиђа код њих НАСА и остајем при томе!