Toalet kao kuæa

Started by Roben, 13-10-2007, 12:08:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

Toalet kao kuæa

Sim D¾e Dak rodjen je u toaletu, i tamo planira da ¾ivi i umre. Izgradiæe sebi kuæu u obliku WC ¹olje, u okviru kampanje za èistije toalete ¹irom sveta.

Jedina "toalet-kuæa" na planeti, vredna 1,6 miliona dolara, biæe otvorena za posetioce 11. novembra.

Struktura od betona i stakla, povr¹ine 419 kvadratnih metara, nalazi se u Suveonu, 40 kilometara ju¾no od Seula.

Zainteresovani za iznajmljivanje kuæe, pre nego ¹to se Sim u nju useli, mogu u kuæi provesti jedan dan za 50.000 dolara. Sav prihod namenjen je podizanju sanitarnih standarda u siroma¹nim zemljama.

Kuæa je opremljena sa tri deluks toaleta, dve gostinske i tri spavaæe sobe, na dva sprata.
Posetioce zabavlja muzika, a elektronski senzor otvara poklopac ¹olje èim neko udje u toilet.

Celo imanje, koje obuhvata i potok i ba¹tu, nazvano je "hevud¾e", ¹to znaèi "mesto utoèi¹ta gde se brige re¹avaju".

"Majka me je namerno rodila u toaletu, jer jedno staro verovanje ka¾e da æe ljudi rodjeni blizu "mokrog èvora" biti dugoveèni i sreæni" rekao je Sim agenciji AFP.

Sim, inaèe biv¹i gradonaèelnik Suveona, bio je poznat pod nadimkom "Gradonaèelnik WC". ©irom grada, postavljeni su toaleti ukra¹eni umetnièkim slikama, sve¾im cveæem i ba¹tama. Pre osam godina osnovao je Udru¾enje toaleta Koreje, a planira da pro¹iri aktivnosti na Svetsku asocijaciju.

"Moja porodica æe èuvati kuæu kao simbol nove kulture Koreje, nakon moje smrti" rekao je Sim, koji se nada da æe napraviti "novi koncept ¾ivota, u kojem je toalet centar doma".

"WC je nekada smatran prljavim, smrdljivim mestom. Sada moramo tretirati kupatilo kao utoèi¹te koje èuva èovekovo zdravlje" dodao je Sim, i upozorio da godi¹nje oko dva miliona ljudi umre zbog lo¹ih sanitarnih uslova.

(MONDO)

hulio_salinas

Prehlada je èudna bolest?  :shock

50.000 dolara dan?  :smekerica:

tarantulica

Quote"Majka me je namerno rodila u toaletu, jer jedno staro verovanje ka¾e da æe ljudi rodjeni blizu "mokrog èvora" biti dugoveèni i sreæni"

Impresionirana sam...
Trebalo bi u svaku salu za poroðaje doneti bar po jedan toi-toi...  :ball2:

Wlada

Колико је тај човек био докон када је о тако нечему могао уопште да размишља. Шта је следеће? Кућа у облику тоалет папира?  :>

Al-Jasmina

 :happy: sto?
Pa ja planiram da imam minimum sofu u svom kupatilu jednog dana