Studenti zadovoljni hranom u menzama

Started by Roben, 29-06-2007, 21:19:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

Studenti zadovoljni hranom u menzama

Informacija da se studentima slu¾i masna hrana je netaèna, saop¹tio je Savez studenata Beograda.

U pojedinim dnevnim novinama pojavila se netaèna i proizvoljna informacija izvuèena iz konteksta istra¾ivanja koje je sproveo Savez studenata Beograda, navodi se dalje u saop¹tenju.

Prema propisima Ministarstva prosvete uèe¹æe belanèevina u obroku ne sme da prolazi 15 odsto, masti izmedju 35 i 40 odsto i ugljenih hidrata od 45 do 50 odsto.

Na osnovu bromatolo¹kih i hemijskih analiza koje vr¹i Gradski zavod za javno zdravlje sadr¾aj masti u obrocima spremljenim u studentskim restoranima ne prelazi 32 odsto, navodi se u saop¹tenju.

Rezultati ankete pokazuju da je oko 75 odsto studenata zadovoljno ishranom u studentskim restoranima.

(Beta)

josefina87

ja sam davno prestala,ali najvi¹e zato ¹to me mrzi da idem..hrana je skroz ok..zavisi od menze do menze,ali generalno mi ba¹ ni¹ta nije smetalo!

Bred

Anketa objavljena u novinama Student kaze:

Najlosija menza:
Obilicev venac  34%
Karaburma   18,4%
Patris      12,3%
Kralj Aleksandar I  12,3%
Djusina   6.6%


Najneomiljenija hrana:
Spanac  15,32%
Pirinac 12,23%
Sargarepa  9.4%
Grasak 8,37%
Kupus 8,11% 



Bla_bla_blaaaa

slazem se sa ovom najneomiljenijom hranom...

Ja bih dodala i boraniju ;)

Darker

Quote from: Bla_bla_blaaaa on 15-11-2007, 15:05:44
slazem se sa ovom najneomiljenijom hranom...

Ja bih dodala i boraniju ;)
Ja vas ne kapiram... Ja sam uplatio tu menzu konaèno da bih jeo ne¹to kuvano, a vi biste samo da krkate peèenje? :F
Menza je fenomenalna, sem kad umesto krompir-pirea stave neko sintetièko minut-s**nje...
©to vi¹e povræa!!!
A ¾ivo me zanima da li je neko jeo na Obiliæevom vencu i da li je ba¹ toliko lo¹a, odnosno-©TA je to toliko lo¹e tamo? :hmm

Bred

ja sam jeo i nije mi izgledalo bas toliko lose.  :hm


dirigent

Ja sam iz BGd , ali sam se jednom obreo u jednoj menzi. Klopa je super . Bitno je da se jede kasikom , a za ostalo se moze snaci , bar je  tako gledam na to.

lycos

bio sam prvi put do nase menze prosle nedelje..sasvim ok  :wink: