Zimsko raèunanje vremena od ovog vikenda

Started by Bred, 26-10-2007, 15:10:08

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Autor: Beta |

Zimsko raèunanje vremena poèeæe u noæi izmeðu 27. i 28 oktobra vraæanjem èasovnika za jedan sat unazad.

Tako æe se vreme u 3.00 raèunati kao 2.00 sata.
Noæ izmeðu subote i nedelje prividno æe trajati sat du¾e, u nedelju æe se razdaniti sat ranije nego u subotu, ali æe se i sat ranije smraèiti.
Zimsko raèunanje vremena, zapravo je standardno, redovno raèunanje, po kome je vreme u Britaniji identièno sa vremenom po Grinièu.
Letnje raèunanje vremena uvedeno je do sada u oko 70 zemalja, uglavnom na severnoj hemisferi, kako bi se u¹tedela energija, time ¹to æe se period dnevnog svetla sa sitnih jutarnjih sati "premestiti" na veèe.
Od 2002. godine u Evropi letnje raèunanje poèinje zadnje nedelje u martu i zavr¹ava zadnje nedelje u oktobru. Island je jedina evropska zemlja koja ne pomera satove.
Letnje raèunanje se ranije zavr¹ilo u Egiptu i palestinskim teritorijama, 7. septembra, Izraelu 16. septembra, a u SAD i Kanadi æe trajati do 4. novembra
Nekoliko zemalja na ju¾noj hemisferi - Australija, Novi Zeland, Cile, Brazil, Paragvaj, Urugvaj, Namibija i baze na Antarktiku tokom septembra i oktobra poèele su letnje raèunanje vremena.

blic

malena

Dobro videh ovo inace uvek zaboravim da pomerim vreme...  :wall: :roll:

lycos

#2
Jeee, spavacemo duze!

Ili ce nam izlazak trajati sat vremena duze.. :K

lane

Јао, како је ово лепо!
Будим се ја јутрос у 15 до 10 (одавно нисам тако дуго спавала :hmm), почињем да се нервирам пошто имам неке обавезе и онда ми сестра каже да сам заборавила да померим сат на телефону...
Кад оно - 15 до 9!!!
Где ћеш веће среће?  :happy:

MiKy

duzi dan...jos da nam je vreme malo lepse  :run

shiky

E pa ja se jutros ispalih,skroz sam zaboravila za ovo  :H

Sole

Quote from: lane on 28-10-2007, 09:45:11
Јао, како је ово лепо!
Будим се ја јутрос у 15 до 10 (одавно нисам тако дуго спавала :hmm), почињем да се нервирам пошто имам неке обавезе и онда ми сестра каже да сам заборавила да померим сат на телефону...
Кад оно - 15 до 9!!!
Где ћеш веће среће?  :happy:
i ja isto!  :K
ne da sam se obradovala, nego je bilo idealno spavati do 10  i to po novom!!!  :~ :Bog
zato sad jos ne mogu da se razbudim...  :wall:
izgleda da sam prespavala...  :ball2:

[off] inace sam prvo procitala da pise zensko racunanje vremena... xixi, bravo za mene![/off]