Farmaceutski fakultet-4 god

Started by sokobiv, 30-09-2007, 20:13:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

willie the scot

to the best of my knowledge, nas obrazovni sistem je pravljen po ugledu na britanski, u medicinskim naukama, to jest... razlika je sto smo mi ostali gde su oni bili pre 50 godina.

ovo u kragujevcu ne zvuci kao losa ideja uopste...

pig_am_am

[off]willie always rules[/off]  :116:
ni meni ne zvuci lose. ako ikad zaginem ovde... kragujevac varosica mala- here i come  :K

Adonis_Vernalis

Quote from: shiky on 06-10-2007, 20:26:09
A je l' mislite da je onda njihov nastavni plan mozda bolji?Ili ne?

Ako sad budem krenuo da razvijam teze, nemam pojma gde cu stici. A pritome cu morati dosta istorijskih cinjenica da obradim (sto implicira dzinovske postove koje niko nece citati), pa ce koplje koje hitnem garantovano zavrsiti u trnju. Nije problem toliko u tome ciji je program "bolji", vec ciji je program "adekvatniji". Univerzitet u Sefildu skoluje farmaceute koji ce raditi kao apotekari (gotovo iskljucivo) u Velikoj Britaniji, a ne u Nemackoj ili Francuskoj. Prema tome, taj program je pravljen za potrebe UK, ciji je zdravstveni sistem "malo" drugacije organizovan od naseg. Ne kazem ni da je nas program savrseno adekvatan, ali je osnovni nacrt bazicnih dokumenata (silabusa i kurikuluma) pravljen na osnovu detaljne analize aktuelnih potreba nase struke i projekcije kretanja u svetskoj struci na buduce potrebe struke u nasoj zemlji.

dona

farmacija u zagrebu traje 4 godine

Adonis_Vernalis

Zavrsivsi Farmaceutsko-Biokemijski fakultet Sveucilista u Zagrebu, u SFRJ ste dobijali titulu inzenjera farmacije, ne diplomiranog farmaceuta (ili, sada, magistra farmacije). Ne kazem da su inzenjerska zvanja niza od nasih, samo je sve ama bas sve drugacije.

pereca

Mozda se varam (Adonis ce znati), ali mislim da je Svetska organizacija farmaceuta donela neku vrstu odluke ili kako se vec zove, da svi farmaceutski fakulteti moraju da traju 5 god. ili 300 ESPB.

Sve ostalo ne moze da skoluje farmaceute (mastere)

jeckili_cg

ja sam pre mozda pola godine videla na netu da i fax u tuzli(farmacija)skoluje studente 4 god

mima140186

#22
Svi fakulteti koji su u nekoj vezi sa medicinom imaju najnize zvanje mastera (magistra). Tako je propisano po Bolonji...