Farmacija u perspektivi

Started by 007, 15-12-2007, 13:22:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

007

Mislim da bi bilo bolje da poprièate o tome ¹ta da uradite kad vas za 5-6 godina bude 250 na birou. Bolonja ce sve da vas unakazi. Pogledajte prolaznost prve godine na kolokvijumima. Prolaznost je oko 90 posto a ja licno znam ljude sa te godine koji nisu trebali ni da priðu fakultetu a a kamoli da polo¾e kolokvijum iz matematike, na primer. Mislim da treba da se borite za to da sutra imate i obezbeðen posao a ne da vam se smanji broj bodova ili tako ne¹to. Moj post ce vam delovati verovatno kao glup ali ako dobro razmislite, videcete da sam u pravu.
Pozdrav.

AquArius

Tema moze da nosi i naslov - Hiperprodukcija i posledice.

Jos neki clanovi su se dotakli ove teme u nekim drugim,
pa evo da cujem, sta mislite i da li mislite na ovu temu.

Ili svako svoju sudbinu gleda. I svoj posao.
I ne plasi se. I ne razmislja.

Jos uvek.


Darker

Za sada je farmaceut jedno od najtra¾enijih zanimanja, apoteke nièu ko peèurke, ne znam da li je bojazan opravdana trenutno, a u perspektivi... :roll:

Ayrton Senna

Da se nadove¾em na Darkerov post,
posla ima, samo ako krene¹ da bira¹ posao ili mesto, tada mo¾e¹ doæi u poziciju da èeka¹ du¾e...

Wlada

Е зато треба држава у сарадњи са фармацеутским факултетом и са комором да одреди тачан број фармацеута који би били потребни за оптималан рад здравства и индустрије и да се по томе одређује број студената за наредне године.

У супротном ћемо доћи у ситуацију студената мед. факултета. У Србији има око 10 000 лекара а потребан број не прелази 2 000!


Bred

Slazem se sa vladinim postom.  :wink:

jecapereca

Quote from: Bred on 16-12-2007, 13:28:32
Slazem se sa vladinim postom.  :wink:
I ja , ali to ne mozemo mi da promenimo.

Wlada

Можда не да променимо сами али од нас мора да крене иницијатива.
Наша је будућност у питању.  :roll: