SAD i Nemaèka priznaju Kosovo

Started by darusaz, 11-01-2008, 13:11:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wolfeitzckie

Ја се слажем, они имају везе 'горе'  :abso:

Pedja

Ја се не слажем никако  :nonono: 

Ru¾an Bosanac

Quote from: Wlada on 12-01-2008, 23:35:46
Да ли се ико слаже да смо савезнике требали да тражимо у Израелу?
:hmm   Gde ti zivis?

Wlada

Не у Босни  :wink:

Израел је нама отворено нудио подршку око Косова, јер они поистовећују наше Косово са њиховим Јерусалимом.
Напоменућу још да је Израел нуклеарна сила која има блиске везе са Вашингтоном, и највећи лоби на свету.

Ayrton Senna

Wlado,

прича око савезништва са Израелом је у овом тренутку као бајка. Јер, због историјских односа између наших држава и Титове политике, ти односи никада нису били интезивни. А могли су бити, тачно. Сада, чини ми се да је сувише касно да се тражи подршка Израела око проблема Косова.

Само да подсетим, чак је и Слоба отишао у Израел неколико дана пред бомбардовање да тражи њихову помоћ. А знамо сви како се све завршило, и шта је носила ноћ 24. марта 1999. Дакле, ни тада нису хтели да потегну своје везе у Вашингтону. Можда је тада било касно....

Данас, па видели сте да је Буш протеклу недељу провео на Блиском Истоку. Дакле, добри односи између Израела и САД постоје већ дуже време, али тешко да ми у Израелу можемо добити савезника када нас Американци са друге стране 'касапе' како стигну. Уосталом, мали смо ми за светску политику, а они имају разне планове за нас, од одвајања Косова до пута за Европску Унију (!?!), па ко зна чега још.