Glavu za Kosovo[Opste pitanje-Vredi li ratovati]

Started by alexica, 30-01-2008, 18:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tarantulica

Postavi anketu...  :wink:

Odgovor na to pitanje je odgovor na ovo op¹te pitanje iz naslova...

Bred

Nije.
Nekada profesionalci ne mogu uvek da urade svoj posao.  :wink:

tarantulica

Sla¾em se.
Ali je onima koji nisu profesionalci to jo¹ manje moguæe...  :wink:

Masha

#93
Quote from: Bredok, ali ne moze se ceo zivot bezati.
Takodje smo govorili o situaciji da ti se rat, ne daj Boze, desi ispred nosa. Tu o nekom begu mogu da govore samo oni koji imaju neku alternativu. Ja je ne bih imao. Tj ne bih imao gde da smugnem i spasim svoje dupe.
Znaci mogu da prihvatim razliku izmedju toga sta neko smatra "svrshishodnim" ratom a sta nesvrsishodnim. Primer koji navodim bi dakako spadao u ove prve. Ko bi tad mogao sebi da priusti luxuz da pobegne i ostavi sve svoje n amilost i nemilost?

Brede, mi smo malo specificni jer smo jedan nesvrshodni rat vec imali. Zasto je nesvrshodni? Zato sto posle osnovnih matematickih operacija i podvucene crte jedino sto smo dobili jeste veliki broj poginulih. Sto se teritorije koja nam je pripala i onoga sto je na njoj ostalo citavo je negativan bilans. Dakle, svrsishodnim bi taj rat mogli nazvati jedino u slucaju da smo negde avanzovali. E sad, neko ko je ratovao u tom ratu ce se odluciti da ne ide u drugi, ako ga neko spomene, a koji unapred obecava isti ishod. I naravno da ce reci - ja cu lepo da se spakujem i odem iz ove zemlje koja nista na svojim greskama nije naucila. Mnogi od njih nemaju drugu drzavu sem ove nase, ali ako negde moze da bude sit i kaci kapute ili da bude ovde i glumi glinenog goluba, a vec je to jednom prilikom radio i video ishod svoh golubarenja, mislim da ce se odluciti za prvu varijantu. Tj. ja bih tom nekom rekla da radi ispravnu stvar. Ja bih mozda bila ostavljena na milost i nemilost, ako pod tim podrazumevamo uslove zivota koji rat nosi, ali znala bih da je neko meni drag ziv i zdrav, a ne bih razmisljala da li je ziv.