Prolaznost na ispitima naseg fakulteta

Started by kruger, 19-12-2007, 12:37:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mikele

Само да вас обавестим да је статистика пролазности на испитима за време децембарског рока код мене,па ако некога занима,може слободно да пита,а може и да погледа.
Статистика је урађена за сваки предмет и за сваког професора понаособ.
Само ћу написати да је испите полагало 1314 студената(или 42,33% од броја пријављених),а положило је 728(или 55,40% од броја који су изашли на испит).Просечна оцена је 7,87.

tarantulica

Da li ova statistika ide u prilog decembarskom roku?

Darker

I kakva je statistika ostalih rokova? :cvet

mikele

Quote from: tarantulica on 22-01-2008, 23:13:41
Da li ova statistika ide u prilog decembarskom roku?
То је тешко рећи,али по свему судећи није баш сјајно и бајно(моје мишљење).Али ипак 728 положених испита,није ни то мало,тако да...Стварно не знам шта да кажем.
Quote from: Darker on 23-01-2008, 01:32:19
I kakva je statistika ostalih rokova? :cvet
То ћемо видети по завршетку рока који је у току(јануарско-фебруарски),па ћемо поредити.
Ово ће постати стална пракса,тј парламент ће после сваког рока тражити статистиче податке,тако да ћемо пратити ситуацију из рока у рок.

kruger

Da li statistika za decembarski rok moze da se objavi na forumu,bar jedan dio ili bar da se napise koji je ispit imao najvecu prolaznost,a koji najmanju i kod kojih profesora?

endi

#65
 Odlièno! Sledeæe pitanje je kako re¹iti problem!?!
Mislim da bi nama studentima mnogo pomoglo sledeæe:
1.   ispitna pitanja- onda nema iznenaðenja tipa ''izvukla sam pitanje iz oblasti za koju i ne znam da je predavana''.
2.   literatura- makar to bila i predavanja koja æe nam dati, ali predavanja iz kojih mo¾e da se uèi: sa vi¹e teksta, povezanih reèenica i pojmova.
Ja sam bila redovna na predavanjima i imala sam veliki problem jer sam polagala ispit godinu dana nakon slu¹anja i izvukla sam pitanje iz oblasti koja nije predavana te godine kad sam slu¹ala.
Ima profesora koji ka¾u nemojte ni¹ta pisati, sav materijal biæe vam dat na kopiranje. Ni reè ne stigne¹ da zapi¹e¹ jer on/ona ¾uri da sve ispredaje, a materijal ko ¹to napisah gore: nepovezan, samo neka nabrajanja i sl., a knjige nema.
Iako je ovo mo¾da van zapoèete teme napisala sam ovde jer mislim da je na neki naèin ipak povezano.


mikele

Quote from: kruger on 24-01-2008, 11:30:37
Da li statistika za decembarski rok moze da se objavi na forumu,bar jedan dio ili bar da se napise koji je ispit imao najvecu prolaznost,a koji najmanju i kod kojih profesora?
Можда овај рок није баш најмеродавнији за то јер је ипак у питању нови рок.Има испита где је испит полагао сам један студент и пао је,па је пролазност 0%,а имам и контра случаја где је положио 1 од 1,па је пролазност 100%.
Тако да мислим да је боље да сачекамо следећи рок,али у сваком случају ћемо пратити ситуацију из рока у рок.

katarina

 :pljes: super!
I ja apelujem da se osmisli ispitna pitanja! POGOTOVO iz farmakologije! Za ostalo ne znam, dotle sam stigla!

kruger

Dobro,nadam se da cemo za sledeci rok imati na forumu podatke o ispitima sa najvecom i najmanjom prolaznoscu.
Podrzavam Endi i Katarinu u vezi ispitnih pitanja,to sigurno moze povecati prolaznost!

Nightmaster

#69
U januarskom iz fizicke je bilo 95% ljudi sto je polagalo u decembru i ona zena je opet dala tezak test. Ja ne znam sta je tom institutu!!!

kruger

Obratio sam se Mikeleu i pogledao statistiku prolaznosti za decembarski rok,ali nisam mogao da obratim paznju na sve ispite,vec sam vidio za Organsku hemiju II i Farmaceutsku hemiju,ako nekoga zanima prolaznost na drugim ispitima,neka uradi isto kao i ja ili neka napise post u vezi ipsita koji ga interesuje pa ako budem u mogucnosti napisacu informacije ovde.
U decembarskom roku iz Organske hemije II na ispit je izaslo ukupno 77 studenata,polozilo je 20,a palo je 57!
Iz Farmaceutske hemije kod prof. Agbabe polagalo je 14 studenata,polozilo je 6,a palo je 8!
Kod prof. Sotea polagalo je 12 studenata,polozilo je 2,a palo je 10!
Kod prof. Vujic polagalo je 14 studenata,polozilo je 4,palo je 10!

Nightmasteru pogledacu da napisem kakva je bila prolaznost iz Fizicke u januarskom roku.
Moj prethodni post je nenamjerna greska.

kruger

Prolaznost u januarsko-februarskom roku samo za smjer DF

Iz Farmaceutske hemije na ispit su se prijavila 244 studenta,na ispit je izaslo 79 studenata,polozilo je 25 ili (31,65%),a palo je 54 ili (68,35).Prosijecna ocijena 7,8.

Iz Organske hemije II na ispit se prijavio 171 student,na ispit je izaslo 112 studenata,palo je 76 ili (67,86%),a polozilo 36 ili (32,14%).Prosijecna ocijena je bila 7,03.

Iz Fizicke hemije na ispit se prijavilo 76 studenata,na ispit je izaslo 46 studenata,palo je  26 ili (56,52%),a polozilo 20 ili (43,48%).Prosijecna ocijena je bila 7,00.

Nazalost ovaj put nije bila uradjena prolaznost po profesorima!