Ig Nobel

Started by kockalone, 30-08-2008, 00:01:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kockalone

Verovatno ste culi za ovo.Pdsetio me je nedavni clanak u CKM-u,a pisalo je i ranije svuda.Pa naravno,kad je krajnje zanimljivo.Verovatno znate o ovome,al ipak ja da recem koju. .blah.
Priznanje Ig Nobel,ustanovljeno je 1991.godine,mislim,i dodeljuje se svake godine pocetkom oktobra na Univerzitetu Harvard.Zanimljivo je to sto je ta nagrada parodija na Nobelovu,i dodeljuje se naucnicima za istrazivanja koja su potpuno blesava a vrlo cesto i beskorisna :hm.
Mada iako na prvi pogled deluju smesno,nateraju na razmisljanje!!!
Vecina naucnika prihvati da primi ovo priznanje=jako mali broj odbije :nene:...i to ne zato sto je to za njih uvredljivo,vec zato sto su to vecinom asiatenti koji nisu bas sigurni da bi im takva nagrada pomogla u njihovoj karijeri koja je na samom pocetku.
Ja licno sam odusevljena time sta je sve ovim ljudima palo napamet da istrazuju i cak posvete tome decenije rada!Kad sam procitala sta su neki od njih istrazivali i kakvi su razultati prvo sam se smejala ko luda,onda pomislila koga vi zezate...a na kraju opet,ma da'l je moguce??? :hm
Evo nekih primera:nagrada za mir naucniku koji je istrazivao nacine sto bezbolnijeg pogubljenja  :wink:...kako napraviti fotku na kojoj niko ne zmuri(otkrise da treb da slikas sto vise puta,pa ces po sistemu verovatnoce mozda dobiti jednu takvu,zasto sampon odskace,napravljen oklop za odbranu napada od grizlija :wall:,nagrada za biologiju dodeljena za trodimenzionalni atlas penisi zivotinjskog carstva!!! :lol: itd.itd.
pa sta mislite o tome? :wink: Mislim da bi za neke ambicioznije naucnike kletva bila:Dabogda ti dodelili Ig Nobel! :smekerica:
odoh ja,smorila sam za Ig Nobela!!! :Z :run

Bred

#1
Nisi smorila  a evo je slicna tema ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=10240.0)  :wink:

Ne znam sta da mislim o tome ...

Ako bih se odlucio da pametno iskoristim svoj zivot i posvetim se nekoj vrsti naucnog rada to sv akako ne bi bilo nesto cime se drugi mogu sprdati ...  :wacko:

frckica-j

Imate pravo oboje. Kada citam sta ljudi istrazuju, stvarno je to besmisleno.
A opet, sjetite se koliko su se smijali Tesli kada je prognozirao da ce ljudi preko malih radija koja ce nositi sa sobom moci da komuniciraju gdje god bili na ovoj nasoj kugli.
(Dobro, nije bas kugla, ali da ne cjepidlacimo.)

kockalone

Da...ali Tesli su se smejali jer nisu verovali da je to moguce,al jasno mi nije kako je svim ovim naucnicima palo napamet da istrazuju ovakve stvari...ma ko zna,mozda stvarno u buducnosti nesto od ovoga bude od koristi,napr kad krenem na kampovanje i napadne me grizli,poesti me nece jer nosicu oklop ja :wink: :K2:

frckica-j

 :lol: Kockalone super ti je pjesmica! Da nisi pogrije¹ila zanimanje? Mogla bi super da zaradi¹ pi¹uæi tekstove za zvijezde G-produkcije... :b7:

kockalone

...pa vidis razmislicu o tome,posto ocigledno ne ucim,joj a trebalo bi mlogo...odlican izvor zarade dzeparca.Koliko god tekst glup bio njima bi se svideo-izvor zarade zagarantovan :kul:...a jos se i zezam :smekerica:.Vidis,ko sto su ustanovili priznanje za besmislene naucne izume mogli bi da daju koju i za besmislene textove pesama...mada izbor bi bio pogolem...a ja bi mozda dobila nagradu.......s'd cu da se oprobam
           slikala se jaAaAa sam za omot svog CD-a
           al me maler ter'o pa sam zazmurelaaaAAA
          fotograf mi rece
ne'mo se nerviras lepo pevas mozes i da sviras
         dobro poznat mu je zakon verovaaaAtnoce
            zato vise puta da me slika 'oce....
            :K2:

frckica-j

 :siza: :116:  :lol: :funny:

Svaka ti èast!!! :ok: Samo da zna¹, ovi tvoji tekstovi su smisleniji od bisera: "Suzama sam lepio tapete, kad ti ode i odvede dete..." isl.

kockalone

 :K2:Hvala...o pa poradicu na tome,sto veca besmislenost to veca popularnost :fancy:. :wave:

frckica-j

Hahaha! I ovo je taèno!  :>:

Bred

IgNobel za nepotrebne izume i otkriæa

Par britanskih nauènika koji je otkrio da krave daju vi¹e mleka ako im vlasnici daju lièna imena, na¹ao se meðu ovogodi¹njim dobitnicima specifiènih Nobelovih nagrada.

Reè je godi¹njim priznanjima za nauèna istra¾ivanja koja rezultiraju najèe¹æe nepotrebnim ali ponekad i korisnim otkriæima, a koja su dodeljena na Harvard univerzitetu.

Ovo priznanje oti¹lo je i u ruke vladi Zimbabvea koja je emitovala novèanice u rasponu od jednog centa do 100 triliona u lokalnoj valuti kao i meksièkim nauènicima koji su proizveli dijamante od tekile.

Aerikanac Donald Anger nagraðen je za dugogodi¹nji eksperiment u kome je tokom 60 godina "lomio" prste samo na levoj ruci da bi dokazao da ta navika ne dovodi do artritisa.

Nagraðeni su i nauènici koji su utvrdili da su prazne pivske fla¹e bolje za kafanske tuèe od punih, a kao oma¾ svetskoj finansijskoj krizi, priznanje su dobili i rukovodioci èetiri islandske banke koji su doprineli ekonomskom kolapsu te ostrvske zemlje.

Devetnaesta po redu dodela nagrada organizovana je pod pokroviteljstvom humoristièkog èasopisa Anali neverovatnih istra¾ivanja, a priznanja su uruèivali dobitnici pravih Nobelovih nagrada.

Jedna od nagrada pripala je nauènici koje je izumela grudnjak koji mo¾e da se pretvori u par gas maski - jednu za vlasnicu a drugu za drugaricu.

Meðu dobitnicima su i irski policajci nagraðeni za to ¹to su èak 50 puta gonili "opasnog drumskog gusara", Poljaka Vozaèka Dozvola dok jedan od policajaca nije odluèio da nauèi poljski i pouèio kolege da Pravo Jezdi nije lièno ime veæ znaèi "vozaèka dozvola".

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2009&mm=10&nav_id=384433

Lesko987

Svidja mi se ovaj grudnjak. :smekerica: Jos kad bi ga kod nas nosili svaki dan bi bacao gasne bombe pa da ga zene brzo skinu i stave.

frckica-j

Kako se od tekile mogu dobiti dijamanti? To nije za Ig Nobela.  :nene: Mislim da bi sve ¾ene tim nauènicima dodijelile PRAVOG Nobela!!! :K