Zastita od buke - cepovi za usi i antifoni

Started by Kelah, 08-07-2008, 13:00:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kelah

Cao svima!Imam veliki problem-potrebni su mi neki kvalitetni cepovi za usi,koji stite id veoma jake buke,znaci ne oni obicni iz apoteke-njih sam isprobala-i one zute od sundjera,i od silikona,i od poliuretanske pene (sa zaobljenim vrhom),i od gume(oni narandzasti sa 3 komore,sto sluze i za plivanje),i nijedni mi nisu dovoljni.Zna li neko neku specijalizovanu radnju,npr. za prodaju opreme za zastitu na radu,ili sportsku radnju,ili apoteku,gde mogu da kupim neke bas opake cepove koji *ubijaju* mnogo db,ili u svakom slucaju vise nego gorepomenuti cepovi?I ako neko ima informacije gde mogu da nabevim antifone,tj. specijalne slusalice za zastitu od buke,molim vas neka mi kaze,jer mi je bas bitno.Ja sam kontaktirala nekoliko radnji koje prodaju opremu za zastitu na radu,i imaju extra izbor cepova i antifona,sa sve podacima o db,ali prodaju samo pravnim licima.Steta!Molim vas,ako neko zna nesto o tome,gde kao fizicko lice mogu da nabavim takvu opremu,neka me obavesti,bas mi je hitno.I ako neko zna gde mogu da nabavim cepove po odlivku svog uveta,znam da ima radnja u Brankovoj 6,ali ima li jos negde?Cula sam da tu ugradjuju u cepove nekakve filtre,pa me zanima da li ti filtri sluze za filtriranje buke i ima li filtara za razlicit broj db,u zavisnosti od potrebe,tj. jacine buke kojoj je korisnik izlozen...Puno pozdrava i izvinite zbog duzine posta,ali bilo mi je bitno da detaljno objasnim problem.

Adonis_Vernalis

A kvalitetne slusalice, dobra Hi-Fi oprema i mirna ambijentalna muzika koja iz nje/njih dopire?

Bred

a da pogledas ovde http://www.seibl-trade.com/Catalog.aspx?DepartmentID=1&CategoryID=6 ?
a da li ti cepovi za usi imaju da se kupe u svakoj apoteci?