Osuðen da bude glup

Started by Bred, 13-10-2008, 14:45:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Autor: FoNet | Blic
Jedan Amerikanac iz Viskonsina, kome je suðeno zbog saobraæajnog prekr¹aja, izbegao je odlazak u zatvor po¹to mu je sudija naredio da stoji sa tablom oko vrata na kojoj pi¹e "Bio sam glup".

©ejn Mekilan je vozeæi pijan izleteo sa druma i "zakucao" se u postrojenje za preradu otpadnih voda, pri èemu je uni¹tio automobil i napravio manju ¹tetu na objektu, ali je pro¹ao sa lak¹im povredama.
Kada je policija stigla na lice mesta rekao im je da je bio dovoljno glup da uradi to ¹to je uradio.
Sudija Pol Lenc ga je proglasio krivim i nakon toga mu je dao da bira da li æe u zatvor ili æe stajati na mestu na kome je napravio prekr¹aj sa tablom.
"Po¹to je taèno da sam bio glup, prihvatam da tamo stojim sa tim natpisom. To je, u svakom sluèaju, bolje od zatvora", rekao je Mekilan.

Adonis_Vernalis

#1
Nadam se da ce i uvazeni Sudija iz Viskonsina jednom poneti tablu na kojoj pise: bio sam glup, jer sam uopste pristao da arbitriram u tom glupavom slucaju, umesto da ih, akademski, posaljem u m.minu, i sve zajedno osudim na godinu dana drustveno korisnog rada.

Receni Sejn Mekilan je bio glup sto je sebi dozvolio da se narolja toliko da ne moze da upravlja ni sobom, a kamoli vozilom.

Bio je jos gluplji sto je napravio malu stetu na objektu, i unistio svoja kola. Bilo bi bolje da je izazvao ekolosku katastrofu i pobegao sa mesta zlocina, pred svedocima. Kad je vec unistavao sopstvenu imovinu, neka ima bar neku satisfakciju. Recimo, ogromnu eksploziju punog rezervoara... Usao bi u istoriju. Ovako, ulazi u istoriju gluposti. No, marketing je marketing, a o toj aksiomi se ne raspravlja. Ja, ili mnogo ko medju nama, ni u kakvu istoriju nece uci. A nismo pravili gluposti. Samo smo se trudili da zivimo ispravno i casno.