Dinkiæ: Do posla te¹ko i u EU

Started by Bred, 11-02-2009, 19:14:33

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: B92, FoNet
Beograd -- Ministar Dinkiæ poruèio mladima da æe sve te¾e moæi da se zaposle u Evropskoj uniji, jer æe tamo pet miliona ljudi ostati bez posla.

Osim svetske krize koja potresa i Srbiju, jedan od osnovnih problema s kojim se mladi susreæu je ¹to po zavr¹etku fakulteta tek na birou saznaju da njihova profesija nije tra¾ena, a prema oceni ministra Dinkiæa, vi¹e ni odlazak u inostranstvo nije re¹enje, jer sve manje posla ima i u Evropskoj uniji.

Amfiteatar Fakuleta politièkih nauka i blizak susret minisitra ekonomije sa studentima pokrenuo je jednu od goruæih tema u Srbiji, imaju li mladi ljudi ¹ansu da se u buduænosti zaposle.

“Nekako zato ¹to jo¹ studiram, nadam se i o tome razmi¹ljam tako da æe to biti idealno i da æu ja èim zavr¹im fakultet uzeti tu diplomu, pokazati je i dobiti posao. Meðutim, moje kolege koje su zavr¹ile fakultete mi prièaju ru¾ne stavri, kako se muèe i ne mogu da naðu posao koji im odgovara“, ka¾e Nevena Ðorðeviæ, studentkinja Fakulteta politièkih nauka.

nastavak -> http://www6.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=02&dd=11&nav_category=12&nav_id=344446