Dve vrsta biohemicara

Started by biochem, 02-02-2009, 21:53:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

biochem

Dragi Farmaceuti,
toliko dugo nailazim u raznim postovima na ovu podelu biohemicara na zdravstvene radnike i tzv naucne radnike. Imam zelju da vam postavim pitanje da li vi mislite da je takva podela normalna i da je tako svugde u svetu? Pogledajte malo zakone o zdravstvenoj zastiti zemalja Evropske Unije, npr u Sloveniji. Svugde u svetu je biohemicar biohemicar, farmaceut farmaceut, a inzenjer laboratorijske medicine inzenjer laboratorijske medicine. Ta bolesna podela koju je nametnula od 1999 vasa cenjena profesorica koju ne bih da pominjem, apsurdna je bezobrzna i krajnje zlonamerna jer biohemicarima sa PMF zbog toga u Srbiji posla nema, a vi nam se krajnje neljudski zbog toga smejete i ismevate nase diploma koje nas po vama kvalifikuju za rad u trafici.
Zeleo bih da vam postavim jos nekoliko pitanja. Zar naucni radnici ne treba da rade u zdravstvu? Koliko sam ja video svugde u svetu rade. Da li mislite da je zakon koji je iskljucio sve druge profesije u zdravstvu u krajnjem ishodu dobar i za vas (to mi deluje pomalo kao zakon o cistoci krvi, ako znate istorijski kontekst)? Da li tzv. zdravstveni saradnici treba da nose trake oko ruke, pogledajte sta znaci taj termin u evropskim zakonima! Ako moju diplomu biohemicara sa pmf- priznaju u inostranstvu na master nivou znaci da nije nista losija od vase, zar ne? Sta znaci IFCC? Ako ste vi bolji biohemicari od nas zasto vam zakon stiti radna mesta. Zar vam nije dovoljan lobi?
Izvinjavam se ako su moje reci pune gorcine nekoga uvredile, znam da vi nista pisali te zakone, ali se dobro zamislite, jer ako danas uzurpiraju prava meni i mojim kolegama (ustavom zagarantovano pravo na rad) sutra ce tajkuni koji su skrojili ovaj gnusni set zakona to raditi i vama jer niste ni vi svi mamini i tatini sinovi!
Jos jednom se iskreno izvinjavam ako sam nekoga uvredio, to mi zaista nije namera. Zaista me interesuje vas komentar!

Bred

nema potrebe za dupliranjem ...  :wink: