"Momenat istine" ¹okiraæe srbiju

Started by Bred, 21-09-2008, 13:51:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

U kontroverznom kvizu takmièari na detektoru la¾i. Vraæa se i „Kviskoteka". TV kuæe naoru¾ane licencnim izdanjima u borbi za gledaoce

Da, voleo bih... Miro Nor¹iæ ostao bez devojke u prvoj epizodi hrvatske varijante „Momenta istine"

Najpopularniji kviz u svetu sti¾e u Srbiju. Reè je o ¹okantnom projektu „Momenat istine", u kojem su takmièari prinuðeni da budu iskreniji nego ikada kako bi osvojili pozama¹nu sumu novca. Zadu¾en za postavljanje najintimnijih pitanja biæe popularni voditelj i pevaè „Flamingosa" Ognjen Amid¾iæ.

- Kviz startuje u decembru. Najpopularniji je na svetu jer takmièar odgovara na lièna pitanja i tako zaraðuje pare. Takmièar je prikaèen na detektor la¾i i gubi novac ako sla¾e. Pitanja su èesto intimne prirode, a èlanovi naju¾e porodice takmièara sede u prvim redovima. Biæe zanimljivo - ka¾e Amid¾iæ.

Pitanja koja rasturaju brakove

- Da li mislite da ste vi bolji radnik od va¹eg ¹efa?

- Da li ste ikada mirisali prljavo rublje svoje devojke?

- Da li ste pomi¹ljali da vodite ljubav sa mamom va¹e devojke?

- Da li ste ikada potkradali firmu?

- Da li ste zadovoljni velièinom svog polnog organa?

- Da li ste se samozadovoljavali zami¹ljajuæi osobu istog pola?

Ovo su samo neka od pitanja posle kojih su takmièare napu¹tali partneri, èlanovi familije ili su ostajali bez posla.

„Momenat istine" je napeta igra koja testira iskrenost i u kojoj je uèesnik sam sebi najveæi protivnik. Ovaj kontroverzni ¹ou jedini je u kojem takmièari znaju i pitanja i odgovore pre nego ¹to zaigraju igru. Pred ispitanikom su lièna pitanja na koja odgovara sa „da" ili „ne", a svaki krug donosi novèani iznos.

Istinitost odgovora ocenjuje detektor la¾i, kome su takmièari podvrgnuti pre emisije. Njihovi odgovori koje nadgledaju poligrafski struènjaci su snimljeni i rezultati su poznati. Kad uðu u studio, pred njih æe biti stavljena pitanja na koja moraju odgovarati iskreno kao i na detektoru, ali ovaj put pred ¾ivotnim partnerima, porodicom i prijateljima na koje se pitanja najèe¹æe odnose.

Sa svakim krugom pitanja postaju sve intimnija i provokativnija, a takmièari moraju da odluèe hoæe li na delikatnoj prepreci prekinuti „iskreni niz" i izgubiti do tada osvojeni novac ili reæi istinu o situacijama o kojima bi inaèe lagali i osvojiti glavnu nagradu.

„Trenutak istine" nastao je u Kolumbiji, gde je postao najgledanija emisija, ostvariv¹i 50 odsto udela u gledanosti. Ovaj izuzetan uspeh podstakao je amerièki Foks da otkupi licencu, a premijerna epizoda postala je najgledaniji program sezone sa 23 miliona gledalaca.

Odnedavno se emituje i na hrvatskoj TV Novoj, a veæ posle prve epizode u ¾ivotu takmièara ni¹ta vi¹e nije bilo isto. U prvoj epizodi takmièar Miro Nor¹iæ izjavio je kako ga devojka Monika ne zadovoljava u seksu i da je s njom samo u inat svojoj mami, kao i da bi rado spavao i s najboljom Monikinom prijateljicom. Monika, koja je sedela u publici, ostavila je Mira dva dana posle emisije.


Ukus gledalaca koji su vi¹e ¾eljni znanja nego zadiranja u intimu drugih ljudi zadovoljiæe TV Foks, koji je najavio nekada obo¾avanu „Kviskoteku". Ko æe biti srpski Oliver Mlakar, ostaje prava nepoznanica. Jedino ¹to se zna, „najbolji kviz svaèije mladosti" ponovo æe se naæi na malim ekranima u Srbiji u produkciji „Ba¹ èelika" i TV Foks, koji su otkupili hrvatsku licencu. „Kviskoteka" æe u prvoj sezoni, za èiji se poèetak jo¹ ne zna taèan datum, okupiti takmièare iz Srbije, dok se za 2009. godinu planira emitovanje serijala sa uèesnicima iz biv¹e Jugoslavije.

Javni servis æe samo osve¾iti kvizove „Visoki napon" i „Slagalica" nekim novinama, a produkcijska kuæa „Adventid¾" nastavlja s novom sezonom kviza „®elite li da postanete Milioner?", koji se od 29. septembra vraæa na male ekrane. Obele¾iæe ga kako novi termin emitovanja, tako i velika kampanja kojom æe produkcijska kuæa poku¹ati da takmièare pribli¾i sumi od pet miliona dinara.

- Sedam fantastiènih saveta za osvajanje glavne nagrade pokazaæe ¾elju da na¹a zemlja konaèno dobije svog milionera kako Srbija ne bi bila meðu malim brojem zemalja kojima to jo¹ nije po¹lo za rukom - poruèuje voditelj Ivan Zeljkoviæ.

MARIJA MAJSTOROVIÆ

press

mirror-girl

Zanimljivi kvizovi,bas bih volela da se takmicim nekad ...
Za "Momenat istine " bih dooobro razmislila...

Bred

hm, ovo veceras bi zanimljivo.

Al pade covek na poslednjem pitanju.

:>: :kul:

malena

Vala pade jer je glup.... Gde je sve priznao sto slaga da je varao zenu,mogao je da uzme pare ladno,bilo je lako pitanje... :K2:

philoserbiana

taj kviz je morbidan,a ucesnici dileje  :dole:

Bred

Quote from: malena on 05-03-2009, 07:43:36
Vala pade jer je glup.... Gde je sve priznao sto slaga da je varao zenu,mogao je da uzme pare ladno,bilo je lako pitanje... :K2:

Pa verovatno je procenio da mu to zena na bi oprostila. Ajde za sve ostalo ali to bi verovatno bilo previse.

Ali covek je ... .blah.

Kockar, svaler, budala, za pare bi rodjenu decu prodao, verovatno ...  :dole:

malena

Ma ja nisam gledala sve samo par poslednjih pitanja... E pazi oprostila mu mnogo gore stavri sto je pretio krao i ne znam sta prodao rodjenu decu,a to sto je varao je sad kao nesto strasno... Ako mu je poverovala onda je ona luda... Pa i onako je sad videla da je varao...  :K2: :K2: :K2: Covek je stvarno nemam reci....  :djavo :djavo

Bred

#7
Covek je haos :?:

Totalna brljotina.

Pa ja sam stekao utisak da bi mu ona oprostila sve sem prevare, zbog toga je mucenik i slagao a ocigledno su mu pare bile PREKO potrebne  :wink:

malena

Mozda ali ja pre mislim da je fazon kocka u krvi ajde da se kockam sto je ulog veci jaci feeling,kao da pokusam da slazem poligraf... I puf pade...  :K2: :K2:

Bred

#9
Jest, ima i toga.

Ali zasto je onda okinuo na zadnjem?

Ako je svesno, onda je malo mazohisticki.  :wink:

Bred

Gledajte ovu sad epizodu u sredu, bice zanimljivo ...  :wink:

:siza:

Cuo sam da u principu ne mozes da ih odbijes ako vec uradis testiranje jer ti u suprotnom traze da platis troskove testiranja i sve drugo ...   :ohwell:

stephen

Mislim da je kviz namesten pa i ako bih se prijavio svuda bih rekao da da da da da  jer izgleda samo ako se sto vise obrukas to vise para dobijas...Stvarno mislim da je namesteno...
Inace ja se licno ne bih nikada prijavljivao za ovaj kviz iz prostog razloga jer je to neciji zapravo moj privatni zivot koji netreba da zna pola Srbije i okoline...A ja da zelim da prodajem inforimacije o svom privatnom zivotu mogu i na pijaci  :roll:

Bred

Pa da, ali na pijaci ne bi dobio toliko kesa ...

:D

Neka pitanja su namerno dvosmisleno postavljena da bi bila intrigantnija i "popaljivija" ...  :wink:

stephen

Ma ne verujem ja emotionu nista!  :wacko:

mirror-girl

Ma ti ljudi koji se prijavljuju su totalni promasaji ili nenormalni egzibicionisti...ne dopada mi se kviz :nene: