La¾ni lekar zaradio milione

Started by Bred, 14-08-2009, 21:47:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

 Izvor: B92
Beograd -- Stotine ljudi prijavljuju da ih je prevario la¾ni lekar Nenad Roso. Od navodnih ureðaja koji leèe rak zaradio vi¹e od milion evra.

Nenad Roso, nadrilekar i prevarant, uspeo je da prevari mnoge i da zaradi vi¹e od milion evra tvrdeæi da poseduje medicinski ureðaj koji leèi rak. Otkriven je kada su njegovi pacijenti poèeli da umiru od bolesti koju je on navodno uspe¹no leèio.

Drvenu napravu ruène izrade uhap¹eni la¾ni lekar Nenad Roso prodavao je svojim ¾rtvama za èak 1.200 do 2.200 evra.

Na nekoliko televizijskih stanica, u plaæenim terminima, Roso je obja¹njavao da je to najsavremeniji "rajf", generator koji leèi ljude od raka.

Na taj naèin privukao je vi¹e od stotinu ljudi koji su izgubili svaku nadu da æe pobediti ovu opaku bolest.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=14&nav_category=16&nav_id=376344

Mashrum


Bred

http://www.rts.rs/page/blog/ci/post/5/%D0%9D%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%88%D0%B0+%D0%9C%D0%B8%D1%99%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B/81/%D0%9D%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B4+%D0%A0%D0%BE%D1%81%D0%BE%3A+%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80+%D1%87%D0%B8%D1%98%D0%B5+%D0%B8%D0%BC%D0%B5+%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8+%D1%81%D0%B2%D0%B5.html

bozana

Koji idiot. Jadni ljudi bi sve uradili da zive a ovaj to iskoristio. Ne mogu da vjerujem da stvarno ima takvih bezosjcajnih ljudi.

Lesko987

E da je ovo jedini slucaj. Koliko ovakvih "doktora" i raznih baba vracarica jos ima ?!!!

Adonis_Vernalis

Na¾alost, isuvi¹e. Ali, jo¹ vi¹e ima njihovih "po¹tovalaca", tako da æe ovo uvek biti aktuelna prièa. Ovaj je "upecan", a desetine drugih nisu, niti æe ikad biti.

Inaèe, pala mi je u oèi "stvarèica" kojom je "leèio", tzv. "Rajfov generator". Ako imate vremena, poku¹ajte da posetite forum sajta zelenaapoteka.com. Da biste pisali, morate se registrovati; inaèe, svi postovi su dostupni i anonimnim korisnicima. Nekad sam bio èlan tog foruma, jer sam na njemu proèitao nekolicinu ozbiljnih i suvislih tekstova. Meðutim, posle par meseci sam ugasio svoj nalog tamo, jer sam ukapirao da tamo nisam ba¹ dobrodo¹ao, kao neko ko ¹koluje kadrove za "farmaceutsku mafiju" i predstavnik mrske alopatske, a ne predstavnik po¾eljne psihopatske ¹kole leèenja.

Ne ¾elim da ogovaram tuðe sajtove i forume, ali taj se slobodno mo¾e oznaèiti kao "rasadnik" pacijenata la¾nog lekara Nenada Rosa. Tu æete saznati mnogo "dokumentovanih" detalja o teoriji zavere (pa ko veruje, mo¾e da na tom sajtu veruje do kraja ovozemaljskog ¾ivota), jo¹ vi¹e detalja o postojanju "svetske zavere farmaceutske mafije", mno¹tvo kvazihri¹æanskih, a u stvari duboko paganskih doktrina leèenja i slièno. Saznaæete da je karcinom, u stvari, neka vrsta avitaminoze, a i puno detalja o ¾ivotu i prikljuèenijima doktora Rajfa, èiji je "generator" Roso unovèavao.

Lekari i pacijenti èine jedan zatvoren sistem, kako u alopatskoj, tako i u psihopatskoj ¹koli leèenja. Dok je pacijenata, biæe i lekara. I obrnuto. Sreæa, pa u psihopatskoj ¹koli leèenja nema mesta za farmaceute...

Bred

Da, necemo da ogovaramo ali kao sto svaka roba ima svog kupca, tako i svaki forum ima svoje korisnike.

Da se ja pitam, 90% srpskih sajtova i foruma bi trebalo pogasiti kao besmislene ...

:K2:

Lako je osudjivati ali zapravo niko od nas ne zna kako je naci se u jednoj tako bezizlaznoj situaciji. Samo slutimo ali to nije ni pribliznom onom sta osecaju oni koji se zadese u toj situaciji ...

:wink:

Ono sto je najskuplje jeste ljudsko POVERENJE pogotovo u kakvom dehumanizovanom drustvu i trenutku zivimo.

Ljudi fakat ne veruju doktorima.

U takovoj situaciji svako pokusava da su ugura i zadobije poverenje.

Ukljucujuci i farmaceute. Mi donekle profitiramo u nepovernju pacijenata u lekara i drzavu. Ali OGROMNA je razlika u tome sto mi ne prodajemo MAGLU i strucnjaci smo u oblasti farmacije i tu niko ne moze da nam parira.  :wink:

dirigent

Necu da zapocinjem diskusiju. Verujem da su farmaceuti dobronamerni i da rade za dobrobit svih , ali laiku je uvek u glavi cinjenica da previse inventivan farmaceut svojim radom sam sebi jamu kopa.
   Btw jedno hipoteticko pitanje pa ko zeli nek odgovori. Da li bi vi pristali da recimo napustite svoju karijeru i profesiju i bavite se necim drugim , kad bi se pojavio neki genijalac i patentirao univerzalni lek za sve bolesti koji se jednostavno moze proizvesti?

   Ako date odgovor, zelim konkretan ,, apstrahujuci cinjenice da bolesti stalno evoluiraju i sl. Otprilike da formulisem jednostavnije--> da li biste pristali da farmaceutska struka i cela industrija preko noci nestane po cenu otkrica nekog cudotvornog leka koji resava sve probleme?

Bred

A cemu takvo pitanje kad je verovatnoca da takav lek postoji minimum minimuma?!

Lesko987

Pa i taj lek treba neko da pravi, distibuira i proda pacijentima. :puca2: