Farmacija u USA

Started by stephen, 29-03-2010, 22:41:24

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

stephen

Evo cituckam neke postove na odredjenim forumima i sajtovima ljudi koji su imali iskustva sa ovim fakultetom ili ljudima koji znaju ljude koji imaju veze sa farmacijom, i oni sad tvrde kako je "nasa" farmacija u svetu kao priznata ali opet moras brdo ispita da ispolazes kako bi dobio zvanican sertifikat farmaceuta i kako bi mogao tamo da radis  :namcor

Nista mi vise onda nije jasno. Sad, ja ne baratam bas tim strucnim fakultetskim pojmovima jos  :krsti: ali mislim da se to zove akreditacija, ako je fakultet ima znaci priznat je ako je nema nije . Ja koliko znam beogradski farmaceutski fakultet ima akreditaciju a opet kazem vam ljudi imaju teska iskustva sa njom ja sam uzeo primer USA jer sam za to konkretno video .

Pa ko je tu upravu?! Fakultet ili Pojedinac?

:wacko:

Adonis_Vernalis

Ovako. Na ovu temu sam veæ dosta puta pisao, ¹to na ovom forumu, ¹to drugde.

Va¹a diploma, kada je budete stekli, apsolutno je validna. Meðutim, sve se vrti oko dozvole za rad.

Ukoliko ¾elimo da kao farmaceuti radimo bilo gde, onda se moramo suoèiti sa preprekama koje su postavljene sa ciljem da se za¹titi tr¾i¹te rada u zemlji u koju ¾elimo da doðemo. Dakle, ako ¾elimo da radimo u USA kao apotekari, onda moramo da steknemo dozvolu za rad, po njihovim zakonima. I obrnuto. Mada vam mo¾e izgledati glumpavo, poku¹ajte da zamislite sledeæu situaciju: ukoliko Amerikanac, farmaceut, po¾eli da se doseli u Srbiju, pa pritome jo¹ po¾eli i da radi u Srbiji kao apotekar, moraæe prvo da nostrifikuje diplomu, ¹to je jedan od koraka ka sticanju dozvole za rad. Mo¾emo li reæi da amerièka diploma nije validna? Ne mo¾emo. Vrlo je validna, ali se mora nostrifikovati, po zakonima ove zemlje. Isto va¾i i za na¹u u svetu. Onaj koji ima diplomu nekog na¹eg univerziteta, a tvrdi suprotno - ne zaslu¾uje je!

Jer: ista ta diploma, ukoliko ¾elite da nastavite usavr¹avanje negde u inostranstvu (na primer: doktorske ili postdoktorske studije) - puno vredi! Ne treba vam nikakva nostrifikacija, veæ samo polo¾en Academic IELTS, odnosno TOEFL/GRE, ili osvojen neki od visokih Cambridge nivoa, ¹to predstavlja dokaz da engleskim jezikom vladate dovoljno da bi ste se umeli sporazumevati u akademskom okru¾enju.

Da rezimiram: ukoliko ¾elite da se odselite, pa radite u struci - spremite se za gusto sito. Ukoliko, pak, ¾elite da se bavite naukom - nauèite engleski. I za jedno i za drugo vam treba diploma. Ova, koju se tek trudite da steknete. Jer, da je nemate, mogli biste da se slikate.

DIPLOMA BU VA®I SVUDA U SVETU! Niko vam ne mo¾e osporiti stepen obrazovanja koji ste stekli.

Izvinjavam se na jetkosti. Dovde su mi se veæ popele prièe o tome kako se srpskim diplomama mo¾emo uslu¾iti u toaletu, kad nam ponestane papira.

bozana

Da li neko moze da mi kaze da li je diploma sa medicinskog fakulteta u Banjaluci priznata svugdje u svijetu?