Snizena tjelesna temperatura

Started by bozana, 01-10-2010, 18:41:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bozana

Interesuje me zasto se kod neke djece snizava tjelesna temperatura kad je u pitanju prehlada umjesto da je povisena? Djevojcica ima 4 godine i kad se prehladi snizi joj se tjelesna temperatura. Osjecam se bespomocno kad je gledam takvu.Molim za pomoc starije kolege. Sigurno ste imali takav slucaj, pa ga podijelite.

Bred

A kolika je ta snizena temperatura?

bozana


Bred


bozana

Pa zar nije normalna tjelesna temperatura 36,7 stepeni? Nju prehlada obori u krevet,samo sto se ona hladi. Onda bacaju hrpu pokrivaca da je ugriju.

Bred

#5
Ma pitao sam koliko je inace normalna kod te devojcice?

Ccc.  :1  :F :wink:

I jos bitnije pitanje - da li je IKAD imala povisenu temperaturu?

bozana

Pa normalna joj je temperatura kao kod svih normalnih ljudi. Nikad nije imala povisenu temperaturu. Jedino sto sam primjetila da joj ishrana nije raznovrsna, nista ne voli. Mozda je imunitet oslabljen. Jednostavno ne znam.

Bred

Ako NIKAD nije imala povisenu temperaturu a bila je bolesna, to mi bas ne zvuci na dobro.

Jesu je vodili kod lekara?

bozana

Ja sam ih nagovarala da je vode doktoru, jer ni meni to ne izgleda dobro. Mene interesuje razlog snizene temperature. Zbunjena sam.

Bred

Pa ne znam, naplasi ih, mozda ce to delovati? A mozda i nije nista opasno ali bi ipak MORALI da je vode kod lekara posto to nije uopste uobicajeno.

bozana

Vjerovatno je hipotermija kod nje zbog nedovoljnog kalorijskog unosa. Ja cu da dam sve od sebe da ih dobro naplasim i utjeram strah u kosti i da je vode doktoru. Ne zna se sta je gore, roditelji koji zbog smrcanja vode dijete u hitnu ili oni koji izbjegavaju doktore.