FKS i izmena Pravilnika koja ugrozava privatne apoteke?

Started by kalito, 21-12-2013, 19:03:48

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Da, verovali ili ne, privatnici se pokrenuli i da je srece da se svi udruze zastupljenost u Komori bi bila mnogo bolja u korist privatnih apoteka jer je gotovo u svakom ogranku veci broj farmaceuta koji rade u privatnom nego u drzavnom sektoru.

Koliko god bilo mozda dosadno i nesvrsishodno sedenje na sastancima Komore, s obzirom na teme koje nas cekaju u buducnosti, jako je bitno da se privatni farmaceuti ukljuce, izadju na izbore i glasaju za PRIVATNI sektor. A teme ce biti- Plan mreze, min.kvadratura, recepti, monopoli itd.

Bojim se samo koliko su farmaceuti u malim privatnim apotekama uopste obavesteni sta se desava i koliko vlasnika ne-farmaceuta je uopste zainteresovano za izbore ali trebalo bi da budu.

girl from ipanema

mislim da prvo treba zabraniti rad kriminogenom lancu lilliju.

prolece

U nekom gradu samo  Lilly ne daje anksiolitike i antibiotike bez recepta, jedini ima farmaceuta u obe smene. Lanci apoteka koji izdaju lekove na recept nemaju NI JEDNOG farmaceuta. Pojedine apoteke imaju cucavac u toaletu a plata tehnicara je manja od plate radnika u gradskoj cistoci. Plate farmaceuta u Beogradu su ispod 50000, doprinosi se uplacuju na minimalac. Gazda te pritiska da prodajes stvari koje ljudima nisu potrebne zarad dobiti apoteke. U Lilliju se to ne radi. Ja volim da postoje drzavne apoteke i volim koleginice iz njih. Voleli bi svi da radimo u drzavnoj apoteci ali nemamo svi tu srecu da tamo radimo... Gde je ta Komora da resava ovakve probleme? Zbog cega placamo toliku clanarinu. Da bi preko 200 kolega ostalo bez posla i moralo da radi kod onakvih privatnika jer u komori niko ne zastupa nas i nasa prava. U Liliju farmaceut ima posao za stalno, slobodan dan,pravo na bolovanje, duplu dnevnicu za rad praznikom, zakonsko radno vreme, edukacije a dobije se posao i bez veze. Postuju se farmaceuti. U komori sede kolege iz drzavnih apoteka. Milslim da oni ili ne znaju kakvo je stanje u privatnim apotekama ili vode racuna samo o svom licnom interesu...nazalost. Nazalost toliko kolega ide iz Srbije. Ali vazno je da gospodje iz Komore imaju dobre plate. Ima li bilo ko da misli da se tamo zaista radi nesto?

kalito

Za one koji ne znaju, Pravilnik je stavljen van snage.

http://www.farmkom.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=395:reakcija-fks-na-resenje-vlade-rs&catid=92:fp-opsirnije

girl from ipanema


mima140186

I u Liliju postoje pritisci za "uvaljivanje" svega i svaèega pacijentima, plus ¹to farmaceuti moraju da preporuèe pra¹ak za ve¹ i sredstvo za ribanje ¹poreta ako neko pita za savet, i sve to otkucaju na kasi koja se nalazi u recepturi :)  i nemaju svi objekti farmaceuta u obe smene ;)

prolece

U pravu ste, drage moje koleginice. Ja volim Lili, volim i drzavne, samo da imamo posla i da ne moramo da idemo iz nase Srbije! Pozdrav za sve, dace Bog da nam svima bude dobro!