Istina o gojenju na studijama

Started by lijepa bosanka, 08-11-2006, 23:35:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lijepa bosanka

                   Istina o gojenju na studijama    

Najnovija istra¾ivanja pokazuju da je istina da devojke tokom prvog semestra studija dobiju na te¾ini, ali se u proseku radi samo o 3 kg. Koliko god bilo, verovatno ne ¾elite da se naðete u toj situaciji. Izbegnite to smanjujuæi unos piæa. „Jedno pivo, na primer, ima 150 kalorija“, ka¾u nutricionisti. „I jo¹ ne¹to: ne preterujte sa konzumira njem gaziranih napitaka.“ Jo¹ jedan savet: ne preskaèite doruèak. Zdrav jutarnji obrok - recimo integralni tost sa nemasnim krem sirom plus banana ili musli - smanjiæe apetit tokom ostatka dana. A, ako ba¹ ¾udite za picom, naruèite obiènu „margaritu“ koja po parèetu ima 100 kalorija manje od pice sa ¹unkom.    

--------

Ja sam se ugojila na studijama,jer sam promijenila nacin ishrane,prestala da igram folklor.... :ohwell:..a i imam problem,jer ne mogu gladna da ucim.. :>
                                                                                                                   
Kakva su vasa iskustva???
                             
                                                                                                                                             COSMOPOLITAN

Vampire 666

na glavu mi se popese ti musli-integralci bre! ja sam se takodje ugojio, a hranim se isto kao i ranije...stvar je u tome sto sam prestao da vezbam svaki dan(onaj teg u uglu ima zabrinjavajuce mnogo prasine na sebi...)...nista ne radim fizicki...manje pijem(smanjio sam "poroke")...

no, makar umro od gojaznosti, nista me nece naterati da jedem te "zdrave" gluposti tipa musli, integralne zitarice, nemasno ovo ono...

iskustvo moje keve...umislila je da si te gluposti srvarno zdrave i odlucila da se zdravo hrani...napunila je kucu musli gluposti i raznih kutija na kojima je pisalo krupnim slovima integralno, brojala kalorije u svim namirnicama...posle par nedelja je bila u prilicno losem stanju...oslabljen imunitet, stalno se razboljevala (jos radi u apoteci gde je u kontaktu sa svim i svacim)...naravno da je odustala od tih zapadnih gluposti i sada se hrani na nacin na koji se mi vlasi hranimo stotinama godina (sa manje ili vise promena) i prilicno je zdravija...za vreme "zdrave ishrane" jeste smrsala 5-6 kilograma, ali joj je to samo stetilo zdravlju...


Dakle, poenta je, ne prihvatajte te pomodne obroke, nego jedite nesto sto ce vam dati dovoljno energije...

nelani

Poznajem dosta ljudi koji imaju taj problem. To sedenje za knjigom po nekoliko sati i fizicka neaktivnost su dobri preduslovi za gojenje.  Ali sve je to, kao i sve drugo individualno. Najvaznije je kakve si konstitucije i imas li genetske predispozicije za "talozenje" . Ja sam se uvek plasila da cu se ugojiti tokom studija, mada uopste nisam sklona gojenju i na svu srecu nisam se ni 1 kg ugojila.
@ LB I ja sam morala da jedem da bih ucila, ali sam tokom dana jela 5 puta dnevno, ali po malo ( i to bas raznovrsnu ishranu). Sada vise ne ucim, mislim aktivno, ali i dalje jedem tako cesto.  Navika je opasna stvar.  :lol2:

willie the scot

ja imam 100kg,a izgledam ko da sam izasao iz mathauzena...
sve ti je to relativno moj ajnstajne...

AquArius

Ja sam cak smrsala od pocetka studija.
Sigurno vise od 5 kg.

Kad ucim, jedem redovno i vise nego obicno ... i mozak sve pojede.
Kod mene, problem nastaje kad prestanem da ucim, onda krenu kile da se lepe  :shock

@vamp
postoji razlika izmedju mladjih i starijih, izmedju muskih i zenskih...
hocu reci, ti sebi mozes da priustis neki mastan burek i virsle za dorucak..., chips+koka kolu
Nase keve (bar u vecini slucajeva) ne bi smele. A tek u menopauzi, ... a tek ocevi!

Akanje je to zdravlja,
al' kasno Marko na Kosovo stize,
pa tako i svako od nas to kasno ukapira.

Ishrana, to je pravi lek (uz genetiku, uz kretanje, uz sve sto se podrazumeva...).

hulio_salinas

juce mi se jedna koleginica zalila (brucoskinja) da svi normalni ljudi na faxu smrsaju, a ona se ugojila... 

razmislio sam da li da joj kazem da je normalno to sto se goje, ali sam precutao... mozda je trebalo da joj kazem da poseti forum i sebi razjasni neke nedoumice...   :hm

chicio

po velichini zadnjice mozhe se prepoznati ko je brucosh/kinja, a ko apolvent/kinja

vladimir

Ja sam se tokom studija ugojio nekih 7 kilograma za 6 godina, ¹to i nije mnogo kad se posmatra prosek.Ali, zadnje godine (kao apsolvent) sam nabacio nekih 4 kilograma jer sam imao ispite svakog meseca.A i ulenjio sam se. :stid:
Sada jedem u proseku 2 puta dnevno, ali cirkam mnogo vi¹e piva nego dok sam bio student, tako da mi stomak raste i raste i raste...A sve ¹to raste i treba da raste, kako reèe Du¹ko Radoviæ! :>