Veza sa udatom/o¾enjenim

Started by cvjetic, 14-12-2006, 01:00:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

The_Layla

Ariel, sta ti je?
Pa nece meni da zvone zvona... :>
Znas ti na koga se to odnosi... :twisted:

Ariel

Znam zato i ka¾em, taman si se smirila, ¹ta da radim kad opet povileni¹  :K :K :K

Od¹etali smo od teme malo  :F

Al-Jasmina

Sta znam, slazem se sa Vladimirom,
i ja bih vezu sa ozenjenim...
onim koji je ozenio mene :)

(if se to zaista i desi...
nece biti dosadno obecavam...:happy:  :1 )

Darker

Quote from: Al-Jasmina on 14-12-2006, 12:00:39
Znam, ali onda se lepo hrabro razvede i gotovo..
u suprotnom, covek sedi na dve stolice...
a sta ako mu se sve tri izmaknu :>
Pa ako je uspeo te tri stolice da naðe, neæe mu biti problem jo¹ tri...

hulio_salinas

Quote from: The_Layla on 14-12-2006, 23:09:31
Veruj mi da moze. Ja jesam zaljubljena, ali zaljubljenost prodje. Ljubav je nesto sasvim drugo, a ja ni u jednom momentu nisam rekla da ga volim.
Jednostavno znam sta zelim i sta mogu da ocekujem od te "veze". Kada tako postavis stvari, ne mozes biti povredjen...
Ili to ja samo tako mislim... :hm

znas sta? malo mi je cudno da neko ko je zaljubljen kaze: "zaljubljenost prodje"... ili imas ogromnu kolicinu samokontrole, ili gresis, ili nisi zaljubljena...

Ariel

Quote from: hulio_salinas on 15-12-2006, 14:30:21
znas sta? malo mi je cudno da neko ko je zaljubljen kaze: "zaljubljenost prodje"... ili imas ogromnu kolicinu samokontrole, ili gresis, ili nisi zaljubljena...

Veruj da je prolazna, videæe¹ kad poraste¹  :wink:
A samokontrola je najjaèe oru¾je koje neko mo¾e da poseduje... npr prepusti¹ se u potpunosti kada si sa nekim (o¾enjen/udata ili ne) a kada taj neko ode èak se i ne osvrne¹, ¾ivot je suvi¹e kratak da bi patila za nekim makar i sekund.

hulio_salinas

Ariel
znam da je prolazna... ali malo mi je cudno to sto je to napisala devojka koja je zaljubljena...  :hm
kada je neko zaljubljen, ne verujem da bas govori kako ce ga sve proci.... i jos uziva u tome...

ja razumem tebe, a da li ti kacis mene...

The_Layla

Kada si u takvoj vezi, moras da imas uzasno jaku samokontrolu...  u protivnom pucas...

Ja jesam zaljubljena, ali sam i realna... sve ce to proci. To je jednostavno tako u prirodi ljdi... Ne postoji ljubav za ceo zivot... ali to ovde nije tema...

Smrda

meni ovde nista nije jasno...
samo sam razumela cvjetic-u,jass,vladmira i tebe hulio,ali ponesto.....
kakve veze ima zaljubljenost sad sa temom?
glupo pitanje,a da li se to uopste moze nazvati vezom,ako je neko tu ozenjen/udat?

hulio_salinas

Smrdo
Layla je rekla da je zaljubljena u ozenjenog coveka... od tog trenutka svi pisemo o tome...   :wink:

Layla
sada te shvatam... tek... ok je to... dobro da si na zemlji... za trenutak sam pomislio da "zivis u oblacima mala"...   :cvet
ali i dalje ne podrzavam!

Coolgemini

Zaljubljenost je prolazna...kao i ljubav dvoje ljudi..Ljubav u braku takodje moze biti prolazna kad se jedno od dvoje zasiti drugog ili kad prosto nestanu te emocije koje odrzavaju stabilnost braka..Jedan od tih dvoje moze uciniti double option:ukoliko je dovoljno hrabar,smeo i zna sta zeli od svog zivota,rasturice svoj brak i krenuce u potraznju za necim novim..Ovo je veoma retko ali i najpostenije.Potpuno normalna stvar za jednog coveka koji zeli da bude srecan i koji zeli nesto novo i drugacije.Necu da ubrajam decu u ovu problematiku jer ona ipak nemaju veze sa bracnom zajednicom koja se tice samo bracnih partnera..Njihova ljubav prema deci se ne menja i nakon braka...Mada se slazem da ipak to treba uraditi onda kada se ucini oboma da je dete dovoljno zrelo i stabilno.. :roll:
Druga opcija:Varati sebe,a i druge...Osobina drage nam pticice kukavice,ali pruza ''dovoljnu'' sigurnost...Moze uciniti da situacija izgleda kao da se nista ne desava,ali kad tad se otkrije po psiholoskom stanju pojedinca koji postaje nezainteresovan/a i nedefinisan/a..Postoji cak i mogucnost afektivnog ispada istine i crusha..
Sto se tice osobe koja je sa ozenjenim/udatom,smatram da je takva situacija veoma rizicna..Ipak ta osoba treba znati na cemu je sa osobom iz braka jer obicno te osobe svrljaju radi razonode i trenutnog zadovoljstva..moze se desiti da zele nesto novo(u smislu neki novi brak),s tim sto je tada potrebno da prodje neko vreme i zapocnu novi start..

Smrda

e sto volim kad dobijes inspiraciju coolg!!! :cvet

hulio,skapirala sam ja odakle sve to o zaljubljenosti..
ali zaasto uopste pricati o tome,mislim,ja sam skapirala da je tema bazirana na ozenjen/udata detalju,
pa sam zato pitala..

sem toga,svako ko uleti u vezu sa zauzetom osobom,
pa valjda unapred zna da ne treba da racuna na zaljubljenost

i mislim da o deci ne treba raspravljati....na zalost,ona su nevina i uvek na*e*u,
ali to zavisi samo od roditelja..

hulio_salinas

Quote from: smrda on 15-12-2006, 18:08:24
hulio,skapirala sam ja odakle sve to o zaljubljenosti..
ali zaasto uopste pricati o tome,mislim,ja sam skapirala da je tema bazirana na ozenjen/udata detalju,
pa sam zato pitala..


sem toga,svako ko uleti u vezu sa zauzetom osobom,
pa valjda unapred zna da ne treba da racuna na zaljubljenost


evo ti (zeleni) odgovor na postavljeno (crveno) pitanje...

zato i govorimo o zaljubljenosti..

Ariel

Quote from: hulio_salinas on 15-12-2006, 16:11:07
Ariel
znam da je prolazna... ali malo mi je cudno to sto je to napisala devojka koja je zaljubljena...  :hm
kada je neko zaljubljen, ne verujem da bas govori kako ce ga sve proci.... i jos uziva u tome...

ja razumem tebe, a da li ti kacis mene...

Kapiram ja tebe, a Laylu jako dobro poznajem i mislila sam ba¹ na ono ¹to je napisala kao odgovor na ovaj tvoj post  :wink:

AquArius

Za¹to ¾elite zauzetog?

Veliki broj ¾ena je bar u nekom trenutku po¾eleo mu¹karca koji je veæ u vezi, bilo da je u pitanju braèna ili vanbraèna veza. Nije svaka od tih ¾ena ne¹to s takvim mu¹karcem i poku¹ala, ali po¾elela jeste. Postavlja se pitanje ¹ta je to toliko privlaèno u "zauzetima".

U ljudskoj je prirodi da te¾i onome do èega je te¾e doæi - izazov je veæi, a negde postoji i uverenje da je ono ¹to je manje dostupno verovatno i bolje (to uverenje nije uvek taèno, ali je uvre¾eno veæini). Recimo, vidite skupe farmerke koje super izgledaju i re¹ite da se potrudite da ba¹ do njih doðete. Skupite potreban novac, a onda saznate da je malopre prodat poslednji par. Neki bi na to slegnuli ramenima i samo se oseæali malèice razoèarano - a neki drugi bi tada jo¹ vi¹e po¾eleli ba¹ te farmerke i obi¹li ceo grad u poku¹aju da ih naðu.

Pitanje koje bi se tu sasvim razumno moglo postaviti jeste da li su te farmerke zaista toliko dobre, toliko bolje od svih ostalih i toliko neophodne za ¾ivot - ili je njihova glavna privlaènost bila u relativno te¹koj dostupnosti (zbog visoke cene), a onda i u jo¹ te¾oj dostupnosti (jer ih vi¹e nema u toj radnji). Drugim reèima, da li bi te farmerke delovale toliko fenomenalno da im je cena pristupaènija i da su lako dostupne?

Slièna pitanja dobro je postaviti sebi i kada se radi o ¾elji za vezom sa "zauzetim" mu¹karcem (ili sa "zauzetom" ¾enom, ¹to se toga tièe). Da li zaista verujete da je ta osoba prava za vas, ili vas privlaèi zato ¹to je tuða, pa samim tim i te¾e dostupna?

Ukoliko zakljuèite da bi vam se ta osoba veoma dopala i da je singl, upitajte se ¹ta vam se na njoj toliko dopada. Koje su to osobine, fizièke i/ili psihièke. A onda - verovatno pretpostavljate ¹ta æemo reæi - potra¾ite neku drugu osobu koja ima te osobine, osobu koja je slobodna i koju ne morate nikome da otimate niti da vezom s njom dovodite do neèije nesreæe.


Tekst preuzet sa Krstarica - Za¹to ¾elite zauzetog (http://www.krstarica.com/lat/magazin/seks/index.php?clanak=zastozauzetog)