Zaljubljenost. I za¹to prestaje.

Started by lijepa bosanka, 28-10-2006, 09:44:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

@Aqua :cvet

Quote from: dyki on 30-11-2006, 11:42:23
Koliko ima godina, majke ti??? :)
25 :> Ali od kad sam ga upoznala, ima male bore oko ociju...smejalice...to mi je taako slatko :happy:
ali kapiram te.
tesko je nekad odrediti kada su zaista konflikti prevrsili meru, i kada je zaista kraj...
nemam pojma. meni je od svega najvaznije za jednu ljubav da znam da tu osobu volim (i ona mene, jelte)...ako je volim, sve ostalo je mnogo manje bitno...i vredno beskonacnih pokusaja da se stvari rese...
jer eto i ti to kazes - problem je sto ljubav ne prestaje tek tako...ti razumom znas da te osobe mozda vise nisu vredne toga, ali...
'bes ga :K

Smrda

Quote from: dyki on 30-11-2006, 11:42:23
.....jednostavno kada dodje do nekih ucestalih vecih konflikata ja sam za razgovor i razjasnjavanje, ako vidim da od toga nece biti nista, tj. da ce efekat biti kratkotrajan, resim da prekinem to sto brze mogu (to ti je kao kad treba da mi doca rokne vakcinu: udri sto pre :) )
......Uvek cu biti tu za njih ako im zatrebam zbog onoga sto smo imali ali cu se drzati na distanci, ne verujem da ljudi mogu bitno da se promene.
.....Ja gledam da zivot bude sto jednostavniji: dugo mi treba dok se resim, ali kad donesem odluku brzo je "sprovedem" i ne gledam u nazad... Znam kad sam i sta gresio, trudim se da ne ponovim iste greske (sto se uvek desi :) ) ali zivot ide dalje... Jednostavno ne volim da se nerviram zbog osoba za koje smatram da su prestale da budu
vredne toga
...jaooo...sto ja ovo razumem...skroz...


Quote from: Maslacak on 30-11-2006, 12:10:15
....tesko je nekad odrediti kada su zaista konflikti prevrsili meru, i kada je zaista kraj...
nemam pojma. meni je od svega najvaznije za jednu ljubav da znam da tu osobu volim (i ona mene, jelte)...ako je volim, sve ostalo je mnogo manje bitno...i vredno beskonacnih pokusaja da se stvari rese...
jer eto i ti to kazes - problem je sto ljubav ne prestaje tek tako...ti razumom znas da te osobe mozda vise nisu vredne toga, ali...
'bes ga :K

....i to kapiram...i slazem se :happy:
@Darkeru........sta je mamutska veza?!?!?....ti to racunas po stazu?...
i da nisam normalana...hehe...pa nisam ni rekla da jesam... :K
...bilo kako bilo...ja vs sve kapiram...
i nisam ja pesimista.cak suprotno....ali prosto se jako tesko povratim kad se razocaram u nekoga...mozda zato jer u startu dajem 100% poverenja,pa kad me za**b*s to me sasece u korenu....sta cu...

hulio_salinas

Za¹to prestajemo da budemo zaljubljeni?
Izvor: Maksimalno.com
Pi¹e: Dejanka Stepanoviæ


Gledam film. Oni stoje pred oltarom i verovatno razmi¹ljaju kako su na¹li ljubav svog ¾ivota. Njihovi roditelji sede u prvim redovima i mole se da njihova deca ostanu zauvek zajedno i saèuvaju ljubav (ako naravno nisu neki namæori). To je mo¾da i va¹a prièa, va¹ih roditelja ili va¹a buduæa prièa. Lako je zaljubiti se, ali je mnogo te¾e odr¾ati ljubav. Kuda (mo¾da) jednoga dana ode ta ljubav?

Ka¾u nauènici da ako verujemo da je u na¹oj vezi problem u sexu, gre¹imo. To je zata¹kavanje problema. Sex je samo ogledalo ostatka veze.

Voðenje ljubavi je umetnost i zanat, kao i kuvanje ili sviranje. Potrebni su ve¹tina i ve¾banje i svakodnevna primena tih ve¹tina.

Ljubav je èarolija. Ako nauèite da ljubav radi za vas a ne protiv vas postaæete veliki èarobnjak.

Kao i sve sna¾ne sile u kosmosu, ljubav mo¾e biti upotrebljena da ozledi ili da izleèi. Mo¾ete nauèiti da ljubav iskoristite za stvaranje radosti za sebe i druge. Nekad je mo¾da lak¹e ostati u svom zatvoru nego se suoèiti sa èinjenicama. Ali, zapamtite, svaki put kad prestanete da volite deo vas umire, a svaki put kada izaberete da ponovo volite, da nekom pru¾ite ruku, i da oseæate, vi o¾ivljavate sebe.

Ni jedna veza ne postaje nepodno¹ljiva preko noæi. Na¹i odnosi sa drugim ljudima se “kvare” postepeno. Na¹e mentalne, fizièke i emocionalne energije utièu na energije drugih ljudi. Uvek treba sagledati probleme, svaðe, neslaganja. Re¹iti ih!

“Stvari su se promenile” idiotska primedba. Mi menjamo stvari. Postoje ¾rtve promena, ali ne i ¾rtve stvari. Krijemo se iza nepreciznosti jezika.

©ta ubija ljubav? Samo jedno - zanemarivanje. Ne videti je kada stoji pred vama. Ne pomisliti na nju i kada su sitnice u pitanju. Izgovarati njeno ime a da ono ne odzvanja u va¹oj glavi.

“Volim te” Iako je to ne¹to najneoriginalnije ¹to dva biæa mogu da ka¾u jedno drugom, za¹to i dalje svako od nas ¾udi za tim da to èuje? Nisam prva koja je to izgovorila, a ipak, kada on to izgovori i kada ja to èinim, govorimo kao divljaci koji su otkrili dve reèi i obo¾avaju ih. Te reèi su predmet mog obo¾avanja.

Volim te, pretvara se u hvalospeve, visoke tonove koji lome staklo i prolivaju teènost.

Moje usne su ih mnogo puta izgovarale, pustajuæi ih da padaju, kao novèiæ u fontanu, u nadi da æe mi se zbog njih ¾elja ispuniti.

Volite se.

Smrda

Stvari su se promenile” idiotska primedba. Mi menjamo stvari. Postoje ¾rtve promena, ali ne i ¾rtve stvari. Krijemo se iza nepreciznosti jezika.

©ta ubija ljubav? Samo jedno - zanemarivanje. Ne videti je kada stoji pred vama. Ne pomisliti na nju i kada su sitnice u pitanju. Izgovarati njeno ime a da ono ne odzvanja u va¹oj glavi.

....i tako.....
sto mi ovo zvuci poznato.... :)