Ustav

Started by Vampire 666, 24-09-2006, 00:46:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Darker

Mali¹a, ako se nismo dogovorili, onda æemo da primenimo druge metode, nije frka...

Vampire 666

ustav je potvrdjen na referendumu...medjutim , to je samo pocetak politicke agonije...komunjarama i kvazifasistima sad ne odgovaraju izbori, vec zele da se baskare u slobinom ustavu do marta 2007! sramota!

pop

Vamp, slazem se da je sramota. Kad je, vec zaboravljeni Labus dao ostavku, otisao je i - tacka. Zbog toga ga treba i postovati. Ovi sad shatro odose, a svi ostadose u foteljama da namaknu jos koje milionche pre no sto odu u zaborav.

Bred

Srbija dobila novi Ustav
Izvor: B92
Beograd -- Poslanici Skup¹tine Srbije na sveèanoj sednici proglasili novi Ustav Republike Srbije.

U Domu Skup¹tine Srbije je aklamacijom 240 prisutnih poslanika progla¹en novi Ustav. Predsednik parlamenta Predrag Markoviæ podsetio je da je parlament na prvoj posebnoj sednici 30. septembra usvojio Ustav i da su ga potvrdili graðani na referendumu 28. i 29. oktobra, sa 3.521.724 glasa za, ¹to je vi¹e od 50 odsto od ukupnog broja biraèa.

Progla¹enju su prisustvovali predsednik Srbije Boris Tadiæ, zatim èlanovi Vlade Srbije na èelu sa premijerom Vojislavom Ko¹tunicom, patrijarh srpski Pavle, predstavnici diplomatskog kora i verski poglavari.

Poslanici Srpske radikalne stranke do¹li su na sveèanu sednicu u sali Doma obuèeni u bele majice sa likom predsednika SRS Vojislavom ©e¹eljom, kome se u Hagu sudi za ratne zloèine.

Ispred Doma Skup¹tine Srbije okupilo se nekoliko stotina graðana. Sednica na kojoj je usvojen najvi¹i pravni akt prva je sednica parlamenta Srbije odr¾ana u zgradi na Trgu Nikole Pa¹iæa. Posle progla¹enja Ustava, hor je otpevao himnu Srbije "Bo¾e, pravde".

Sveèanost je obele¾io i incident, jer nijednoj novinarskoj ekipi, izuzev RTS-a, nije dozvoljeno snimanje toka sednice. Zbog toga, fotoreporteri i snimatelji napustili su u znak protesta zdanje parlamenta.

Predsednik Skup¹tine Srbije Predrag Markoviæ zakazao je za sutra u 14 sati nastavak Druge posebne sednice Skup¹tine Srbije, na kojoj æe se razmatrati Predlog ustavnog zakona za sprovoðenje novog ustava Srbije.

Vampire 666

ustav je sada pravi primer mrtvog slova na papiru...

pop

Ustav bez Zakona o primeni istog je bas to - mrtvo slovo na papiru. Sto se tice uniformnog oblacenja grupe poslanika, recicu samo to da je jos jedna stranka pre 70 godina isto to radila (ko zna istoriju shvatice analogiju).

Masha


Vampire 666

ccc...pa ovi radikali i komunjare ce uvek biti g***a, pa i za sto godina...sad im ne odgovaraju izbori...vrlo jeftino...

Masha

Inace, nikako mi ne ide u glavu po kom osnovu su Lepa Brena i njen suprug prisustvovali koktelu povodom usvajanja novog ustava  :hm  :shock

pop

Da li neko gleda ovaj cirkus na rts2? Choveche, ovi nece usvojiti Zakon o primeni Ustava do ujutru. Vidi se da neki vise nece uci u skupstinu, pa da iskoriste ovu poslednju sednicu da jos nesto nadrobe preko govornice. 'Fala Bogu, pa je ovaj saziv odsvir'o svoje, a 21. januara iskreno zelim da ljudi dooobro razmisle koga ce da biraju  :hm

hulio_salinas

Quote from: pop on 09-11-2006, 23:40:38
Da li neko gleda ovaj cirkus na rts2?

otisao do DVD kluba i trazim neku komediju, a ljubazna radnica mi kaze da imam najnoviju komediju na RTS2...   :K

valjao sam se od smeha...   :Bog

ccc... kakva ludnica...   :][

chicio

nema mjesta za paniku, to je i dalje pricha o lichnoj koristi. i samo lichnoj koristi uchesnika te recimo farse

mikele

Pitanje za ove sto pljuju novi ustav,tj pitanja
1.Da li je iko od vas procitao taj isti ustav?
2.Navedite mi konkretne stvari zbog kojih ovaj ustav ne valja,tj sta je to sto vam smeta?
Moje zamerke su jedino vezane za nacin na koji je ovaj ustav donesen,tj cekalo se 5 godina,a onda je donesen za par meseci sto je dokaz da se sve moze kad se hoce.A sto se samog ustava tice on je sasvim u redu i bas mi je drago sa su se sve parlamentarne stranke konacno slozile oko necega.

hulio_salinas

Quote from: mikele on 26-12-2006, 19:39:43
Moje zamerke su jedino vezane za nacin na koji je ovaj ustav donesen,tj cekalo se 5 godina,a onda je donesen za par meseci sto je dokaz da se sve moze kad se hoce.A sto se samog ustava tice on je sasvim u redu i bas mi je drago sa su se sve parlamentarne stranke konacno slozile oko necega.

Samo cu kratko dodati:
Zar ne mislis da je moguce uraditi i mnoge druge stvari (kad se hoce). Sumnjam da drzavni vrh ne zna gde je jedan covek, koji nam je ulazna karta za sve zivo (i mrtvo). Zar misli da bi vrh ostao na milost i nemilost stranim silama... Hehe... Srbin je namazan svim duginim bojama. Tako je i sa svim drugim stvarima. Izvlace keca iz rukava u poslednjem trenutku. Mislim da ce se vrlo brzo cuti na vestima: "Haski begunac je uhvacen! Krio se 182 godine u telefonskoj govornici na uglu Majke Jevrosime i Takovske!"

Darker

Quote from: mikele on 26-12-2006, 19:39:43
Pitanje za ove sto pljuju novi ustav,tj pitanja
1.Da li je iko od vas procitao taj isti ustav?
2.Navedite mi konkretne stvari zbog kojih ovaj ustav ne valja,tj sta je to sto vam smeta?
Moje zamerke su jedino vezane za nacin na koji je ovaj ustav donesen,tj cekalo se 5 godina,a onda je donesen za par meseci sto je dokaz da se sve moze kad se hoce.A sto se samog ustava tice on je sasvim u redu i bas mi je drago sa su se sve parlamentarne stranke konacno slozile oko necega.
Prelistaj ovu+temu referendum-samo æe ti se kas'ti...