Modna industrija polako ulazi u borbu protiv anoreksije?

Started by Al-Jasmina, 10-01-2007, 17:31:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

Pametnice mala,
i zavrsis kao dopisni clan Akademije Bulimichnih Nauka! :lol:

Ne, ovde pricamo o zdravlju :)

stef

 Varirana ishrana, redovni obroci, sport...nije tesko...samo se treba navici...

Al-Jasmina

I srediti bubetine u glavi...

Ali, to je tako opasan put a te devojke...
Ma sve je vec receno!

Masha

Posto vec pricamo o anoreksiji ja naleteh u danasnjem blicu na jedan kratak tekst na ovu temu.

Tajra Benks osuðuje medije zbog prièe o anoreksiji
Manekenka Tajra Benks jo¹ je jedna od onih koje se javno bune protiv odluke medija ¹irom sveta da mr¹avost osude kao bolest. Tajra je prvo izgubila posao na televiziji, jer su je mediji proglasili predebelom. Potom je poèela sa rigoroznim dijetama i stigla do granica mr¹avosti, kada joj zaista preti bolest anoreksija. Ne èudi ¹to je ljuta na ¹tampu i TV.


Wolf


Masha

Izjava nedelje
®izel Bund¹en:

"Nikada niko nije naredio manekenkama da smr¹aju toliko da im zdravlje bude ugro¾eno. Krive su one same i njihovi roditelji."

Manekenka ®izel Bund¹en izjavila je kako modna industrija i njeni standardi nisu krivi za anoreksiju, od koje boluje veliki broj manekenki. Ona je rekla da su mnoge manekenke same krive ¹to su toliko mr¹ave i da niko iz sveta mode nikada nije primorao nijednu devojku da smr¹a toliko da joj zdravlje bude ugro¾eno. Bund¹enova je, izmeðu ostalog, direktno optu¾ila roditelje anoreksiènih devojaka.

- Nikada nisam patila od anoreksije, a to je samo zato ¹to sam imala stabilnu porodicu koja me je podr¾avala i bodrila od poèetka karijere. Roditelji su odgovorni, a ne modna industrija - rekla je ®izel Bund¹en i dodala:

- Svi znaju da manekenka treba da bude mr¹ava, ali to ipak ne znaèi da je svaka od nas anoreksièna - rekla je lepa Brazilka, biv¹a devojka glumca Leonarda di Kaprija, koja je imala 14 godina kada je poèela da se bavi manekenstvom. Inaèe, kila¾a manekenki postala je top--tema u modnoj industriji, jer je samo tokom pro¹le godine umrlo nekoliko manekenki, a uzrok je bio upravo poremeæaj u ishrani.

izvor Blic Puls

E sad mi treba da poverujemo da im niko nikada nije preporucio koliko i na koji nacin trebaju da smrsaju. Kad dodje do toga da neka manekenka duboku zaglibi u anoreksiju onda svi peru ruke, klasika. Ma, sve je to jedno veliko s****.

Smrda

pa dobro,ali u jednom je u pravu...
same su krive...
jer ne skaces u bunar ako ti neko kaze to..

Wolf

Imaju valjda toliko mozga da mogu same da odlucuju...
A ne, krivi roditelji, okolina, poslodavci...A one su kao, zrtve.
U stvari, jesu zrtve, ali zrtve svoje gluposti.