Konaèno ulica Zorana Djindjiæa u Beogradu

Started by mikele, 07-03-2007, 08:35:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Roben

Quote from: masha on 12-03-2007, 22:31:52
Pa nije on odmah nakon svoje smrti dobio ulicu. Proslo je 4 godine od tada.
Машо то је мала историјска дистанца
минимум је једно 20 година

Masha

Nisam ja sudila da li je dovoljno 4 godine ili ne. To sam navela u prolog tome da ulicu nije dobio odmah nakon smrti tako da je malo preterano reci da je to neciji hir.

Roben

није то хир
него је демократска странака могла да му се одужи на бољи начин
нпр. да настави његову политику

Masha

Pa ja ne mislim da jeste, ali neko ovde rece tako.

Maslacak

Ja sam to rekla :K
Ok, mozda je "hir" pogresan izraz...ali suvise je nekako blizu, i suvise se svi toga dobro secamo, i suvise reakcija izaziva...samo to kazem.
Vamp...bice verovatno i nas 30 000 ljudi na koncertu Maidena, pa to ne znaci (svi dobro znamo) da vecina ljudi u zemlji obozava Maidene :>

Masha

Ja stvarno nisam znala ko je rekao, a mrzelo me je da trazim. Ja ne mislim da je hir, u svakom slucaju. A, Maslacku  :cvet

Maslacak

:cvet
Samo da dodam jos jednom da se ja apsolutno slazem da covek zasluzuje ulicu i mnogo vise, da ne bude da sam u tom smislu anti-protivna :>
Bojim se samo da ne bude za koju godinu ajmo menjanje nanovo i sve tako naizmenicno... Jer to ce biti tek onda izraz sustinskog nepostovanja prema tom coveku i njegovom imenu i delu.

Masha

Potpuno se slazem sa tobom, Maslacak. Mene vise nista ne moze iznenaditi kada je politicka situacija kod nas u pitanju. Negde, u dubini duse, sam spremna na jos mnogo previranja i sukoba koliko god ih ne zelela.

Darker

Ja bih postavio na sve ulice imena umetnika ili nekih istorijskih liènosti, pre 20-og veka...
Pokazalo se da èak ni istorijska distanca od 100 god nije dovoljna...
I onda bih zabranio dalje menjanje naziva...

Maslacak

Apsolutno :happy: Ma kakav XX vek...ja sam za humanizam i renesansu :>
Ili lepo - brojevi! Ili imena biljaka...
Bas kao sto sad s radoscu skidaju sve "komunisticke simbole", tako ce sigurno posle nekog vremen uslediti skidanje i ovih demokratskih...ili monarhistickih...posto nam je grad sad preplavljen kraljevima, carevima, caricama, despotima i ostalima...
ali sorry, ovo je off.

Vampire 666

Quote from: Maslacak on 14-03-2007, 00:45:05
Apsolutno :happy: Ma kakav XX vek...ja sam za humanizam i renesansu :>
Ili lepo - brojevi! Ili imena biljaka...
Bas kao sto sad s radoscu skidaju sve "komunisticke simbole", tako ce sigurno posle nekog vremen uslediti skidanje i ovih demokratskih...ili monarhistickih...posto nam je grad sad preplavljen kraljevima, carevima, caricama, despotima i ostalima...
ali sorry, ovo je off.
Pa ne bih se slozio s tobom. Nekada, pre II rata su imena davana spontano i prema stvarnoj zasluzi, a onda su komunisticki satrapi poceli da se ponasaju kao da svet pocinje od njih...Doslo je konacno vreme da se procistimo komunistickog nasilja nad ovim napacenim narodom, a promena imena ulica je samo mali korak u tome. Sasvim je logicno da se onda neka ulica imenuje imenom jednog od najvecih protivnika , pre svega, protiv direktnih naslednika titoistickih ideja (koje u su ovom slucaju zacinjene kvazinacionalizmom i velikom korupcijom),,,,

mikele

Quote from: Darker on 13-03-2007, 23:55:58
Ja bih postavio na sve ulice imena umetnika ili nekih istorijskih liènosti, pre 20-og veka...
Pokazalo se da èak ni istorijska distanca od 100 god nije dovoljna...
I onda bih zabranio dalje menjanje naziva...
Слажем се.А не да се сваких пар година мењају називи улица и више не знам ни како се пола улица по граду зове.Те има стари назив,те нови,те прастари...Ко ће све то похватати :wall:
Зато поставити имена неких личности за које нико неће моћи да нађе неку замерку.Мада Срби су чудо,они ће увек наћи :K

Maslacak

Vamp...problem i jeste u tome sta je "stvarna zasluga"...posebno kad je politika u pitanju.
za koju deceniju ili vek se vrlo lako moze pojaviti rezim koji ce smatrati da su stvarne zasluge nesto sasvim drugo, pa da opet usledi "prociscavanje"...
videcemo, a mozda mi i necemo...ali vreme ce u svakom slucaju pokazati :K

Za pocetak, ja bih volela da mi ljudi koje pitam na ulici znaju da kazu gde je Krunska, pri cemu sam na 5 metara od nje...jer ne mogu da se sete koja je to "zapravo" ulica, tj i dalje je zovu po starom imenu...a jos je ona bas davno promenila ime...

A o Decanskoj ulici i tabli sa sedam (ili tako nesto) imena da ne govorim (pri cemu samo "Mose Pijade" pripada komunistickom rezimu, ostala imena su od pre drugog svetskog rata). :K :K

Bred

Quote from: Darker on 13-03-2007, 23:55:58
Ja bih postavio na sve ulice imena umetnika ili nekih istorijskih liènosti, pre 20-og veka...
Pokazalo se da èak ni istorijska distanca od 100 god nije dovoljna...
I onda bih zabranio dalje menjanje naziva...
o tome pricam.

Darker