Gazirani sokovi koji su dobri za vas

Started by Bred, 12-03-2007, 10:18:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

#15
ја волим газиране сокове и пијем их
не пушим ретко пијем нешто алкохолно тако да могу да попијем нешто штетно а да ми не шкоди много




posto je bez zareza i interpukcije neke
da li da ga citam ovako?

не пушим ретко, пијем нешто алкохолно, тако да могу да попијем нешто штетно, а да ми не шкоди много

AquA

:>



хвала AquA
али мислим да је ствар писца како ће нешто да напише


a mi, koji citamo, nasa stvar je da tumacimo  :wink:  :cvet

Mashrum

To æe ne¹to da mu dodje kao ¹umeæe tabletice..  :>
20% iskori¹tenosti vitamina,i 60% sala za one koji se upecaju(ovo ne va¾i za tabletice  :happy: )..a ostalih 20% pusti¹ ma¹ti na volju..  :K
Nego,smatram da onaj koji ih nije pio,neæe ih ni s tim dodatkom piti..mada ¹ta znam..mo¾da im i upali ta novotarija..
Ja ponekad stvarno volem koka-kolu..i nikakav drugi sok mi je ne mo¾e zameniti.. 

lane

Ja se trudim da ih uop¹te ne pijem, mo¾da samo u nekim retkim prilikama...
Sigurno ne mo¾e da bude zdravo...

Quote from: smrda on 12-03-2007, 21:18:53
Quote from: willie the scot on 12-03-2007, 20:43:25
casa koka kole je dobra za varenje...nisam mogao da verujem,ali mom djedu je lekar propisivao istu kada je imao nekakve git opstrukcije...
takodje,preporucuje se kod mucnine razlicitog porekla,ali to je verovatno isti mehanizam.
dehidratacija,verovali ili ne...stomacni grip,trovanje hranom...

To smo ba¹ radili iz Uvoda u farmaciju - koka-kola je prvo pravljena kao sirup za navedene simptome, ali sa obiènom vodom, a onda je valjda neki pacijent sipao sodu... i tako smo dobili najpoznatije gazirano piæe na svetu (ili mineralno piæe, kako hoæe). :>

Mashrum

Koka-kola osim ¹to je dobra za varenje,dobra je i za otkamenjivanje tvrdoglavih matica koje ne reaguju na odvrtanje..  :lol:

Quote from: lane on 13-03-2007, 07:38:15
i tako smo dobili najpoznatije gazirano piæe na svetu (ili mineralno piæe, kako hoæe). :>
A koji mineralèiæ poseduje draga koka-kolica?  :)

vladimir

Quote from: Ma¹rum on 13-03-2007, 07:57:28
Koka-kola osim ¹to je dobra za varenje,dobra je i za otkamenjivanje tvrdoglavih matica koje ne reaguju na odvrtanje..  :lol:

I za Bambus. :K

Maslacak

Verovali ili ne, koka-kola je apsolutno jedina stvar koja mom tati pomaze kad ga zaboli zeludac. A njega ume da zaboli itekako. Ima vec deceniju i nesto problema sa tim...i nista drugo mu ne pomaze.
Dobro ili ne, njega prestane da boli posle 2 gutljaja... s obzirom na to da znam kakav je to bol, i ja bi se nalivala samo tako ako pomaze :K

Nera

ja sam pila gazirana pica jako dugo jer sam mislila da mi ni jedan drugi sok ne moze zamijeniti taj ukus... ali onda sam odlucila da barem smanjim kolicine koje sam unosila, jer sam dosta cula o stetnom djelovanju... evo sada skoro nikako ih ne pijem, ne bih dala svoju jutanju casu djusa ni za sta... :)

Bred

#22
'vako, o koka koli smo ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,2665.0.html) pricali, necemo da se ponavljamo.
O tome sta ko voli da pije smo takodje pricali ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,4043.0.html) i necemo i o tome da se ponavljamo.