Da Vincijev kod

Started by Bred, 24-05-2006, 12:51:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AquArius

Veoma mnogo pretpostavki tu ima.
Pa sad kako ko shvati.
A svakom bi drugacije odgovaralo.

Drugim recima, mnogo se tu moze na razne nacine tumaciti...

jovan

Uz duzno postovanje slobode misljenja i onih koji misle uopste, smatram da svako tu knjigu moze da razume i prihvati kako god on to zeli. Licno mislim da u toj knjizi ima istine i proverenih informacija, dokazanih od strane strucnjaka, koliko i u prvom i trecem nastavku Indijane Dzonsa-jednako intrigantno, jednako fantasticno i jednako senzacionalisticko, samo sto Spilberg nije bio toliko ambiciozan koliko Braun. Ili je, sto mislim da je istina, bio daleko realniji i daleko veci umetnik(ma koliko to neobicno zvucalo) od gore pomenutog pisca, pa je sve ostalo tamo gde je i trebalo, u okviru filma.
Elem, nemam nista protiv knjige i filma, zabavni su, zanimljivi, pokazuju Braunovo zavidno poznavanje umetnosti, sve u svemu, treba obratiti paznju na njih, ali ne upustati se u neke teoloske nedoumice koje je ova knjiga nesumnjivo izazvala, po meni, bezrazlozno.

Adonis_Vernalis

Predlazem da ovu knjigu procitate kao sto biste procitali i svaku drugu. Mozete se (pozeljno je) zapitati nad smislom svega, ali, kao sto rece jovan, ne upustajte se u teoloske nedoumice...

Licno, mene kao verujuceg coveka, ova knjiga nije dotakla. Nije poljuljala osnove onoga u sta duboko verujem. Ali, veri dokaz ne treba. Sve i da je svaka rec u toj knjizi tacna...

pereca

Quote from: Adonis_Vernalis on 12-09-2006, 10:15:03
Predlazem da ovu knjigu procitate kao sto biste procitali i svaku drugu. Mozete se (pozeljno je) zapitati nad smislom svega, ali, kao sto rece jovan, ne upustajte se u teoloske nedoumice...

Licno, mene kao verujuceg coveka, ova knjiga nije dotakla. Nije poljuljala osnove onoga u sta duboko verujem. Ali, veri dokaz ne treba. Sve i da je svaka rec u toj knjizi tacna...

E to sam htela da kazem. Upravo tako  :]

Coolgemini

QuoteLicno, mene kao verujuceg coveka, ova knjiga nije dotakla. Nije poljuljala osnove onoga u sta duboko verujem. Ali, veri dokaz ne treba. Sve i da je svaka rec u toj knjizi tacna...

Vera je individualna stvar..Da li ce predmet verovanja biti sopstvena ili neka metafizicka vanvremenska i vanprostorna licnost je poptuno relativan..Ova knjiga zapravo i govori o tome.Da nije sve bas kao sto izgleda.Da su mozda i nasi preci religiju smatrali na mnogo bolji i korisniji nacin,a onda se javio neko ko je mozda sve to izmenio i prilagodio sve jednoj sadasnjoj pojavi zivota koja kroji ono sto ce biti..Ipak,vreme ce uciniti svoje..Ko zna sta se josh krije pod zemljom nase divne planete.. :smile:

Bred

Mislim da je jowan weoma lepo formulisao ono sto je,u krajnjem slucaju, i jedino logicno :wink:

wolfeitzckie

Upravo, knjiga je plod pi¹èeve ma¹te, te je tako i treba tretirati