U Srbiji najvi¹e Nikola i Milica

Started by Roben, 15-04-2007, 12:45:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Roben

U Srbiji najvi¹e Nikola i Milica

Nikola i Milica su najèe¹æa imena koja proteklih godina dobijaju deca u Srbiji, pokazalo je istra¾ivanje Tanjuga.

Neuobièajena imena èe¹æe se daju devojèicama, pa su poslednjih godina u prvi plan izbila kraæa ¾enska imena od tri-èetiri slova - Anja, Jana, Lena, Tara, Iva, dok se deèacima prete¾no daju starija, tradicionalna imena.

U op¹tini Savski venac, u kojoj je pro¹le godine rodjeno najvi¹e beba - 13.887, 353 devojèice dobile su ime Milica, a zatim slede imena Andjela, Jovana, Teodora, Katarina, Ana, Marija, Sara, Anja, Jana i Iva.

Kako navode u matiènoj slu¾bi te op¹tine, pre dvadesetak godina ime Jelena je godinama dr¾alo ubedljivo prvo mesto, dok je sada tek na 15. mestu.

Ime Nikola u toj op¹tini dobilo je pro¹le godine 400 deèaka, a po uèestalosti slede Luka, Marko, Aleksa, Lazar, Stefan, Aleksandar, Filip, Jovan i Nemanja.

Koja se imena najèe¹æe daju zavisi i od perioda u godini, pa tako deca rodjena u decembru i januaru èesto dobijaju imena svetaca koji se slave u tim mesecima ili ona izvedena od imena svetaca, kao ¹to su Nikola, Nikolija, Nikolina, Jovan, Jovana, Stefan...

U op¹tini Zvezdara, u kojoj je pro¹le godine rodjeno oko 3.000 beba, navode da kod deèaka poslednjih godina preovladjuju tradicionalna imena, ali da ima "iznenadjujuæe mnogo Borisa", dok se devojèicama daju kraæa imena nego ranije, a sve manje njih dobija ime Anastasija koje je pre nekoliko godina bilo veoma moderno.

Neobièna imena najèe¹æa su kod pripadnika romske nacionalnosti iako se svi sla¾u da je vreme Kasandre, imena za koje su se roditelji èesto odluèivali u periodu emitovanja istoimene latinoamerièke sapunice, pro¹lo.

U ni¹koj op¹tini pro¹le godine zabele¾en je slièan sluèaj kada su roditelji do¹li sa zahtevom da se njihov novorodjeni sin nazove po brazilskom fudbaleru Ronaldu, a matièari su ranijih godina upisivali i imena kao ¹to su Tarzan, Vinetu, Rambo i ©erif.

Medju retkim imenima koja su nadevana deci u Ni¹u su Gala, Nora, Srna, Peko, Iskra, Radu¹a, Vukale, Ines, dok su najèe¹æa imena za deèake Mateja, Matija, Andrija, Ognjen, Marko, a za devojèice, Andjelina, Andjela, Teodora, Jana, Janja, Elena, Helena, Dunja, Sara.

(MONDO)

Wolf

QuoteU ni¹koj op¹tini pro¹le godine zabele¾en je slièan sluèaj kada su roditelji do¹li sa zahtevom da se njihov novorodjeni sin nazove po brazilskom fudbaleru Ronaldu, a matièari su ranijih godina upisivali i imena kao ¹to su Tarzan, Vinetu, Rambo i ©erif.
Hahahahahahahahaha :116:
Ja mislim da ova imena deci daju Romi. Mada, ima i medju
Srbima svakakvih budala...

mare

U Zvecanskoj postoji jedan Vinetu. Mnoooogo je smesan, a ima i sestru koja se zove Vineta.  :)

Smrda

Wucko,treba da komentarises Nikolu i  Milicu...ccccc... :F :F  :K

Nikola mi je super ime,mada,nije omiljeno..
A Milica,mislim sta reci....naj je bolje....naj je lepse...i sve ostalo sto ide  uz to..
(mada dodajem Ljubica pride)
:loptica :loptica :loptica

Masha

Smrdo, Smrdo, narcizam se prenosi definitivno  :plez, ali da je ime lepo, jeste. Inace, meni je bas drago da se, meni omiljeno musko ime, ne nalazi na ovim spiskovima i nadam se da se nece ni pojaviti dok ga ja ne upotrebim.

Smrda

Quote from: masha on 15-04-2007, 19:47:02
Smrdo, Smrdo, narcizam se prenosi definitivno  :plez, ali da je ime lepo, jeste. Inace, meni je bas drago da se, meni omiljeno musko ime, ne nalazi na ovim spiskovima i nadam se da se nece ni pojaviti dok ga ja ne upotrebim.
Izvinte.,molim vas,nije ovo narcizam,vec cista realnost.
Nije do mene,stvranoooo,
vidis i TAnjug se slaze sa mnom!!!!
hehehehhehe

stef


Smrda

Quote from: stef on 16-04-2007, 15:40:20
St. Stefan  :a

statistika se ne slaze sa tobom...
cisto da znas...hehhehe

Bred

Nikola je bas lepo musko ime a Milica mi je nekako out. :K
Smrda bi moglo da bude prilicno IN ime :)

Smrda

Quote from: Bred on 17-04-2007, 12:56:33
Nikola je bas lepo musko ime a Milica mi je nekako out. :K
Smrda bi moglo da bude prilicno IN ime :)
:F :F :F :F :F
SMRDA je samo jedna!!!!
A MILICA je evergreen..... :>

Dukica

Не дај се Смрдо,брате!
То је невероватно како родитељи могу да упропасте дете са именом.
Опет, с друге стране, знам и за случајеве који
су се стидели свог имена, и отишли у општину
и променили га за пар сати...
Тако да, само напред, Тарзане! :wave:

Sole

a ja bas mislila da ce Ane i Jelene biti ubedljive, a od muskih Aleksandar, eventualno Milos.
ali, sve se menja, pa i ovo... :roll:
a ova ostala imena  :lol: suvisno je komentarisati...