NVO: "Nastavite pritiske na Srbiju"

Started by Bred, 03-04-2007, 14:20:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Masha

Ja sam lepo rekla da Natasu Kandic necu ni komentarisati jer je i anti-reklama ustvari reklama. To je trebalo da znaci da o njoj nemam pozitivno misljenje, sto znaci da imam negativno. I svakako, ne smatram Natasu Kandic pravom Srpkinjom. I da, dize mi se kosa od svih zadrtih ljudi, svih onih koji misle da je dovoljno reci ja sam pravi Srbin iz svoje udobne fotelje kod kuce, a da nikada nisu imali priliku da to pokazu negde gde svi Srbe gledaju ispod oka, nikada nisu morali da se bore protiv zajedljivih komentara, a da i dalje idu uzdigunte glave i da ipak, na kraju, nauce nesto te iste zajedljive ljude i da oni pozele da dodju u tu istu, opasnu i strasnu, Srbiju u kojoj zive neki tamo strasni i opasni Srbi.(ovo sto je italikom napisano nisu moje reci vec citiram, da ne dodje do zabune). Dakle, ne moras ti mene uciti sta je patriotizam. A ja nikada ne bih volela da budem u kozi tih nesrecnih, neobrazovanih Amerikanaca koji znaju samo ono sto im se na televiziji plasira, a takvih je tamo jako puno. Ponosna sam na ono sto jesam i bicu to uvek bila ovde u Americi ili bilo gde na ovom svetu. I da, i te kako sebe smatram patriotom.

wolfeitzckie

 Upravo masho, way to go! A robena bih da pitam, ajd' boga ti nam objasni, sta je to pravi srbin, a sta strani placenik?

Darker

E, dosta! Nastavite preko pm-a...

Roben

Quote from: wolfeitzckie on 06-04-2007, 15:46:12
Са друге стране, нити треба томе давати неког превеликог значаја, нити треба дизати тензије, а посебно је опасно призивати на лов на вештице. То се зова слобода говора, они људи износе своје мишљење, а та писма су само потврде за њих да раде свој посао. Још нисам чуо за неку владу у свету која слуша било коју НВО.
видим да се залажеш да не треба давати превелики значај овом писму  :wall: :wall: :wall:
па стварно што би давали значај неком писму НВО које траже да нас ЕУ притиска оне нам само желе добро
и оне се не финансирају из иностранства само не знам како њихов обичан службеник има 400 евра плату, одакле им толике паре (то је информација која је проверена, знам особу која ради код Наташе Кандић)
видим и слобода говора ти је јача страна
залажеш се да оне имају слободу говора да могу да нас мажу го*нима свуда по свету
али кад ја кажем прави Србин то ти смета некако те заболи
а прави Србин сам написао само да би видео реакцију на то
па можеш слободно да упоредиш како си коментарисао за две тотално различите ствари
рећићу ти како си писао:
писмо си покушао да оправдаш и да смањиш његову тежину
а мој пост о правим Србима си одма дочекао на нож, е у томе је разлика измаеђу нас


pop

Prvo, mislim da je toootalno kontraproduktivno vrsiti jos veci pritisak na nas, jer veca izolacija od ove koju trpimo moze samo da pogorsa stvari. Najgore je sto smo toliko dugo izolovani u ovom 'oboru', da smo malo poceli da se ponasamo kao zivotinje koje u njemu zive.

Drugo, kad se kaze NVO, to nisu samo ove 'babetine', kako ste ih nazvali, vec i mnoge druge organizacije (npr. Srpska Pravoslavna Crkva, Crveni krst itd.) koje nisu Vladine. Zato bih voleo da se taj izraz koristi sa odredjenim ogradama, jer postoji mnogo NVO koje odlicnio rade, ali kad se cuje to NVO, mnogi automatski pomisle da se radi o stranim placenicima. Kao i u svemu, mi smo uvek extremni, pa onda postoje i ovakva pisma, koja nam sigurno ne mogu doneti nista dobro, bilo u inostranstvu, bilo i ovde. Takve stvari samo jos vise udaljavaju nas narod i od sveta i od sopstvene katarze, koja nam je neophodna, ali, na zalost, i nedostizna.

mikele

Попе прави си дипломата,али све си добро рекао. :pljes: :pljes: :pljes:
Само хоћу да додам да је овде тачно наглашено које су НВО и те НВО су називане ''бабетинама'',а не неке друге.
Јер све што се само финансира је невладина организација,тако да можемо и ми овде да оснујемо једну,само нам треба област интересовања и да се региструјемо.То је просто ко пасуљ.
Поента је да нико овде нема ништа против невладиних организација у глобалу,али има против ових неколико које су  :bljak:
Мука ми чим помислим на њих.

willie the scot

meni je malo pun velja ilic od price da je urbana srbija b92 i slicni...
okrenite se malo oko sebe...uporedite kulturu svog naroda i naroda oko sebe...knjizevnost,muziku,kinematografiju,...mi smo kulturna sila...samo 8miliona ljudi...mislite malo o tome...
razlog zasto ovaj narod smatraju za stoku ne lezi u njemu,nego na njemu :>
o kakvoj katarzi govorimo?da li u njujorku bacaju pikavce na plocnik?da li psi kenjaju po parkovima?zasto ne?da nije zbog kulturne katarze?








darusaz

Не то је због драконских казни. :) Радили би и они то, како не али кошта.

Ево и Немци уводе потпуну забрану пушења у државним установама и јавном превозу, а премишљају се да забране и у дискотекама. Казне за прекршај од 5 до 1.000 ојра. Па коме се пуши, нек плати најскупљу цигарету у животу. ;)

Quote from: willie the scot on 09-04-2007, 21:07:17
meni je malo pun velja ilic od price da je urbana srbija b92 i slicni...
okrenite se malo oko sebe...uporedite kulturu svog naroda i naroda oko sebe...knjizevnost,muziku,kinematografiju,...mi smo kulturna sila...samo 8miliona ljudi...mislite malo o tome...
razlog zasto ovaj narod smatraju za stoku ne lezi u njemu,nego na njemu :>
o kakvoj katarzi govorimo?da li u njujorku bacaju pikavce na plocnik?da li psi kenjaju po parkovima?zasto ne?da nije zbog kulturne katarze?









wolfeitzckie

Све приче о културној суперсили већ 'смрде'по нацизму. Када једном поченеш да говориш тим империјалном језиком, најчешће следи акција да подупре те тезе. Дакле, данас културна, а сутра и војна, јер каква је то суперсила која ту своју супремацију и не доказује, не оствари на делу.