Nevin le¾ao 25 godina u zatvoru

Started by Korisnicko Ime, 25-04-2007, 17:54:43

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime



Amerikanac D¾eri Miler (48) koji je 25 godina proveo u zatvoru zbog silovanja progla¹en je nevinim zahvaljujuæi analizi DNK, koja je pokazala da on nije kriv.
Miler je bio progla¹en krivim za silovanje, pljaèku, otmicu s ote¾avajuæim okolnostima i premlaæivanje, iako se za vreme napada 1981. nalazio kod kuæe i gledao televiziju. On je uhap¹en posle napada na 44-godi¹nju ¾enu u gara¾i u Èikagu. Slu¾benici su pomogli policiji da napravi foto-robot, a kasnije su „prepoznali“ Milera. U martu 2006. pu¹ten je na uslovnu slobodu. Prvi sluèajevi oslobaðanja na osnovu DNK zabele¾eni su 1989, dok je 200 osuðenika odslu¾ilo 2.475 godina zatvora za zloèine koje nisu poèinili.

blic

malena

Strasno,izgubiti toliko vremena zivota,tj provesti ga u zatvoru,a ipak si nevin...

willie the scot

posle ovoga bih ubio nekog pred sto svedoka...cisto da se zna ovaj put :luda
ali osecam da bi se tada nasao neki advokat tipa dzoni kokran koji bi me izvukao chubaka tehnikom :>

Bred

i ko ce sad da odgovara za to sto je jadan covek proveo 25god zivota u zatvoru?

Korisnicko Ime

naravno niko
verovatno pod izgovorom "Greske se desavaju"  :wall:

Roben

вероватно ће тужити државу :hmm
и вероватно ће добити високу новчану надокнаду
можда чак пар милиона долара

Bred

#6
i treba-milijardu...

----

Nevin proveo pola ¾ivota u zatvoru
Autor: Blic online |

Kada ga je zaustavila policija, Vili "Pit" Vilijams nije imao pojma da æe mu pola ¾ivota proæi u zatvoru, navodi CNN.

Kada su ga zaustavila policijska kola u dr¾avi D¾ord¾iji u Sjedinjenim Amerièkim Dr¾avama, ovaj mladiæ od 23 godine nije znao da policija ustvari tra¾i silovatelja koji je pro¹ao kroz taj kraj tri nedelje ranije.
Policija ga je ispitala i uhapsila, a posle serije pogre¹nih identifikacija od strane svedoka, Vilijams je bio osuðen zbog silovanja, kidnapovanja i bludnièenja.
To se zbilo 1985. godine, a Vilijams je dobio kaznu da slu¾i 45 godina u zatvoru za zloèin koji nije poèinio.
"Oseæao sam se izdanim…kao da su mi ovi ljudi oduzeli ¾ivot zbog neèega ¹to nisam uradio. Bio sam jako, jako besan na sve", rekao je Vilijams pro¹le nedelje, sada slobodan èovek posle skoro 22 godine provedene iza re¹etaka.
Ka¾e da je godine u zatvoru proveo ispoljavajuæi bes u svaðama sa zatvorskim stra¾arima i ostalim osuðenicima, dok su njegovi prijatelji gradili karijere i osnivali porodice.
Ranije ove godine, kada su analize DNK potvrdile njegovu nevinost za zloèin, 45-godi¹nji Vilijams ponovo se na¹ao pred sudijom, ali je ovog puta bio osloboðen.
Ova uznemiravajuæa prièa dovodi u sumnju zemlju koja se hvali praviènim sistemom gde je optu¾eni nevin sve dok se ne doka¾e da je kriv.
Do sada su DNK dokazi oslobodili 208 pogre¹no osuðenih ljudi u SAD, prema statistikama “Innocence” projekta. Ne zna se koliko je jo¹ nedu¾nih optu¾enika koje bi DNK analize i drugi dokazi mogli da oslobode krivice.