Protesti zbog zabrane ¹amaranja

Started by Korisnicko Ime, 29-03-2007, 09:50:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Korisnicko Ime

Nekoliko hiljada ljudi protestovalo je u sredu na Novom Zelandu tra¾eæi pravo da i dalje mogu neka¾njeno da ¹amaraju svoju neposlu¹nu decu.

U nekoliko gradova ove ostrvske dr¾ave èak su i deca protesovala protiv novog predloga zakona koji predvidja kriviènu odgovornost roditelja kod svih oblika fizièkog nasilja nad decom, ukljuèujuæi èak i ¹amar.

U glavnom gradu Velingtonu su zatvorene ¹kole da bi uèenici mogli da se ukljuèe u javne manifestacije protiv predloga zakona koji, po mi¹ljenju organizatora protesta, predstavlja zadiranje dr¾ave u poroidicu i prava roditelja.

Biskup Rièard Randerson je u Ouklendu poku¹ao da interveni¹e protiv o¹trih reakcija udru¾enja roditelja istièuæi da je jedina namera zakonodovaca bila da ogranièe zastra¹ujuæi porast nasilja u porodici.

Biskup je istakao da je Novi Zeland jedna od tri dr¾ave na svetu sa najveæom stopom umiranja dece od posledica nasilja njihovih roditelja.

(MONDO)

Wolf

I treba da zabrane...Kad li ce to kod nas da se desi :hmm

cvjetic

vazi sto bi kod nas to zabranili...mozda bi samo legalizovali,kao sto su muslimani sad legalizovali zlostavljanje zena...covjek prebije zenu,i zakon ga brani jer je to opravdano uradio... :roll: :roll: :roll:

Masha

#3
Mene nasmejase ova deca koja protestuju. Hhahaha ja znam slucaj Srbina u Americi, gde svaka prijava da roditelj tuce dete ne prolazi nekaznjeno, koji se spremao da svog sina propusti kroz sake i tada mu je sin rekao da ce pozvati socijalnu sluzbu. Na to je tata rekao:" Vidis, sine, zovi ti njih, ali dok oni stignu ima da ti j**** mater!" (izvinite za ovu socnu psovku iako je cenzurisana  :stid:). Naravno, klinac je dobio svoju porciju i nije pozvao nadleznu sluzbu jer bi pukla bruka medju prijateljima, rodbinom u Srbiji itd. itd. Dakle, cak i da se, nekim slucajem, kod nas donese zakon kojim bi se nasilje strogo kaznjavalo, potrebno je i da se svest ljudi promeni.

Dukica

Batina je iz raja izasla...
,,zato sto ne valja...  :F

nasty girl

i ja isto mislim da treba da se zabrani samaranje....

Masha

#6
Novi Zeland
ZABRANJENO TUÆI DECU

VELINGTON - Skup¹tina Novog Zelanda velikom veæinom usvojila je juèe zakon kojim se zabranjuje ka¾njavanje dece batinama, ¹to su burnim aplauzom pozdravili poslanici i posetioci koji su prisustvovali zasedanju parlamenta. Izmenjeni zakon poèeæe da se primenjuje sledeæeg meseca. Iako je prema novom zakonu batinanje dece zabranjeno, neæe se krivièno goniti roditelji ako koriste "slabije batine" u vaspitne svrhe.

(BETA)

E sad, gde spada samar  :hmm

tarantulica

Nepotreban zakon...

Ogranichava i dopushta u isto vreme...  :roll:

Darker

Ne kapiram... ©ta znaèi slabije batinanje?? Ko to odreðuje??

malena

Pa to ti nekako dodje da te tuce,al da ti ne ostaju masnice...  :F