Uhvatio leoparda u spavaæoj sobi

Started by tarantulica, 28-05-2007, 22:52:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tarantulica


Uhvatio leoparda u spavaæoj sobi 

Izraelac Artur Dimo¹ iz Sde Bokera, u pustinji Negev na jugu Izraela, uhvatio je u noæi izmedju subote i nedelje leoparda u svojoj spavaæoj sobi, nakon ¹to je velika maèka dopuzala u kuæu, loveæi obiènu, domaæu maèku.

Dimo¹, koga je probudio lave¾ psa, na¹ao se lice u lice s leopardom i odmah skoèio na ¾ivotinju, uhvativ¹i je za vrat, a od supruge je zatra¾io da hitno pozove Upravu za prirodu i parkove.

Zvaniènici Uprave su ubrzo do¹li i uspeli da leoparda smeste prvo u kantu za djubre, a zatim u kavez.

Divlja ¾ivotinja uhvaæena u noæi izmedju subote i nedelje primeæena je u Sde Bokeru pre nekoliko sedmica, gde je lovila pse i maèke, jer izgleda nije bila u stanju da uhvati ¾rtvu u divljini. Zbog toga se pretpostavlja da ima neke fizièke probleme, ¹to na neki naèin i obja¹njava uspe¹no hvatanje leoparda u spavaæoj sobi.

Uhvaæena zver preneta je u veterinarsku bolnicu, gde æe pasti odluka o njenoj sudbini, odnosno, o tome da li je uop¹te sposobna da se vrati u divljinu.

Struènjaci procenjuju da samo desetak leoparda danas ¾ivi u Judejskoj pustinji i Negevu.

U pro¹losti, leopardi su naseljavali i druge zemlje u regionu, ali su, po svoj prilici, pre¾iveli samo u Izraelu.

(Tanjug)

Darker

PA macanu je mesto u spavaæoj sobi, ja¹ta;-):-)

Wolf

QuoteDimo¹, koga je probudio lave¾ psa, na¹ao se lice u lice s leopardom
Koji car! Mogao je da umre od soka iste sekunde, ali, ne,
on ga je uhvatio za vrat :shock :Bog

Sole

zao mi je slatkog leoparda, ako ima neke probleme sa zdravljem...
kako li ce zavrsiti...
a ovom coveku svaka cast, nema sta!

Al-Jasmina

JOj, bre nije svejedno ni kad se probudis
a komsijska machka te gleda u oko
(usla kroz prozor)

:>

Koji car :>

mikele

Quote from: Sole on 29-05-2007, 21:32:37
zao mi je slatkog leoparda, ako ima neke probleme sa zdravljem...
kako li ce zavrsiti...
Ма биће њему ок.Ако је нешто болестан,задржаће га на лечењу,а ако није завршиће у пустињи или шуми или где већ.
А овај лик је нови бетмен :shock

2fast

E liku stvarno svaka cast,  :Bog
vecina ljudi bi zanemela,  :run
ili se pravili mrtvi...  :K