razgovori drumske mafije

Started by wolfeitzckie, 01-06-2007, 05:40:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

wolfeitzckie

Razgovori "drumske mafije"
31. maj 2007. | 19:00 | Izvor: B92 
Beograd -- B92 ekskluzivno emituje delove razgovora nekih èlanova "drumske mafije", koje je BIA prislu¹kivala skoro godinu dana.

U Specijalnom sudu nastavljeno je saslu¹avanje optu¾enih. Jo¹ se ne zna da li æe na tom suðenju biti pu¹teni transkripti prislu¹kivanih razgovora zbog protivljenja odbrane. Osim razgovora optu¾enih, koji su telefonom diktirali brojeve tzv. duplih kartica, BIA je presrela i pozive ljudi koji nisu na optu¾nici.

Iz razgovora se vidi da je najveæu pometnju izazvala izjava biv¹eg ¹efa Dr¾avne bezbednosti Gorana Petroviæa 2005. godine da je ta grupa imala dou¹nika u policiji, koji im je otkrio da se sprema hap¹enje.

Prenosimo razgovore Milo¹a Nedeljkoviæa, biv¹eg finansijskog direktora Puteva Srbije, koji je u bekstvu, sa Brankom Jociæem, aktuelnim direktorom tog preduzeæa, i ostalim biv¹im kolegama.

15. 11. 2005. 9.51   

Dragojloviæ: Ka¾e magarac da su bile, ovaj, velike malverzacije u naplati putarine i zloupotrebe i da je on kompletan predmet predao Javnoj bezbednosti i da je neko to zata¹kao…   

M. Nedeljkoviæ: Nek baljezga, ka¾i mu, ja bih, mislim, ¹ta me briga ko ¹ta prièa, razume¹.   

Dragojloviæ: Samo sam hteo da ti ka¾em da nas spominje èovek…

M. Nedeljkoviæ: Budala, bre. 'Ajde.

15. 11. 2005. 21.4

Drinjakoviæ: Sad me zvao Veljo, pa reko’...

M. Nedeljkoviæ: ©ta ka¾e Veljo?

Drinjakoviæ: Rek’o Veljo da se smirimo, da ni¹ta ne di¾emo mi frku, danas su oni imali vanrednu sednicu Vlade, zna¹...

M. Nedeljkoviæ: Dobro.

Drinjakoviæ: Njemu je Jociæ rekao, ovaj ministar policije, ne jure nas, jure Èumeta... Znaèi, rek’o je da ni¹ta mi, normalno radimo i sve...

15. 11. 2005. 21.14

M. Nedeljkoviæ: E, vidi, sad mi se javio Velja.

Jociæ: Da?

M. Nedeljkoviæ: I rekao da ovo nije protiv nas, nego protiv nekih drugih ljudi, zna¹... I da samo budemo mirni i da æutimo, zna¹... Kazao je: ’Samo budite mirni i nema nikakvih problema protiv vas’.

B. Jociæ: Da, da.

26. 11. 2005. 9.28

M. Nedeljkoviæ: Ka¾e, 150 agenata je bilo ukljuèeno, kao, sve su oni bili pohvatali, oni jedaèi k....a i odjednom je sve prestalo i ni¹ta se... I ¹ta æe da rade oni? ... Sve to prièa na televiziji, bre! ... Zar ja da im bri¹em suze po celom putu, bato?

Gvozdenoviæ: Dobro je, dobro je, æuti... Reklama za Paloma! (smeh)

M. Nedeljkoviæ: U p... m... tol'ko ih nije bilo ni protiv usta¹a, majku mu!

Negiranje i potvrda

Aktuelni direktor Puteva Srbije Branko Jociæ demantovao je za B92 postojanje ovakvih transkripata. "Ne, la¾ete kao i sve do sada ¹to ste lagali. Nikada sa Milo¹em Nedeljkoviæem nisam prièao", rekao je Branko Jociæ.

Ipak, advokat odbrane Dragoljub Ðorðeviæ tvrdi da su oni verodostojni, ali da æe od Specijalnog suda tra¾iti njihovo izuzimanje iz postupka i da æe, ukoliko je potrebno, to pravo tra¾iti i u Strazburu.

"Taèno je da postoje takvi transkripti, ali o njima se neæemo moæi izja¹njavati jer lica koja ste pomenuli nisu predmet kriviène prijave", ka¾e Dragoljub Ðorðeviæ.


Bred


wolfeitzckie

Jociæ bez komentara o transkriptima
1. jun 2007. | 15:01 | Izvor: B92 
Ni¹, Beograd -- Jo¹ nema komentara na transkripte prislu¹kivanih razgovora èlanova tzv. drumske mafije, koje je B92 juèe objavio.

B92 je emitovao deo razgovora koje je BIA prislu¹kivala godinu dana. Meðu prislu¹kivanima ima i onih koji nisu na optu¾nici. Èlanovi drumske mafije telefon su koristili za diktiranje serijskih brojeva duplih kartica za naplatu putarine. Ove razgovore policija je prislu¹kivala. Meðutim ne zna se da li ce transkirpti tih razgovora biti kori¹æeni kao dokazni materijal u ovom postupku.

Da transkripti postoje potvrdili su advokati odbrane. U jednom od tih razgovora pominje se i jo¹ akutelni direktor javnog preduzeæa "Putevi Srbije" Branko Jociæ,  koga Milo¹ Nedeljkoviæ, biv¹i finansijski direktor, obave¹tava da je Velja poslao poruku da se smire i da æute.

B92: Sud je potvrdio da postoje transkripti, vi ste rekli da to nije istina. Kako to obja¹njavate?

Jociæ: Nemam komentar.

B92: Da li to znaèi da vi niste govorili istinu?

Jociæ: Nemam komentar.

B92: Kako obja¹njavate ¹to i vas ima u transkribovanim razgovorima? Jeste li vi znali za te malverzacije?

Jociæ: Nemam komentar.

B92: Nemate komentar ni na ¹ta ¹to se tièe suðenja?

Jociæ: Ne, nemam komentar.

B92: To znaèi da sud nije govorio istinu kada je potvrdio da postoje transkripti?

Jociæ: Ne znam o èemu prièate uop¹te.

Podseæamo da je suðenje tzv. drumskoj mafiji ove nedelje poèelo pred Specijalnim sudom u Beogradu.

Drugooptu¾eni ®ivojin Ðorðeviæ, koji je priznao kirvicu pred sudom, rekao je da i on zna da su bili prislu¹kivani, ali advokati odbrane, kako su ranije najavili, tra¾iæe izuzimanje tih transkripata iz postupka i to pravo æe braniti i u Strazburu.


lycos

jadan jochic, neobavesten..

wolfeitzckie

LDP: Ko¹tunica ¹titi saradnike
17. jun 2007. | 12:04 | Izvor: Beta 
Beograd -- LDP optu¾ila premijera Srbije Vojislava Ko¹tunicu da ¹titi najbli¾e saradnike koji su ume¹ani u aferu "drumska mafija".

"Predsednik vlade juèe otvorio magistralni put U¾ice-Nova Varo¹ sa direktorom JP Putevi Srbije Brankom Jociæem, koji zbog pritiska izvr¹ne vlasti nije obuhvaæen istragom, iako postoje èvrsti dokazi da je deo kriminalne grupe", navodi se u saop¹tenju LDP.

Televizija B92 objavila je poèetkom meseca transkripte razgovora pojedinih èlanova te kriminalne grupe kao i ljudi koji nisu na optu¾nici, a pravni zastupnik "Puteva Srbije" podneo je tu¾bu protiv novinara te televizije zbog odavanja slu¾bene tajne.

"Tu¾ila¹tvo mora da reaguje na objavljivanje transkipata, jer oni takoðe dovode u vezu pojedine dr¾avne funkcionere sa istragama i borbom protiv organizovanog kriminala", navodi LDP.
Ta partija tra¾i da se istraga pro¹iri i obuhvati najodgovornije, da nadle¾ne slu¾be potvrde verodostojnost transkripta prislu¹kivanih razgovora i da premijer Vojislav Ko¹tunica odmah podnese ostavku.