Britanski prinèevi Vilijam i Hari javno govore o smrti svoje majke

Started by Bred, 14-06-2007, 16:03:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Mama bi bila ponosna na nas
Autor: CDC/JS |


Britanski prinèevi Vilijam i Hari, sinovi tragièno stradale princeze Dajane, po prvi put su javno progovorili o smrti svoje majke i o tome kako se oseæaju danas, gotovo deset godina posle njene pogibije.

Princ Hari (22) je u intervjuu amerièkoj TV stanici En-Bi-Si (NBC) izjavio da nikada neæe prestati da se pita ¹ta je izazvalo nesreæu u kojoj je u Parizu 31. avgusta 1997. godine poginula britanska princeza.
„Po meni, ¹ta god da se desilo te noæi, u onom tunelu, niko nikada neæe saznati. I siguran sam da æe ljudi sve vreme na to misliti“, rekao je on.
Princ Vilijam je priznao da stalno razmi¹lja o majèinoj smrti. „Neprekidno razmi¹ljamo o tome. Ne proðe nijedan dan da na to ne pomislim. Nama vreme od njene smrti teèe veoma, veoma sporo.“
Princ Hari je naglasio da su braæu konstantno pratile slike majke od kad je 31. avgusta 1997. stradala u tunelu ispod mosta Alma.
„Èudno je to, jer od kad je umrla, nijednog trenutka nije postojalo nikakvo zati¹je. Za nas nije bilo mira i spokoja - njeno lice je stalno bilo u novinama“, rekao je princ Hari. „Proteklih deset godina lièno sam imao oseæaj da je ona stalno tu - uvek prisutna.“
Princ Hari je dodao da bi njihova majka bila ponosna na svoje sinove i njihovo nastojanje da vode normalan ¾ivot.
„Mislim da bi ona bila zadovoljna nama i time kako se pona¹amo, ali bi bila pomalo nesreæna zbog odnosa drugih ljudi koji kao da nam ka¾u: ‘Prestanite da se trudite da budete normalni. Vi imate obaveze’. Taèno je da imamo odreðene obaveze, ali mi to znamo. Ali u na¹em privatnom ¾ivotu i u nekim drugim oblastima na¹eg ¾ivota, hteli bismo da budemo ¹to normalniji.“
Prinèevi su snimili intervju u Klarens hausu, kraljevskoj rezidenciji u Londonu, da bi promovisali koncert koji su organizovali i zakazali za 1. jul u spomen na svoju majku. Na koncertu na stadionu u Vembliju nastupiæe pop zvezde „Djuran Djuran“, Elton D¾on, D¾os Stoun, Rod Stjuart i Lili Alen. Intervju æe biti emitovan u ponedeljak, 18. juna, na En-Bi-Siju u emisiji „Tudej“, najgledanijem jutarnjem programu u Americi.
Prinèevi su prièali i o tome ¹ta bi voleli da rade da nisu kraljevskog porekla. Princ Vilijam je kao mali hteo da bude policajac, ali sada vi¹e nema tu ¾elju. Danas bi voleo da bude „pilot helikoptera, mo¾da za Ujedinjene nacije“. Princ Hari bi verovatno bio vodiè na safarijima u Africi.
Vilijemu je bilo 15, a Hariju 12 godina kada im je majka poginula. Princeza Dajana se 1996. razvela od njihovog oca princa Èarlsa, prvog u redu za naslednika britanske krune. Posle razvoda, bila je u vezi sa Dodijem al Fajedom, sinom Mohameda al Fajeda, jednog od najbogatijih Britanaca i vlasnika robne kuæe „Herods“.
Zvanièna istraga o uzroku njene smrti ni posle deset godina nije zavr¹ena. Sluèaj Dajanine i Al Fajedove pogibije juèe je preuzeo novi sudski ve¹tak na sluèaju, Skot Bejker, koji je obeæao brzu istragu. Do sada su o Dajaninoj smrti voðene dve istrage - jednu je sprovela francuska policija, a drugu britanska. Obe su utvrdile da je moguæi uzrok nesreæe to ¹to je vozaè limuzine Henri Pol bio pod uticajem alkohola i antidepresiva dok je be¾ao od paparaca kroz tunel Alma.
Mohamed al Fajed sprovodi spostvenu istragu, i tvrdi da su Dajanu i Dodija ubili pripadnici britanske obave¹tajne slu¾be u politièkoj zaveri koja se¾e do samog vrha britanske kraljevske porodice.

Ko je Dajanin otac?
U najnovijoj knjizi o ¾ivotu princeze, „Prièe o Dajani“ autorke Tine Braun, biv¹e urednice „Veniti fera“, tvrdi se da erl D¾ejms Spenser uop¹te nije Dajanin otac. Autorka iznosi pretpostavku da je otac Dajane ser D¾ejms Goldsmit, s kojim je princezina majka Fransis ©and Kid navodno bila u dugogodi¹njoj ljubavnoj vezi. Po toj teoriji ispada da je Dajana polusestra bogate naslednice D¾emime Kan, biv¹e supruge igraèa kriketa Imrana Kana i biv¹e devojke glumca Hjua Granta.

Smrda

mnogo je tuzno sto su je napljuvali raznoraznim knjigama,clancima i izvestajima posle ove nesrece,
ali je bas lepo kad se vidid da to nije uspelo...
i mislim da se nikada nece saznati sta se zaista desilo...
ocigledno je da je nekome mnogo,mnooogo smetala..