Bolji uslovi za najpametnije

Started by Bred, 14-07-2007, 12:34:04

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

KOMPANIJA Novosti i Studentski centar Beograd pokreæu veliku akciju sreðivanja studentskog doma "Karaburma" u Beogradu. Tim povodom pozivaju se firme i ljudi dobre volje da doprinesu boljim uslovima stanovanja akademaca. Novosti æe svakodnevno objavljivati spisak preduzeæa i pojedinaca koji æe pomoæi ureðenju "studenjaka", koji nije renoviran od otvaranja - 1979. godine. A, da bi se sredio Dom potrebno je ulo¾iti 30.000 evra za svaki sprat ili blizu milion evra za obe zgrade.

U "Karaburmi", inaèe, ¾ivi 1.170 studenata, a na 40 akademaca idu èetiri tu¹ kabine i isto toliko toaleta. Stanari ovog doma umivaju se u betonskim koritima, a zidovi i poloèice su uni¹teni i memljivi. Zarðale cevi vire iz zidova, a u pojedinim delovima kupatila plafona gotovo i da nema.

Ovi, krajnje nehumani uslovi, "caruju" "Karaburmom" skoro tri decenije. Kada je sagraðen, projektom su uraðena spratna kupatila. Kako je sada gotovo ne moguæe izmestiti ih i napraviti da svaka soba ima svoj kupatilo, najbolje re¹enje je rekonstrukcija postojeæih.
Ipak, za to para nikad nije bilo. Uvek su se sreðivale neke druge stvari. Nadle¾ni u Studentskom centru stalno su apelovali na resorna ministarstva, ali niko nije imao preterano sluha za ovaj problem. Treba napomenuti i da u ovom domu ¾ive i ¹koluju se meðu najboljim studentima Beogradskog Univerziteta. Njihov prosek nije ispod 8.5. Tu su buduæi lekari, direktori, in¾enjeri, nauènici, dr¾avnici...

Dom "Karaburma" ima dve kule, mu¹ku i ¾ensku, od po 15 i 17 spratova.

Od prikupljenog novca kupiæe se nova sanitarija, stolarija, ploèice i sva kupatila æe biti okreèena i doterana. Biæe to samo normalni uslovi u kojima bi trebalo da ¾ive svi akademci u Beogradu.

Akcija æe trajati do poèetka septembra. Novac je sada neophodan, kako bi se preko leta sredio Dom, dok je veæina studenata na raspustu. Njih bi trebalo veæ poèetkom oktobra da doèekaju kupatila kakva zaslu¾uju.



¾iro raèun
BROJ ¾iro raèuna na koji mo¾e da se uplati novac je 840-860761-82 Ustanova Studentski centar Beograd - donacija.

vecernje novosti

*

Quote from: Bred on 14-07-2007, 12:34:04
U "Karaburmi", inaèe, ¾ivi 1.170 studenata, a na 40 akademaca idu èetiri tu¹ kabine i isto toliko toaleta. Stanari ovog doma umivaju se u betonskim koritima, a zidovi i poloèice su uni¹teni i memljivi. Zarðale cevi vire iz zidova, a u pojedinim delovima kupatila plafona gotovo i da nema.

Samo sam cekala trenutak kad ce doci na red da se ovaj dom renovira. Jbt, nista nije ulozeno jos od kad je moja mama zivela tamo!!!
REalno, uslovi u kojima zive su stvarno nehumani, na deset njih ide jedna tus kabina?! U Novostima je jos bila i slika da se docara kako njihovo kupatilo zaista izgleda, ono je stvarno strasno, ja sam bila zatecena! Zidovi oronuli, puni vlage, onaj krec ili sta god cime su "mazali" zidove, se ljusti, korita za vodu su kao korita za krave, mislim, uzas, uzas...
Nego, dobro da su se oni setili da pokrenu ovu akciju, makar posle 28 godina, i da se nadamo da ce im ljudi dobre volje izaci u susret!
Lepo bi bilo da neko ko zivi u Karaburmi objavi neki post na ovu temu...

tarantulica

U Karaburmi je bila divna izlozba, ne znam da li josh uvek traje, gde slike docharavaju ono shto rechi nikad nece moci...  :wall:

Bred

pa i ja sam postavljao neke slike [strave i uzasa] ...