Komentari u Hrvatskoj nakon autobuske nesrece

Started by Bred, 12-08-2007, 14:24:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Hrvatski mediji puni komentara graðana koji izra¾avaju radost zbog tragedije srpskih putnika u nesreæi kod Karlovca!!! "Samo dvoje mrtvih - ¹teta" i "Trebali su ostati na Adi Ciganliji", samo su neki od skandaloznih komentara na TV "Nova" i na sajtu "Jutarnjeg lista"




Pojedini graðani Hrvatske se na sav glas raduju tragediji putnika iz autobusa Beograd-Split, koji su kod Karlovca do¾iveli te¹ku saobraæajnu nesreæu?! Naime, dva dana posle udesa u kome su poginule Jelka Damjanoviæ (66) iz Obrenovca i Kata ©imulija (48) iz Novog Sada, a 45 putnika autobusa povreðeno, forumi hrvatskih medija prepuni su komentara u kojima "patriote" izra¾avaju neskrivenu radost zbog tragedije Srba!!!

Koliko ljudska glupost i bezoseæajnost nemaju granica videlo se po sadr¾aju brojnih SMS-ova, koji su pu¹teni na hrvatskoj komercijalnoj televiziji "Nova", a u kojima su gledaoci izra¾avali ¾aljenje zbog samo dvoje mrtvih Srba!!!

Graðani Hrvatske su u brojnim porukama "pozdravljali" agenciju koja je organizovala ovo putovanje, ali i ispisivali skandalozne poruke tipa: "Samo dvoje mrtvih - ¹teta", "Ubice i kasapi su ponovo krenuli u pohod na Hrvatsku", "Iskreno se nadam da æe Srbi izgubiti volju za povratak u Hrvatsku"...

Slièni skandalozni komentari mogu da se proèitaju i na forumu tira¾nog zagrebaèkog "Jutarnjeg lista" - "Autobus bratstva i jedinstva za Beograd", "Vidi¹ da ih neæe more"...

©ta reæi o komentaru "Jelka Damjanoviæ je majka poginulog srbskog dragovoljca, koja je i¹la na godi¹njicu smrti svog palog srbskog borca", a koji se odnosi na ¾enu koja je u nesreæi kod Karlovca poginula?! Srbima se na kraju prosto poruèuje "Trebali su ostati na Adi Ciganliji"! Sasvim je interesantno da su moderatori na sajtu "Jutarnjeg lista" jedan komentar izbrisali jer je bio pisan velikim slovima, dok su komentari prepuni mr¾nje objavljeni bez problema?!

Istina, na forumima ima i mnogo poruka u kojima normalni graðani Hrvatske ka¾u da ih je "stid i sram" ¹to ¾ive u zemlji u kojoj je bilo ko sposoban da se raduje tuðoj smrti. "Kad èitam va¹e komentare, stidim se ¹to ¾ivim u ovoj dr¾avi", pi¹e u jednoj poruci na forumu "Jutarnjeg", dok jedna èitateljka pita sugraðane: "Bi li tako komentirali da su vam roditelji i sestre bili u tome busu?".

Pupovac: Odgovorni mediji

Milorad Pupovac, poslanik Samostalne demokratske srpske stranke u Saboru, ka¾e da je ¾alosno da se i u ovakvim situacijama mogu videti komentari koji odi¹u govorom mr¾nje. On je naveo da TV "Nova" spada u medije koji ¹ire govor mr¾nje.

- Odgovornost za sadr¾aj tih poruka snose i mediji koji su dali svoj prostor za to. Mi smo pokrenuli inicijativu da se mediji koji objavljuju ovakav govor mr¾nje ka¾njavaju. Jasno je da postoje zakonski osnovi da se zabrane forumi na kojima su se pojavili ovakvi komentari - rekao je Pupovac.



Krunoslav Borovec, portparol direktora hrvatske policije, ka¾e za Press da æe policija pregledati sve objavljene poruke kako bi utvrdila da li u njima ima elemenata kriviènog dela.

- Nakon ¹to pregledamo sve poruke, konsultovaæemo se sa dr¾avnim tu¾iocem da li u njima ima elemenata kriviènog dela ¹irenja nacionalne, rasne i verske mr¾nje - rekao je Borovec.Na na¹e pitanje da li æe zbog poruka biti sankcionisani i mediji koji su ih objavili, Borovec ka¾e:

- Pitanje je u kojoj meri televizija mo¾e uticati na komentare koji se objavljuju. Cilj televizije, verovatno, nije bio ¹irenje mr¾nje, nego pokazivanje javnosti da jo¹ postoje ljudi koji podstièu nacionalnu mr¾nju. U svakom sluèaju odgovornost je na onima koji su pisali takve poruke, a u dosta sluèajeva je te¹ko utvrditi njihov identitet, jer su poruke slali sa mobilnih telefona - rekao je Borovec.

S druge strane, Daniel Ivin iz hrvatskog Helsin¹kog komiteta ka¾e za Press da je ovakav govor mr¾nje za svaku osudu i zgra¾avanje.- Mediji koji pu¹taju takve kola¾e komentara moraju biti sankcionisani, jer oni direktno snose odgovornost za to - rekao je Ivin.
(NA. S.)
press

marer_86

... nista novo nije ni receno ... :F :F :F

.... sad sam citao komentare ma sajtu jutarnjeg lista .... ono je prezrelo za psihijatriju ... grozno ljudi, ali stvarno - da zbog tih budala nikad ni ne pozelis da odes tamo

Bred


marer_86

evo nekoliko linkova ...nisam nacionalista, ali ovo je previse ..

citaj... mislim da su cezurisali sprkog komentatora zbog VELIKIH SLOVA!!! :box

http://www.jutarnji.hr/search?phrase=nesre%u0107a
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,8,5,nesreca_promet,84958.jl
http://www.jutarnji.hr/search?phrase=Beograd-Split
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2006,7,18,turisti_beogradjani,36406.jl
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,8,10,autobus_nesreca,85562.jl

Bred

evo prekopirao sam samo neke komentare sa sa 4. linka koji je dao marer, cisto da ne nestanu volsebno sa sajta  jutarnjeg lista :wink:
QuoteTroter      |      and1      |      21.7.2006 20:43:43
Evo Sanader ti danas ¾dere u Beogradu s kolegom Ko¹tunicom pa sve ¹to ima¹ lijepo njemu isprièaj kad se vrati. On ne ¹ilji zob k'o nas dvojica nego predstavlja slu¾benu politiku ove zemlje. A o dostojanstvu i ponosu raspitaj se malo kod onih koje su hrvatski tajkuni doveli do prosjaèkog ¹tapa u dr¾avi za koju su se borili, pa su im ostale samo periferne gluposti. Jebiga, izgleda da je na koncu ipak sve u novcu ;-)

Upute -troteru      |      linda      |      21.7.2006 15:55:49
Na forumima ukoliko si tu da ka¾e¹ svoje i proèita¹ tuðe mi¹ljenje nemoj prosuðivati na temelju dva-tri posta. Ja nisam donijela nikakav sud o tebi jer nisam èitala dovoljno tvoje postove nego sam se na¹alila. Na forumima nikad nezna¹ ko se krije iza nicka pa postoji velika moguænost sa se prosere¹ ako nisi dovoljno èitao postove dotiènog. Ono ¹to ja pi¹em o Hrvatskoj nekad i sad nikoga ne omalova¾ava osim onih koji su nas omalova¾ili. A stajali¹ta slièna mojima i jo¹ ekstremnija imaju i oni koji su bili u famoznim prvim redovima.

and1      |      Derek Trotter      |      21.7.2006 15:48:04
ja ¾ivim u onoj Hrvatskoj koja njeguje po¹tovanje prema onima koji su dali ¾ivote za to da bih ja u¾ivao plodove ove predivne dr¾ave i u kojoj novac nije jedino mjerilo ¾ivota veæ ima mnogo vrijednijih stvari poèev¹i od dostojanstva i ponosa. Jebo te nogomet, pr¹o i ostale periferne gluposti. P.S. linda, budi bez brige, ako doðe do rata opet æe se naæi "budala" koji æe riskirati i davati svoje ¾ivote, izmeðu ostalih i za guzicu tvoju i tvojih istomi¹ljenika koji sigurno neæe biti u prvim redovima, ali æe se naæi u prvom redu kod njihova omalova¾avanja i omalova¾avanja onog ¹to su izborili.U ovom sluèaju Hrvatske bez njenih dojuèera¹njih krvnika

antiekstremist      |      and1      |      21.7.2006 15:33:32
Zgodna ti je ova druga reèenica u postu ;-) Btw. kad veæ spominje¹ himne zanimljivo je da je novu staru srpsku himnu Bo¾e pravde uglazbio Slovenac, katolik. Povijest ponekad zna biti tako ironièna prema nekima ;-)

himna      |      antiekstremist      |      21.7.2006 15:21:09
Znate li da je Josif Runjanin koji je napisao glazbu za hrvatsku himnu bio Srbin pravoslavac. Inaèe, ja sam katolik, nemojte sluèajno pomisliti da sam Srbin zato ¹to sam napisao notornu èinjenicu.

troter      |      linda      |      21.7.2006 15:17:25
©ta bi mi da nas nisi prosvijetlio o tome kakvi su Srbi:)...zna¹ mi smo ti bili zaèarani u dvorcu u kojem je vrijeme stalo i spavali dok si ti ratovao za nas.

Hehe...      |      and1      |      21.7.2006 14:54:05
Kako se ljudi vole kurèiti onim ¹to nemaju :-) O èemu vi to prièate? O va¹im apartmanima i hotelskim sobama na moru koje neæete iznajmljivati "smrdljivim" Srbima? Pa to je va¹e pravo, vi u svoje apartmane primajte koga god hoæete, ¹to se mene tièe mo¾e i samo Windsore ;-) Ako nemate tih apartmana i hotela onda shvatite da ste i vi na "va¹em" moru samo neèiji manje ili vi¹e simpatièni gosti. ©to vi¹e namjeravate potro¹iti to ste simpatièniji, a ljude koje ¾ive od turizma va¹a domovnica i nacionalni zanos ne jebu ni 2 posto :-) Dvjesto kuna uvijek je manje od tristo, a tristo je manje od èetristo i tako dalje. Ne vidim ba¹ da TDR raðe truje Hrvate cigeratema nego Srbe ili Taðikistance niti da Podravka brine dal je Vegetu kupio Franjo, Ahmet ili Jovan ;-) I more je proizvod koji se prodaje onima koji imaju novaca, a na¹e, va¹e je prièa iz socijalizma ;-) Troteru ne znam u kojoj ti Hrvatskoj ¾ivi¹, ali u onoj u kojoj ja ¾ivim nacionalni heroj nosi devetku na dresu u bojama hrvatskog grba, zove se Dado Pr¹o i Srbin je. Od tijela mu je najiskoristivija desnica, a ni glava nije lo¹a ;-)

Ljiljana      |      honey_      |      21.7.2006 13:57:02
osjetila ja sarmu i slaninu na kilometre. A to bila i na¹a LJilja u ©vici na skijanju.

SRBADIJO - evo kamo æete      |      grozota      |      21.7.2006 13:22:18
...Kamo na more? Razgovaraju Srbin i Crnogorac i pita Crnogorac Srbina: C: "Gdje æe¹ na ljetovanje ove godine?" S: "U Tursku." C: "Za¹to u Tursku", Crnogorac ce pomalo uvrijeðeno? S: "Imaju ljep¹e more i pla¾e, kulturniji su, povoljnije su im cijene, a i du¾e smo bili u dr¾avnoj zajednici."

Realnost      |      zeleni zub      |      21.7.2006 11:29:54
Mislim da dosta vas na ovom forumu treba "reality check". Jadranska obala jeste lijepa, puna uvala i otoci su takodje lijepi ali i tu je isto tako jedan milion nedostataka. Imam osjecaj da mnogi nikad nisu krocili van Evrope. 1. Zabava Nikakva, jednolicna, sve se svodi na euro-pop muziku iz kafica koji zatvaraju u 12 sati. Grozno. Poslije toga predstoji razala, bas onda kad se cijeli Mediteran pocinje zabavljati. 2. Usluga Ta rijec jos nije usla u vokabular dalmatinskog turistickog djelatnika. 3. Cijene Previsoke za kvalitetu koja je vrlo upitna. Recimo, Prstaci uvezeni iz Urugvaja, koji su dvaput skuplji u Omisu nego u Valensiji. 4. Van-pansionska Ponuda Dosadna. Sve se svodi na izlete otocima ili ti nacionalnom parku Krka. Zakljucak. Hrvatska ne bi trebala biti meka gostima iz Srbije ili Ceske, ali bojim se da ce doci dan kad ce taj zapadni gost biti zasicen nasom obalom i okrenuce nam ledja (Dubrovnik ove godine) i onda nam gosti iz Bg i nece biti tako anti-paticni.

baaaad...      |      lilika      |      21.7.2006 10:27:21
ova diskusija je koma za zemlju koja najveæi prihod zaraðuje upravo na turizmu.Prosto da èovjek ne povjeruje.Svi bi da na granici stoji neka "turistièka policija" i propu¹ta goste - "ti mo¾e¹,ti ne mo¾e¹,koliko misli¹ potro¹iti,jel ti tata Srbin,jel ti baba ®idovka...".A onda za par mjeseci natrpaju gepek slaninom i sarmom i u velikom stilu krenu na skijanje.©to god Austrijanci,©vicarci i ostali u EU mislili o tome - smje¹kaju se i uzmu nam ono par eura ¹to potro¹imo na par piæa dnevno. Toliko o na¹oj superiornosti.

Ajde vi stoko      |      Derek Trotter      |      21.7.2006 2:04:56
na Adu ciganliju. Ne ide mi u glavu za¹to bi itko s IQ-om veæim od 50 bio za ikakvu normalizaciju odnosa sa èetnicima. Oni jednostavno nemaju i¹ta ¹to nam mo¾e poslu¾iti (eventualno svoja tijela kao gorivo). No s druge strane mi imamo more i oni kao pravi paraziti to i vje¹to iskori¹tavaju( pod parolom ko nas bre zavadi), i to zahvaljujuæi ovim samoprogla¹enim humanistima radi kojih i jesmo ratovali s gamadi zadnje stoljeæe! Zar mislite da bi slali tako pomirljive tonove da nemamo mora niti tako lijepu dr¾avu? Ukljuèite mozak debili-za promjenu.

ajmo ljudi      |      darkNessie      |      20.7.2006 22:26:18
ajmo mi svi lijepo u apsolutnu monarhiju..jer ova demokracija ni¹t ne valja... ova na¹a dr¾ava je totalna pljuga.... glupi biraju glupe (¹to je jako oèito)... ¾ivio Hobbes... ¾ivio apsolutizam!!!!! i dosta... jebala vas glupa demokracija (tiranija veæine)

yu -hu      |      mmmmmm      |      20.7.2006 20:54:51
pa to i ja ka¾em... a crnogorska obala je isto krasna... èujem da je postala top destinacija i to zamisli, prije slu¾benog poè. ljeta , toènije 03.06.2006., he, he, he....

      |      yu-hu      |      20.7.2006 20:21:45
dok samo srpkinje dolaze nema problema, a srbindijanci nek idu u crnu goru hehe

beograd      |      stipest      |      20.7.2006 19:40:40
Ove zime je bila top tema kako mladi iz RH idu u BG jer je zabavnije i jeftinije...normalno je da dolaze i Srbi ovde kad dolaze i Nijemci koji su napravili daleko vise stete svima na brdovitom B. Ne zivi se od povjesti.Oni koji ovdje pljuju i busaju se ustaklukom mozda i iznajmljuju apartmane svim mogucim turistima pa i srpskim.

ups      |      mmmmmm      |      20.7.2006 18:09:35
zadnji komentar je za srboslava..

je, je      |      mmmmmm      |      20.7.2006 18:02:04
i crnogorska obala je jako lijepa....he, he, he

:))      |      remix      |      20.7.2006 18:00:07
hajde zamislite da srbi idu ovu godinu na more,pa recimo nek dodju i iducu,pa za dve ,pa za tri godine....za 7-8 godina,nasa nalipsa dalmacija ce "bre da bude" zivi srbizam.Jeli nam to potrebno?

193      |      srbislav      |      20.7.2006 17:58:27
Ni jedan Srbin kod hrtova na letovanje.

      |      dodo87      |      20.7.2006 17:52:00
al opet, zanimljivo je slu¹at mlade srpkinje kako brekæu i stenju po splitskoj rivi, :))

O èemu srbin      |      mmmmmm      |      20.7.2006 17:51:48
nego o ugro¾enosti....he, he,he

      |      dodo87      |      20.7.2006 17:50:36
hm, i dalje nacionalna osnova pali komentarima, nedo bog da nas opet netko sve sastavi, pa pobili bi se u par dana, bili hr ili slo ili bih ili scg

      |      dodo87      |      20.7.2006 17:46:47
koji je najbolji srpski turist? mrtav turist

srbislav      |      Scarface      |      20.7.2006 17:30:42
Ti siroèe vjerojatno nikada nisi pre¹ao granice vlastite zemlje (osim, mo¾da, u osvajaèkom ratu). To se odmah vidi. Zna¹ li mo¾da da je Zemlja okrugla? Da na Zemlji postoji, osim Srbije, jo¹ 193 dr¾ave? Da je zeleni bièa¹ nastao prije Srbina? Ne zna¹ ti ni¹ta.

BRE      |      srbislav      |      20.7.2006 17:17:38
moram da podr¾im Hrvate-domoljube u nastojanju da se Srbi koji doðu u Hrvatsku ni jednog trenutka ne osete lepo. Maltretirajte, poni¾avajte i stavite im do znanja da nikada ne treba da vam ostave ni jedan evro. Znaèi da napokon imamo isti cilj: nijedan Srbin u Hrvatsku na letovanje.

¾rtve predrasuda      |      Scarface      |      20.7.2006 16:39:27
Malo ni¾e ovdje sam vidio neke tipiène ogranièene stavove (1967), prepune predrasuda i generalizacija, mr¾nje prema Srbima, a koje jo¹ uvijek ima veliki broj ljudi (prete¾no Hrvata). Nije dovoljno samo reæi da su predrasude lo¹e, one su lo¹e zato ¹to su ¾rtve predrasuda upravo oni koji se uopæe ne uklapaju u sliku kakvu o njima imaju oni puni predrasuda. Nevini stradavaju! Svi imamo (neki vi¹e neki manje) stereotipe i predrasude, pitanje je samo da li su oni osnova na¹eg pona¹anja i jesmo li dovoljno razumni da shvatimo da su masa i pojedinac dva nepovezana subjekta, tj. da masa nije puki zbroj pojedinaca veæ posebno "tijelo" koje se pona¹a na sebi svojstven naèin. Ako smo toga svijesni, neæemo povrijediti pojedinca pripadnika druge nacije, vjere itd. Neæe nas smetati "breketanje" jer æemo kao civilizirani ljudi slu¹ati sadr¾aj takvog govora a ne nakon prvog bre zaèepiti u¹i. I jo¹ ne¹to. NEMA opravdanja za otvorenu mr¾nju prema Srbima. Najèe¹æe obja¹njenje koje se navodi jest stradanje nekog bli¾njeg u ratu. Lo¹e obrazlo¾enje. Prvo zato ¹to osobno poznajem stradale koji ne mrze Srbe a vjerojatno takvih ima mnogo. Iz toga se mo¾e zakljuèiti da se stradalnici dijele na one slabije psihe i one jaèe. Slabijima zato treba pomoæi i nije uvreda ako se nekome ka¾e da mu zbog mr¾nje treba lijeènièki tretman; zaista mu treba! Drugo, NAJVEÆI stradalnici rata su oni koji su za velikosrbe bili usta¹e a za mnoge Hrvate èetnici, zato ¹to nisu bili ni na èijoj strani, nisu htjeli rat i nisu agresivno mahali nacionalnim zastavama. Takvi nigdje nisu imali oslonac, mogli su ili pobjeæi s Balkana tih ranih 90-tih ili ¾ivjeti u strahu da im se ¹togod ne dogodi (a mnogima se dogodilo). Niti danas od nikoga nisu priznati, nisu priznati kao ratni stradalnici a to sigurno jesu. Oni su najveæe ¾rtve rata ba¹ zbog toga ¹to ga nisu htjeli, ¾rtve su predrasuda.

honey      |      norway      |      20.7.2006 16:12:14
ma ko da me je neko pitao,di cu ici,UN me poslao,znas mladalacki snovi,nastojis promjeniti surovu stvarnost i onda se uglibis,da osjetis di to uisinu pripadas.A Sjever me izgriza,pa to je drugi planet,ne znaci mi nista ni 17 tisuca kuna mjesecno,za pomisao na svoju Dalmaciju.Za mene mora postojati smisao bitisanja,moga bi realno ocekivat da cu se za 3 godine vratiti i biti svoj.Za mnogim propustenim zalim,al se za rezultat vrijedi zrtvovati.Otkrij de meni i Lindi,odakle si kad vec nisi Dalmatinka..ako se moze znati

norway      |      honey_      |      20.7.2006 16:04:42
ku¾im. Poanta je u nostalgiji za Balkanom. Sam si odabrao gdje æe¹ ¾ivjeti, a sad ku¾i¹ da si krivo odabrao. Dalmo¹ u Norve¹koj. Nemrem to ni zamisliti.

linda      |      norway      |      20.7.2006 16:02:11
pa naravno da sam mislio da je Hrvatska kultiviranija od Srbije...pa kako se lako upecate na makar nehatom napravljene greske.Ma jesi i u pravu po pitanju Balkana.Jedinstven dijelic ovog planeta.Skandinavija mi izgleda 3 puta bolesnija.J a samo pokusavam ispraviti nepravde sto mi je zivot nanija,pa eto mene u domovinu uskoro.Nije u soldima sve,lipo kaze pisma...ali se bez nji ne moze...ljubav,osjecaj,sve ode u nono1 ako ih nrema

norway      |      linda      |      20.7.2006 15:52:55
Hrvatska je kultiviranija od Hrvatske?...misli¹ Srbije?:)...ili ne misli¹?:)...........I nikad mi neæe biti jasno ¹ta ljudi imaju protiv Balkana?...Jedan divan komad zemlje..mentalitet meni triput bolji od Skandinavije recimo...ako veæ treba usporeðivati. Hoæu reæi da nebi htjela nikud odavde i da koliko god ima ludosi na ovom prostoru..dajte mi poka¾ete neki na kojem nema. Balkan je najjaèi dio zemaljske kugle...tu su nam blizu jo¹ Ju¾na Amerika eventualno..trebali bi se neako s njima povezati u neku Uniju.

Poenta honey      |      norway      |      20.7.2006 15:42:07
je u tome kad se dvoje sa nekoc suprostavljenih strana odlicno razumiju,ako oboje dijele misljenje da je podosta zla ucinjeno.Ne treba zaboraviti,a ne treba ni svoje zlocine marginilizovati.Pa sta ti mislis da je onom obicnom covijeku sto su mu mediji servirali 90-ih ma na kojoj strani bio bilo predoceno sta rade njegovi.Sta mislis da sam ja mogao znati da Sbi kolju,pale i ubijaju poVukovaru,a isto tako nisi ti mogla znati da su ljudi netragom nestajali(Srbi) iz svojih kuca,pa sutradan plutali rijekama,da su sustavno bili zastrasivani,pljackani i sikanirani.Gotovo sam 7 godina van Balkana,misaono tu pripadam,ali dovoljno sam dugo odsutan da sve zajedno promatram kao istu pastu.A oni koji se toboze uzdizu,kao superiorniji,neka im se...mada je Hrvatska mnogo vise kultiviranija od Hrvatske,al od balkanskog poimanja stvari se ne moze pobjeci.I cini mi se da ce se jos pricekati,pa de se i tu osjeti Evropa...bez ovih bolesnih diskusija,bez posebno privilegovanih u domovini,bez tih svih stvari sto hrvatsku cini jednako balkanskom zemljom,mada nesto naprednijom

lilika      |      honey_      |      20.7.2006 15:18:43
kaj ti ima¹ pms? Koji sad Dalmo¹i? Ja niti sam iz Dalmacije niti æu ove godine tamo ljetovati. Gdje si ti to proèitala?

norway      |      honey_      |      20.7.2006 15:15:43
a gle, ak se ti tak osjeæa¹, budi kaj hoæe¹. Mo¾e¹ se izjasniti i kao Bu¹man kaj se mene tièe. To je tvoja stvar. Kaj da ti ja sad velim? Ne ku¾im kakve to sad veze ima s raskolom crkve. A ne ku¾im ni poantu tvog srcedrapateljnog posta.

Honey      |      lilika      |      20.7.2006 15:15:09
Proèitala sam ¹to si sve napi¹ala ,oups napisala.Zato stojim iza svog komentara - opusti se i NE SEEEERIIII !!!!! Da imaju Dalmo¹i mozga brojali bi lovu ,a ne krvna zrnca.Ili mo¾da malo popu¹taju ......

honey      |      norway      |      20.7.2006 15:07:40
ti jos ne vjerujes da sam Srbin.Pa bi li se ti udala za Srbina kad bi doticni bio tvoje ispunjenje snova?A anica je moze bit podjelila sudbinu sa svojim muzem.Za me je obitelj svetinja,pa cura mi je katolkinja,inace sam ekumenista.raskol u crkvi je bio oko toga tko ce upravljati novcem i uticajem.A svi su iz iste crkve potekli...

lilika      |      honey_      |      20.7.2006 15:00:27
ne seri ti. Ovaj forum je o srpskim turistima u Hrvatskoj. A mene boli za to kak je u Srbiji! Uostalom, proèitaj kaj sam sve napisala, pa se onda javi! Kad ti bude jasnije tko je tko ovdje.

honey      |      lilika      |      20.7.2006 14:47:03
NE SERI !!!! Da je istina "da te boli..." ne bi ni bila na ovom forumu.A o opu¹tenosti takoðer - SEEEREEE© !!!! ili si mo¾da Dalmo¹ica pa opu¹teno æori¹ u gara¾i dok i nama kontinentalnim Hrvatimai Srbima,Èesima i ©vabama naplaæujete svaki raspolo¾iv le¾aj .Samo nas opu¹tenost polako napu¹ta zajedo s kunama- pretjerali ste !!!

milire      |      honey_      |      20.7.2006 13:44:29
boli me za to kak je kod vas. Ja idem na more i osjeæat æu se super na ljetovanju, ba¹ onak full opu¹teno, plivati, roniti, ¹eteti po pje¹èanoj pla¾i....... a ti ostani gdje jesi. Za drugo ni nisi.

norway      |      honey_      |      20.7.2006 13:41:18
ma da, kak da ne iz srca. Ti Srbin, a pi¹e¹ kao najekstremniji hrvatski nacionalist. Nick je nula. A kaj je fakat Thompsonova sestra bila udana za Srbina? Èek malo: Bila! Vi¹e nije? OK. sad sve ku¾im.

ajde nam, milire      |      kljuka      |      20.7.2006 13:39:15
jo¹ malo objasni kako je to kod nas. oèito je da smo mi indoktrinirani pa nam treba neko iz srbije da nam objasni kako zapravo stvari stoje.

linda      |      norway      |      20.7.2006 13:35:43
tamo za vrime rata je Thompson to ispiva,sigurno malo posli "Bojna Cavoglave".A znas da mu je sestra bila udata za Srbina,Anica je ona,iz susjednog naselja pretezno naseljeno Srbima.Zato i kaze zbog Anice...

ajde nam, milire      |      kljuka      |      20.7.2006 13:34:47
jo¹ malo objasni kako je to kod nas. oèito je da smo mi indoktrinirani pa nam treba neko iz srbije da nam objasni kako zapravo stvari stoje.

@honey      |      milire23      |      20.7.2006 13:26:09
pa mi ne ¾ivimo od mora, o tome se ovde radi. Ja nisam imao more ni pre a nema¹ ni ti ako ne ¾ivi¹ na primorju i mora¹ da plaæa¹. Ako si na moru onda ok. A ako nisi, onda sigurno stvari stoje ovako: èim se Hrvat iz npr. Zagreba pojavi na moru vlasnik hotelskog sme¹taja odmah rastera turiste iz srednje i istoène Evrope i ustupi krevete svojim sunarodnicima besplatno. Kako da ne. A za budale, OK. Mo¾da mo¾e da se ka¾e da je and1 u pravu ali evo ti link sa b92 pa pogledaj komentare sunarodnika http://www.b92.net/srbija2020/komentari.php?nav_id=205219. I molim Vas, nemojte Cecu pominjati. Ona je èitavim generacijama u Srbiji simbol najcrnjeg vremena. Opet puno pozdrava.

kljuka      |      honey_      |      20.7.2006 13:25:47
ba¹ je tak. Evo i Milir ka¾e da nam ¾eli uspjeh jer onda sve gluposti idu nizvodno! A nizvodno su oni.

za medenu      |      norway      |      20.7.2006 13:25:22
Zaista se nsam pretvara,napisa sam mail od srca.Ima sam 14 kad je rat poceo,a 18 kad je zavrsio,cili zivot covik uci,a mene jre zivot itekako naucio.A jrel si ti uistinu medena kak ti je nick...?

ima budala      |      kljuka      |      20.7.2006 13:14:43
i tu i tamo daleko, ali tamo daleko ih je daleko daleko vi¹e.

milire      |      honey_      |      20.7.2006 13:12:32
teorija i praksa je ovo kaj ti pi¹e¹. Teoretski smo kao i vi, ali u praksi nema¹ namjeru doæi ovamo. Pa za¹to bi i do¹ao kad je i tu i tamo sve isto. Samo ¹to vi vi¹e nemate more. :-)

Budale      |      and1      |      20.7.2006 13:12:12
Naravno da ima budala, ali one ne mogu biti izgovor ni tebi ni nama. Ako si ti ok èovjek za¹to ja "nikad ne bih do¹ao kod tebe na Exit ili Kopaonik recimo" zbog budala? Ne ku¾im :-)

Teorija i praksa      |      milire23      |      20.7.2006 13:07:47
Ja sam za ovaj forum saznao na b92.net koji Va¹i ljudi masovno poseæuju i daju nekada vrlo uvredljive komentare, a nekada su sasvim ok. Toliko o kljuèaonici. Opet, ja sam za razmenu stavova a ne granata i sl. A kao ¹to rekoh budala imate na tone, kao i mi i pri tome ostajem. Ako vas to vreða, meni je ¾ao. Ako mislite da samo kod vas nema budala, onda ste najprosperitetnija nacija na svetu. Da jo¹ malo pojasnim, sumnjam da neko kao ja mo¾e da bude ¹ovinista, mrzitelj i na kraju krajeva glupan. Zbog svojih prijatelja i drugova koje nisam birao po nacionalnosti. Da ne bi ovo oti¹lo predaleko, ja na sve ovo gledam sa ekonomskog aspekta a tu nema predrasuda. Opet ponavljam da vam ¾elim uspeh, pre svega na nivou nacionalne ekonomije a onda gluposti polako odlaze nizvodno. Pozdrav.

Darker

Okili, mene to ni¹ta ne èudi, rzi me sad da kopam po internetu, ali u tom istom pressu je danas bila vest kako su se slupali pa poginuli neki albanski ¹iptari u srbiji, ako se malo potrudi¹ po nacionalistièkim sajtovima æe¹, ubeðen sam, naæi istovetne poruke...
Ima fukare svugde, ali treba je KORENITI u svom dvori¹tu, a KORITI u tuðem :wink:

Bred

d, kako volsebno zanemarujes razliku  da ovo gore nisu neki periferni hrvatski nacionalisticki forumi nego sajtovi hrvatskih medija-stampanih i elektronskih i to veoma uticajnih u hr. :wink:

Darker

Ok, ne razumem se, priznajem...
Njihova kolektivna frustriranost je mnogo veæa.
I gade mi se :bljak:

E sad jedno logièno pitanje koje me je T. pitalka u diskusiji o ovome: Za¹to bi onda iko, ZABOGA, ikada, ¾eleo da ide u Hrvatsku na letovanje?
©ta te goni da ide¹ negde gde je u¾asno skupo, lepo, ok, ali ni¹ta lep¹e nego u Grèkoj, npr,. a i gde te svi mrze? :hmm

Bred


Al-Jasmina

 :happy:
Malo me briga sta misli neko iz npr. Splita
o tome sto se brchkam u Puli...

Iskreno,
nigde van Srbije se ne osecam preterano dobrodoslo
a tamo gde se neko lozi na nas- obicno je u pitanju ljubaznost trgovca koji prodaje svoje more....
Oni krajevi u kojima turizam ima dugu tradiciju su uvek
naginjali ka usluznosti i prakticnosti.
Osoba koja vam izdaje apartman ce retko kad da vas skartira na bilo kakvoj osnovi
if placate i dajete napojnice :wink:
Oni kod kojih niste uplatili aranzman su vec druga i tuznija prica  :T

Svako ima sopstveno iskustvo,
ne upadajmo u zamku globalizacije i skandalizacije
buduci da time idemo na ruku gluposti-propagiramo je dalje


Onaj ko nema prece razloge i ne ide u HRV,
da je 100% sigurno- nije
da je egzoticno zbog adrenalinskog naleta- jeste
da ima sta da ponudi i da se dozivi- ima
oni koju su tamo imali kuce/rodjake se snalaze kako ko... :ohwell:


Darker

Quoteoni koju su tamo imali kuce/rodjake se snalaze kako ko... ohwell
ne prièamo o njima :cvet
Nego o tome da je sad u srbijici malo trendy iæi u Kroaciju :wink:

Pedja

Никад моја нога неће крочити тамо  :nene:
А ови коментари доказују само колико су дебилни  :ball2:

Al-Jasmina

#12
@Dare :cvet

Pa i rekoh da ko nema prece razloge i ne ide tamo,
a oni koji se pale za trendove obicno zbog njih i pate...dakle sami su krivi

uostalom, nek se pojedini hrvati slobodno blamiraju sa izjavama
"steta sto ih je samo dvoje poginulo.."
to vise govori o njima nego o nama


aziraphale

Quote from: Darker on 16-08-2007, 10:17:32
Nego o tome da je sad u srbijici malo trendy iæi u Kroaciju :wink:

sad?
reci to svojim roditeljima i njihovim drugarima/poznanicima/rodjacima/komsija/ostalima koji su od istre napravili omiljeno srpsko letovaliste.

evo, priznajem, medju prvima bih zrtvovao ovo malo dostojanstva sto mi je ostalo i otisao da se opustam u neprijateljskoj, mrziteljskoj, debilnoj i iskompleksiranoj hrvatskoj, pogotovo na primorju im, pa nek kosta sta kosta. bilo kog dana u godini.

Darker