Lepa Brena:Ogorcena sam

Started by Bred, 03-07-2007, 14:59:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: PRESS
OGORÈENA SAM !
Najveæa balkanska folk zvezda otvoreno govori o danima svoje najveæe traume i optu¾uje srpski pravosudni sistem, koji u aktuelnom obraèunu sa organizovanim kriminalom ne spominje otmicu njenog sina Stefana
(http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=brena1.jpg)

Prva i najveæa balkanska muzièka zvezda Fahreta ®ivojinoviæ - Lepa Brena, pred èijim ostvarenjem amerièkog sna na brèanski naèin oèi nije mogla da zatvori ni svejugoslovenska salonska kvazielita, u ekskluzivnom intervjuu za Press priznaje da je ogorèena na srpski pravosudni sistem koji u aktuelnom obraèunu sa organizovanim kriminalom èak ni ne spominje otmicu njenog sina Stefana iz 2000. godine. Po prvi put Brena otvoreno govori o danima svoje najveæe traume, od koje se, kako ka¾e, jo¹ oporavlja pomoæu zdravog ¾ivota i homeopatije.

- Znate li za¹to do sada nisam govorila o tome? Jer se meni, intimno, nimalo ne dopada naèin razmi¹ljanja kao u Americi. Tamo, kada neko ode u zatvor, ili mu se dogodi ne¹to lo¹e, odmah napi¹e knjigu, ili scenario za film, i razmi¹lja kako da proda nekome svoju ¾ivotnu prièu. Na svojoj muci ljudi sakupljaju poene. Sve je tamo ¹ou-biznis. Ali, ovo nije Amerika, i ja nisam ¾elela da na bilo koji naèin komercijalizujem svoja oseæanja i svoju bol.

©ta je promenilo Va¹u odluku?

- Oseæam se zaista povreðeno, jer o svim otmicama se prièa i pi¹e, o Baboviæu i Mi¹koviæu, re¹avaju se sluèajevi, a niko ne prièa o Stefanovoj otmici. Da li je to, mo¾da, marginalna stvar? Da li to nije bitno? Ubistvo premijera jeste najveæa tragedija, gora ovu zemlju nije mogla da zadesi. I kakva smo mi zemlja postali kad je premijerska funkcija postala krvavi presto. Ali, i dalje me boli ¹to, èak i u ovakvim tragedijama, ima privilegovanih. Nije bitno ¹to je reè o mom detetu. Svaèiji ¾ivot jednako je vredan.


Bol u du¹i ne prestaje

Brena priznaje da otkako se desila otmica njenog sina Stefana vi¹e nije ista, niti æe ikada biti.

- Ja sam ogromnim radom be¾ala od emotivnih problema. Negde sam davno proèitala jednu sjajnu izreku da je „kod nas Balkanaca du¹a postala organ“. E, to je kod mene organ koji me jo¹ boli i moram da naðem naèin da to prebolim, ali ne samo uz velike fizièke napore.

Da li je to bio Va¹ naèin da pobegnete od stvarnosti?

- Prvi put æu javno priznati da sam bila toliko aktivna samo zato da bih mogla da zaspim od umora. Onda sam poku¹ala da naðem sistem da to re¹im. Anga¾ovala sam trenera, nutricionistu, razgovarala sa lekarima.. Ali, definitivno me je spasila homeopatija, o kojoj se ovde malo zna (homeopatsku medicinu promovisao je dr Kristijan Fridrih Semjuel Hanenman (1755-1843). Osnovni princip homeopatije jeste da se „slièno leèi sliènim“ - ¹to znaèi da se bolest mo¾e leèiti supstancom koja je u stanju da proizvede simptome sliène onima od kojih pati pacijent - nap. a. t.). Meni je homeopatija pomogla da povratim san i, ¹to je jo¹ va¾nije, volju za ¾ivotom.

Vi¹e Vam ne treba fizièki umor da biste mirno zaspali?

- Ne, imam potpuno drugaèiji re¾im ¾ivota. Ustajem rano, prvo doruèkujem ne¹to ultralagano, a zatim sat vremena ve¾bam, pa plivam i tako poèinjem dan. Jedem na tri, èetiri sata, pomalo, i rano odlazim na spavanje. Sada zaspim kao beba.

Kakvo je stanje sa va¹om trombozom?

- Ja sam postala sklona tome, i moram da vodim raèuna o tome kako ¾ivim. Ni¹ta stra¹no.


Da li ste uspeli da se konaèno oslobodite te traume?

- Priznajem da jo¹ poku¹avam da se izvuèem iz tog neopisivog bola, ali sada mi je najva¾nije da je moje dete tu, pored mene. Sve ostalo je, èini mi se, mlaæenje prazne slame. A mogla bih da prièam o tome do sutra. Javnost nikada nije saznala ¹ta se tu zaista dogodilo. Kada bih isprièala ¹ta je zaista bilo, mislim da 99 odsto majki u Srbiji ne bi moglo mirno da spava. Jednostavno, ne ¾elim nikome neku novu traumu. Mo¾da jednoga dana, ne znam...

Da li æete o tome pisati u svojoj autobiografiji koju ste najavili?

- Verovatno onda kada se budem oslobodila bola, mo¾da æu tada zaista moæi da o tome isprièam sve, onako u sitna crevca, sa svim detaljima. Ali dokle god meni ovako stoji knedla u grlu, i dokle god mi pomisao na to tera suze na oèi, ne ¾elim da prièam kako bih sebi pravila marketing. Ja tu prièu pro¾ivljavam svaki put kad pomislim na nju. Ta prièa je pravi horor film, koji æu mo¾da jednog dana sroèiti od A do ©. Na sramotu kompletnog na¹eg pravnog establi¹menta, koji se sada bavi svim otmicama, a ne spominju Stefana.

(http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=brena2.jpg)

Kako se Stefan izborio sa tim traumatiènim iskustvom?

- I on i Boba uspeli su u tome, mnogo bolje nego ja. To je moja rak-rana. Èak ponekad mislim da je bolje za mene da, dok ne izaðem iz ovog stanja, ne znam ni ko je, ni ¹ta je, jer ja bih ga „¾ivog pojela“, ne bih èekala nikakve sudove i kazne. Uop¹te me to ne interesuje. Ja se vi¹e ne bojim nikoga i nièega. Znate li za onaj oseæaj kad se ne pla¹ite da umrete? E, ja se tako oseæam svakoga dana otkako se to dogodilo.

Neko vreme posle tog dogaðaja potpuno ste prekinuli komunikaciju sa medijima...

- Kada vas neko povredi, to se ne preboli lako. Ja sam svesna da ne moram vi¹e da snimim nijedan album, da ne moram da dam nijedan intervju, ali znam pravila igre. Na primer, u jednom nedeljnom tabloidu objavljen je tekst o meni, a sutradan, kada je Stefan otet, èovek koji se javio telefonom rekao mi je: „Kad mo¾ete da plaæate te va¹e gluposti, va¹ brod od 150.000 evra, mo¾ete da platite i za svoje dete ako ¾elite da ga vidite ¾ivog.“ Ne mogu novinari da se igraju neèijim ¾ivotima. Isto kao ¹to niko ne sme da se igra ¾ivotima novinara. To me je preseklo za ceo ¾ivot, izbacilo iz svih ¾ivotnih tokova. Ali ja sam nedavno, sedam godina kasnije, dala intervju za te novine. Jer, ka¾em, znam pravila igre. ®ao mi je samo ¹to ih drugi ne znaju.

(http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=brena3.jpg)


Od tada datira i Va¹e prijateljstvo sa Mlaðanom Dinkiæem?

- Taèno je, Mlaða nam je tada mnogo pomogao, ali hajde da zasad ostavimo tu prièu na miru. Rasplakaæu se...

Verujem Bobi, njegove navodne avanture su marginalna stvar

Uskoro slavite 20 godina braka sa Slobodanom ®ivojinoviæem, kako ste iza¹li na kraj...

- Sa Bobom? Uh... Mislim da njega niko ne poznaje tako dobro kao ja. On je odlièan marketing majstor. Mnogi su sa njim provodili dosta vremena, ali ga nimalo ne poznaju. Nas dvoje smo mnogo soli pojeli zajedno. Veliki ljudi uvek imaju specifiène mane. Vi morate da izvagate. Da li ¾elite nekog ko je proseèan i ultranormalan i ultradosadan, ili nekog ko je poseban, ali ima te svoje specifiène mane.


Naslovna u „Osmici“ bila je klasièna ucena!

Lepa Brena bila je akter prvog „seks skandala“ na eks-ju estradi. Fotografija njenih grudi ispod providne majièice na naslovnoj strani tada¹njeg nedeljnika „Osmica“ izazvala je pravu medijsku buru i u stvari najavila sve ¹to æe se kasnije de¹avati u takozvanoj tabloidnoj ¹tampi.

- Sada se na takve stvari niko ne obazire, ali to je meni i dalje odvratno. Vire ti ispod suknje, slikaju meðuno¾je... Ta situacija je u stvari bila klasièna ucena - ukoliko ne poklonimo prihod sa koncerta, oni æe objaviti tu naslovnu stranu. A reæi æu i ko je to uradio, za¹to i po èijem nalogu...

Pa, recite...

- Napisaæu u knjizi. I u zgradi RTS-a su jednom poku¹ali da me slikaju bez odeæe. Pijani fotoreporteri i jedan pijani pevaè uleteli su mi u svlaèionicu... To je jedna eminentna, dostojanstvena i vrlo poznata javna liènost, koja pljuje „Grand produkciju“ na sve strane. Biæe vrlo zanimljivo kada mu ja zaèepim usta.


Da li jednom drugom imate ¹ta da oprostite?

- Na¹ brak nije bajka. Bilo je mnogo toga... Veliki uspeh je iznegovati i odr¾ati brak u svim ovim okolnostima. Te navodne druge veze su marginalna stvar. Nikad nisam komentarisala njegove navodne ¹valeracije, jer je to meni sme¹no.

Sme¹no u smislu „nije me briga“, ili u smislu „nije se dogaðalo“?

- Ni za jednog mu¹karca na svetu ne bih dala ni pola nokta da ne ¹ara i ne vara. To mo¾e svakome da se desi. Okru¾ena sam mu¹karcima i znam kako funkcioni¹u. I ja to prihvatam, èak mi je simpatièno i zabavno.

Smatrate li brak prevaziðenom institucijom?

- Ja u brak sa Bobom nisam u¹la zato ¹to nisam imala krov nad glavom, nego zato ¹to je bio i ostao èovek mog ¾ivota. On je imao mnogo veæi izbor. Oko njega su stalno bile manekenke, najpoznatiji svetski top modeli, sve te èudesne ribe iz snova, ali on je na kraju do¹ao u Brèko da prosi mene.

Nisu Vam smetala ta njegova prethodna iskustva?

- Meni je drago ¹to je on sticao ta iskustva po celom svetu i na kraju do¹ao u Brèko. Znao je gde je prava ¾ena. Ali, i on je osetio jednu va¾nu stvar. Da ja nisam ¾ena koja je tepih po kome se lako gazi. Izmeðu nas vladaju ljubav i poverenje, ali ja ni za koga ne mogu da tvrdim da je stopostotno veran. Na njegove ¾urke nekad je dolazio èak i Hju Hefner sa svojim lepoticama, ali ja sam sve to znala. I to je u redu. Sve u svoje vreme. Jedino ¹to se trudim da deci ne isprièam ba¹ sve detalje... Konaèno, ja imam teoriju da na ovim prostorima ¾ene vole mu¹karce koji su uspe¹ni, moæni, bogati i posebni, takozvani ljubavnici velikog stila.

Da li Boba spada u te ljubavnike velikog stila?

- To je vrlo intimno pitanje, ne mogu to da ka¾em. Ali Boba je u svemu veliki èovek, èovek velikog stila. Mu¾ pre svega mora ¾eni da bude prijatelj, kao i ona njemu. Boba i ja smo se kroz sve na¹e uspone i padove zbli¾ili na jedan mnogo prefinjeniji naèin nego ¹to ja to mogu da ka¾em obiènim reèima. Ali, da je u svemu super - jeste.

A. S. IGNJATOVIÆ

http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=brena1.jpg
http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=brena2.jpg
http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=brena3.jpg