Stipendije

Started by pereca, 05-09-2006, 14:54:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Tesko. Jedino opstinske stipendije mada to opstine daju samo vukovcima tj djacima generacije.

pereca

Stipendije Djindjic fondacije

25 studenata i mladih diplomaca dobijaju placene prakse u firmama i javnim institucijama u Austriji.
Prvo u septembru idu u Graz na intenzivan kurs nemackog (dve nedelje), a posle u nekom terminu od novembra do januara idu na prakse.

Aplikacije su do 08.07. Studenti svih oblasti mogu da apliciraju.

Za vise informacija  se obratite kancelariji WUS Austrija:


WUS Austria Belgrade Office
Ohridska 11, 11000 Belgrade
phone: 011 2432 084
fax: 011 2438 991
[email protected]

pereca

Stipendije humanitarnog fonda


Nivo studija : dodiplomske

Oblast : menad¾ment-srednji ,trgovina, marketing ,administracija ,ekonomija (op¹te) ,IT, telekomunikacije ,pravo ,ma¹instvo, elektrotehnika ,dizajn, umetnost ,obrazovanje, briga o deci ,medicina, farmacija, veterina ,gra?evina, arhitektura ,turizam, ugostiteljstvo ,PR, mediji, kultura ,ostalo ,transport, magacin ,poljoprivreda, ¹umarstvo ,jezici, knji¾evnost ,tehnologija, metalurgija ,psihologija, sociologija ,grafièarstvo, izdava¹tvo ,briga o lepoti ,menad¾ment-vi¹i, konsalting

Zemlja studiranja : Srbija

Jezik : Srpski

Opis stipendije :

HUMANITARNI FOND   “PRIVREDNIK”

koji stipendira darovite i uspe¹ne uèenike srednjih ¹kola i studente vi¹ih i visokih ¹kola

RASPISUJE

KONKURS

za prijem nove generacije pitomaca i ¹tiæenika

u ¹kolskoj 2007/2008. godini


Pravo uèe¹æa imaju uèenici èija je proseèna ocena najmanje 4,80 i studenti èija je proseèna ocena najmanje 9,00 kao i uèenici i studenti koji su do sada uèestvovali na saveznim i internacionalnim takmièenjima.

Uz prijavu je potrebno prilo¾iti dokumenta o uspehu u poslednje dve ¹kolske godine (tekuæu i prethodnu godinu), diplome i steèena priznanja tokom ¹kolovanja i takmièenja.

Kandidati pola¾u testove a prednost pri izboru imaju kandidati slabijeg materijalnog stanja.

Konkurs je otvoren od 6. maja do 28. juna 2007. godine.
Odluka o prijemu doneæe se saglasno Pravilniku Humanitarnog fonda “Privrednik”, u roku od 90 dana.

Testiranje æe se obaviti  02. i 03. jula 2007. godine s poèetkom u 12 èasova u gimnaziji «Jovan Jovanoviæ Zmaj»
Usmeni intervjui æe se odr¾ati  5., 6. i 7. jula 2007. godine s poèetkom u 8,30 èasova  u ulici Nikole Pa¹iæa 6.

Prijave dostaviti na adresu:


HUMANITARNI FOND   “PRIVREDNIK”
Zlatne grede 7
21000 Novi Sad


www.infostud.com


_________________________________________

Znam da se blizi kraj prijave, ali tek sad sam iskopala ovu stipendiju.
Pa, pozurite  :)

ivilija

pereco nikako na infostudu nisam mogla da nadjem informaciju o ovoj stipendiji "privrednik"???ako ti nije tesko da napises sta tacno treba od dokumentacije i da li mogu i apsolventi???
Aj molim te posto konkurs traje jos 3 dana a ja bih da apliciram...
pozz i hvala unapred

pereca

Nema na Infostudu.
Ovo su jedini podaci koje sam nasla

Naziv organizacije, HUMANITARNI FOND "PRIVREDNIK".
Adresa, Zlatne grede 7, 21000 Novi Sad - grad.
Telefon, 021-614 557. Fax, 021-614 557 .


U kokursu pise:
Uz prijavu je potrebno prilo¾iti dokumenta o uspehu u poslednje dve ¹kolske godine (tekuæu i prethodnu godinu), diplome i steèena priznanja tokom ¹kolovanja i takmièenja.

Mislim da samo to treba, ali pozovi ih sutra telefonom.


ivilija

Hvala puno raspitacu se ja vec

sonja_nektarijevic



                                              KONKURS
Demokratske srpske stranke za dodelu stipendija studentima iz Crne gore bez obzira na mesto studiranja za skolsku 2007/2008. godinu

i to:

7 stipendija u iznosu od 70 evra mesecno, od cega se 3 stipendije dodeljuju studentima srpskog jezika i knjizevnosti.

Za stipendije mogu konkurisati:
-Studenti koji nisu stipendisti nekog drugog subjekta
-Studenti II i visih godina
-Studenti koji nisu obnovili prvu ili drugu godinu

Potrebna dokumenta:
-Prijava sa potpunim podacima
-Potvrda o redovnom studiranju
-Potvrda o ocenama iz prethodnih godina studiranja
-Izjava da ne primaju stipendiju od nekog drugog subjekta i
-Potvrda o mestu prebivalista
Prijave na konkurs sa potrebnom dokumentacijom dostavljati na adresu:

Demokrastska srpska stranka
Radnicka 33
81000 Podgorica

Sa naznakom "prijava na konkurs za stipendije"
Prijave se dostavljaju zakljucno sa 20.januarom 2008.godine.
Komisija ce odluciti o ishodu konkursa i obavestiti sve kandidate.
Neblagovremene i nepotune prijave nece se razmatrati.
Sve dodatne informacije u vezi sa raspisanim Konkursom mogu se dobiti u Centrali DSS i na telefon 081/206-120