Kroatizmi

Started by Darker, 30-08-2007, 22:11:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Maslacak

hehehe
super blogiæ :happy:

3OPAH



Zakljucak?

Svi u Berlin!!!!   :smekerica:



Inace sto se tice razlike izmedju Slovenije i Hrvatske ona stvarno postoji i nije ju tesko uociti...
...bar su to primetili moji prijatelji (koji inace sa Balkanom veze nemaju niti imaju neke predrasude, pa je komentar sasvim objektivan).


Quote from: Darker on 08-09-2007, 06:29:06
Roben, take a deep breath... Mene ne zanimaju Hrvati :wink: Niti sam niti æu ikad ¾iveti tamo( a verovatno ni na letovanje neæu iæi)... Problem je ¹to ja hoæu svoje dvori¹te da poèistim od kukolja nacionalizma, doræol, brate Srbija, ratko Mladiæ, ono... jer u njemu hoæu da ¾ivim :wink:

Slazem se u potpunosti.
I ako sam samo gost, vise volim kad je dvoriste cisto i sredjeno.



A za onaj bok, rekoh da su gluvi telefoni u pitanju.
Jbg, los signal...  :K

zoe

Екстра блог! А наслов је најјачи! Мис'им то "бријање"! :lol: Увек се сетим свог загребачког френда који се спонтано продере за мном и мојом другарицом преко читавог неког белосветског трга: "Кај бријете Српкиње?" :>

А чињеница је да се увек обрадујеш свом језику кад га сретнеш некуд напољу. И да се увек најбоље дружиш са људима са ових простора.

pop

Blog je izuzetno (da ne kazem iznimno  :K) zanimljiv, ali su veoma zanimljivi i komentari brace Hrvata na njega, sto me neodoljivo podseti na tekst sa pocetka ove teme.

AquArius

Komentara nema mnogo,
ispod su bloga, a gde bi bili  :> (http://www.mojfaks.com/index.php?option=com_content&task=view&id=162&Itemid=2).

Al-Jasmina

 :> Bratsvo and jedinstvo Vs Sestrinstvo and razjedinstvo :trfr:

Svidja mi se blog...I svidja mi se to i takvo samopouzdanje!

Sta znam, ja se secam kad su me kao malu odveli da vidim tecu koji je bio  neki andrak na nekoj radnoj akciji, gomila mladih iz svih delova Jugoslavije.
Mislim da je jedna od stvari koje su bile sjajne u vezi stare Yuge upravo ta mala balkanska vavilonska kula..svi pricaju svoj jezik a svi se nekako razumeju.... :lol: :lol: :lol: :lol:
I svako na neki nacin doprinosi opstoj lepoti jezika u vazduhu
jer kad neko cuje lepu rec (rec koja neobicno,veselo,simpaticno zvuci)
trazi odmah da se ponovi, da se objasni sta znaci  :)):

Jbt, pa mi smo bili protoEU :116:

Maslacak

Jo¹ æe ispasti da EU ima nekakve neokomunistièke pretenzije :trfr:

Ja sam negde u 6-7. razredu osnovne ¹kole redovno èitala hrvatski tinejd¾erski èasopis Teen koji mi je tetka dopremala iz Bosne... bio je neuporedivo bolji od svih koji su u tom momentu postojali kod nas.
Elem, povremeno bih taj èasopis prosledila dru¹tvu... i bila je takva smejurija kad nisu kapirali reèi kao "klapa", "¹kvadra", "glazba"...a tek "brijanje"  :116: ...onda sam ih uèila i obrazovala... ba¹ je simpatièno bilo :happy: