Milion evra za hap¹enje Mladiæa

Started by wolfeitzckie, 12-10-2007, 11:06:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wolfeitzckie

Milion evra za hap¹enje Mladiæa
12. oktobar 2007. | 12:19 -> 12:47 | Izvor: B92, Beta 
Beograd -- Srbija raspisala nagradu od milion evra za informaciju koja æe dovesti do lociranja i hap¹enja ha¹kog optu¾enika Ratka Mladiæa.

Predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Ha¹kim tribunalom Rasim Ljajiæ rekao je da je odluku o raspisivanju nagrade doneo Savet za nacionalnu bezbednost na sinoænjoj sednici u Beogradu, na predlog Akcionog tima za okonèanje saradnje sa Ha¹kim tribunalom. Nagradu isplaæuje dr¾ava Srbija.

Za drugu dvojicu optu¾enih, Stojana ®upljanina i Gorana Had¾iæa, nagrada je po 250.000 evra.

Upitan ¹ta je sa Radovanom Karad¾iæem, èetvrtim ha¹kim otu¾enikom koji je na slobodi, Ljajiæ je rekao da on nije dr¾avljanin Srbije, pa nije bilo pravnog osnova za raspisivanje nagrade.

On je, meðutim, dodao da æe, ako bilo ko dostavi informaciju koja æe dovesti do hap¹enja biv¹eg lidera bosanskih Srba, vrednost nagrade takoðe biti milion evra.

Savet za nacionalnu bezbednost èine predsednik, premijer, ministri odbrane i unutra¹njih poslova, ¹efovi BIA, VBA i naèelnik General¹taba.

Ljajiæ je ocenio da i ovaj korak pokazuje odluènost Beograda da se preostale obaveze prema Tribunalu ¹to pre ispune.

"Nagradama pokazujemo da postoji politièka volja"

Tu¾ilac za ratne zloèine Srbije Vladimir Vukèeviæ izjavio je da su nagrade za informacije o ha¹kim optu¾enicima raspisane kako bi se pokazalo da postoji politièka volja Vlade Srbije da se taj problem re¹i.

On je rekao da se ta volja dovodila u pitanje, ali da je raspisivanjem nagrade za informacije koje bi dovele do hap¹enja begunaca vidi da je dr¾ava odluèna da to pitanje stavi ad akta.

Vukèeviæ je kazao da oèekuje da æe izve¹taj koji æe glavna tu¾iteljka Ha¹kog tribunala Karla del Ponte podneti EU 15. oktobra biti pozitivan.

Na pitanje da li su nagrade raspisane jer nadle¾ne slu¾be ne mogu da pronaðu ha¹ke begunce, tu¾ilac je naglasio da to nije taèno, kao ¹to nije taèno ni to da nagrade znaèe da se oni nalaze na teritoriji Srbije.

"Mi ih tra¾imo kao da su ovde, ali mi nismo sigurni da jesu. Mi ne znamo gde su", rekao je Vukèeviæ.

On je dodao da se informacije koje mogu dovesti do hap¹enja ha¹kih optu¾enika dostavljaju Ministarstvu unutra¹njih poslova Srbije i da to isto va¾i i za graðane zemalja regiona, ako imaju podatke da se begunci nalaze na njihovoj teritoiriji.


Roben

Ово су урадили само да се улизују свету. Гаде ми се  :bljak:

Wlada

Не верујем да ће ово помоћи да се Младић приведе

wolfeitzckie

пошто су схватили да ће морати да га предају, решили су да изделе(наше) паре. за претрпљени душевни бол.

Bred

pa kad ne pomaze americkih 5 miliona $, ovo tek nece  :wall:

Duke

Od samog pocetka sam slutio ovo, to je nasledje stare gubitnicke politike

Prvo ne das za skupo (da smo ga odmah isporucili, dobili bi status saveznika, ko zna, mozda bi se i za kosovo drugacije pricalo)

Onda ne das za jeftino (da smo ga posle isporucili lakse bi u Evropske institucije)

I na kraju kad te stgnu fino se naguzish...

gluposti... Dileje nam kroje sudbinu, a mi ko ovce...

Wlada

Ствар кочи Коштуница и то је јасно...
Тома лепо каже - ја и да знам где је помогао бих му да га никад не нађу;
Борис је исто јасан - за привођење и испуњавање обавезе;
Једино је Коштуница паметан - ајде ми да чекамо да се он преда јер није добро ни ако га приведемо,
                              а ни ако га јавно кријемо јер ћемо оити осуђени са једне стране од
                              бирача а са друге од светске јавности...То није лукавство             
                              то је избегавање доношења одлуке одн. кукавичлук!


Bred

Sumnjam da Kostunije zna jer da on zna znali bi i ovi iz DSa koji se ne bi libili da odmah krenu u akciju  :wink:

pig_am_am

ja sam ovu temu procitala kao MIRON za hapsenje mladica!  :116:

valjda se doticni miron pominjao negde pa...  :K

a za pravo lice ove teme mogu samo da kazem  :bljak:

daj jadnom bednom srpskom narodu,pa da i za one koji nikako da dobiju na lotou ima neki nacin da dodju do para... a jos drzavi koristan...eeeeeej...

Bred

pa da al vise me je iznenadila jedna anketa koja je vrsena odmah nakon te vesti gde su gradjane pitali da li bi prijavili Mladica za milion evra i bas bas malo njih je odgovorilo potvrdno  :wink:

pig_am_am

ona beckovicka je u nedelju dala zanimljiv predlog.
kaze: " pa evo,ja sam mladic i dogovorim se sa svojom sestrom da me prijavi i podelimo para posle" :K

wolfeitzckie

#11
(http://img84.nono9.us/my.php?image=coraxdobravoljamyk5.jpg)

Wlada

 :> Јел ово доле Расим Љајић?

darusaz

Quote from: Wlada on 17-10-2007, 15:38:38
:> Јел ово доле Расим Љајић?
Ахам, јесте ба.  :smekerica: