Main Menu

Povrce

Started by BK, 04-11-2007, 22:03:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BK

 U korijenu je zdravlje

Jesen je sezona korjenastog povræa, koje ¹titi od kijavice i jaèa disajne puteve, a poma¾e i da se dotjera linija.

Ko ¾eli da se za¹titi od prehlada i da smr¹a, trebalo bi svakodnevno da pije èa¹u soka od cvekle. U jelovnik bi trebalo èesto ubaciti cveklu, jer crvena boja betanin deaktivira viruse prehlade i tako ¹titi od kijavice i ka¹lja,  ka¾e beèki profesor Hademar Bankhofer.

Aminokiselina betain iz cvekle podstièe razgradnju masnih naslaga u tijelu. Beèki zdravstveni struènjak upozorava da bi trebalo obratiti pa¾nju da cvekle za sok potièu od kontrolisanog biolo¹kog uzgoja.

Ren i rotkvice treba jesti sirove, jer je tada njihovo dejstvo najjaèe. Ren i rotkvice napadaju ¹tetne bakterije u ustima, ¾elucu i crijevima. One su kao pilula za mr¹avljenje, jer jedan dio masti koje unesemo hranom ve¾u i odvode preko crijeva. Zato su ren i rotkvice idealni kao prilozi uz jelo ili nakon kaloriènog obroka.

Mrkvu bi prema Bankhoferu trebalo jesti najbolje dinstane ili barene sa par kapi maslinovog ulja. Tako se bolje apsorbuju vitamini koji razgraðuju masti. mrkva jaèa disajne puteve, mre¾njaèu oka i op¹ti imunitet, i kod stomaènog gripa ¹titi stomak.

izvor http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=25897


Al-Jasmina

 :happy: Yummy,
imam srece pa volim da njupam i te mrkvice i cvekle i ostalo...  :lol: :lol: :lol:

A nisam znala da je pola toga i za mrsavljenje  :wink:
Bonus!  :~

Smrda

ja isto obozavam mrkvu...
i negde sam jednom procitala da se vecina vit nalazi u kori..
i onda sam prestala da je ljustim...malo bilo cudno u pocetku...
a sad sam se navukla...
i kupus...njami..