Vr¹ac: Osam zatvorenika pobeglo kroz prozor

Started by tarantulica, 31-10-2007, 13:29:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tarantulica

Vr¹ac: Osam zatvorenika pobeglo kroz prozor

Uprava za izvr¹enje zavodskih sankcija Ministarstva pravde Srbije saop¹tila je da je u ranim jutarnjim satima osam pritvorenika pobeglo iz odeljenja pritvora u Vr¹cu Okru¾nog zatvora u Panèevu.

Kako se navodi u saop¹tenju begunci su izvalili re¹etke na prozoru sobe u kojoj su bili sme¹teni i pobegli u nepoznatom pravcu.

"O vanrednom dogadjaju je odmah obave¹teno Ministarstvo unutra¹njih poslova, koje u okviru svojih ovla¹æenja preduzima sve potrebne aktivnosti na pronala¾enju i privodjenju lica iz bekstva", dodaje se u saop¹tenju.

Radnici slu¾be obezbedjenja koji su bili neposredno odgovorni za obezbedjenje pritvorenih lica suspendovani su i protiv njih je pokrenut disciplinski postupak, dodaje se.

"Uprava za izvr¹enje zavodskih sankcija preduzima sve mere u cilju rasvetljavanja okolnosti pod kojima je do bekstva do¹lo, a naroèito o odgovornosti nadle¾nih lica", ka¾e se u saop¹tenju Uprave za izvr¹enje zavodskih sankcija i dodaje da æe o rezultatima istrage Uprava blagovremeno obavestiti javnost.

(Beta)

Adonis_Vernalis

Vrsac je vetrovit grad... Kad dune kosava, biva promaje, a tada nepricvrsceni objekti lako mogu da odlete...

_d.0.t_


pop

Hvala Bogu pa je i ova nasa sposobna policija uhvatila svu osmoricu begunaca. Mene najvise cudi otkud tako teski robijasi (ubistvo, silovanja, dilovanje droge) u vrsackom pritvoru, kad se zna da se okruzni zatvor nalazi u Pancevu. Pored toga, zgrada pritvora (kao i suda) je sazidana od strane Austro-Ugara jos pre 130 godina, tako da ne smemo da zanemarimo ni kosavu...
Sad bismo i mi mogli da snimimo tv seriju Prison break  :116:

tarantulica

Be¾anje iz zatvora nije krivièno delo  :shock, tako da æe dobiti samo opomenu...  :wall:

Adonis_Vernalis

Opomenu, verovatno, od upravnika zatvora. A surove batine od cuvara kojem su, uzjahavsi promaju, klisnuli iz buvare.

Dok su ta osmorica bila na slobodi, cujem, Vrsac je bio pod opsadom. Majke su pre prvog mraka sklanjale decu sa ulice, skupljale ves i zakljucavale se u podrume... Vrsacki Twin Peaks... Bilo je i smesnih scena: moj pajtas se vraca kuci s posla. Vrata zamandaljena. Iza, cuje se cerkino saputanje: "Mama, jel da ga pustim?"