da li u nas srba postoje ovi lekovi?

Started by daredevilboy, 05-05-2008, 15:42:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

daredevilboy

jel postoje u nashim apotekama ovi lekovi i kako se zovu kod nas?


metronidazol 400mg, 500mg

200 mg doxycyclin (mislim da je ovo ime supstance a ne samog leka)

avalox 400 mg

Bred

da.
prvi se  zove orvazil (orvagil)
drugi doksiciklin ili dovicin(ali mislim da nema od 200mg)
za treci nam treba ime supstance a ne leka
:wink:

Masha

#2
Da, za metronidazol ti je rekao Bred - Galenika proizvodi taj Orvagil i tablete se prave od 250 ili 400 mg, a vagitorije su od 500 mg. Ako treba da pijes dozu od 500 mg onda bolje kupi ove od 250 jer onda pijes 2 odjednom ; )

Doxycyclin mozes naci samo od 100 mg bilo da kupujes Galnikin Dovicin ili Hemofarmov Doksicklin. Tu ti je pakovanje od 5 kapsula od 100 mg. Postoji i Vibramycin koji prizvodi Pfizer, ista stvar je u pitanju, dakle doksicklin od 100 mg, samo sto je u pitanju pakovanje od 10 kapsula. Mada, to pakovanje kosta negde oko 200 dinara, a Dovicin kosta negde oko 45 dinara pa ti svakako vise isplate ova nasa izdanja : )

Avelox (moksifloksacin) proizvodi Bayer Pharma. Ne znam koliko kosta, ali moze da se nadje. Koliko znam, nema ga u domacoj radinosti.

daredevilboy

avalox(=moxifloxacin)400mg

a gde da najdemtaj poslednji?

Bred

avelox je pravilan naziv.
u apoteci valjda.
:wink: :K

Masha

Pa kreni od apoteka u kraju i sigurno ces naci vec u prvoj u koju udjes. Da, i kao sto ti je Bred skrenuo paznju, Avelox je tacan naziv leka. I proizvodi ga Bayer.  U pakovanju je 5 film tableta od pomenutih 400 mg, pa ako treba da pijes duze da znas koliko ce ti kutija trebati. Jos jedan savet, pitaj u apoteci da li imaju lek neke druge kuce. Ako imaju, recimo Plivino izdanje, lek ce se drugacije zvati, ali bitno je da je u pitanju moksifloksacin od 400 mg. Ovo ti kazem zbog cene, jer ako i PLIVA proizvodi taj lek mozda je kod njih jeftiniji.