"Kandidat mafije i NATO" donosi glasove Nikoliæu

Started by Darker, 29-12-2007, 14:56:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Darker

    
„Kandidat mafije i NATO” donosi glasove Nikoliæu
Èelnici SRS-a su ranije Borislava Peleviæa, lidera SSJ, sa kojom su se ujedinili, optu¾ivali i za ubistva. – Kori¹æenje te¹kih reèi u politièkim razmiricama je uobièajeno, smatra Dragan Todoroviæ

Borislav Peleviæ; Aleksandar Vuèiæ

Obeæav¹i najmanje 100.000 glasova za Tomislava Nikoliæa na predstojeæim predsednièkim izborima, a pod parolom ujedinjenja svih patriotskih snaga u jedan blok, Stranka srpskog jedinstva integrisala se pro¹log vikenda u Srpsku radikalnu stranku. Iz vrha obe stranke èuli su se pomirljivi tonovi: Borislav Peleviæ izjavio je da ne ¾eli da prihvati bilo kakvu funkciju veæ da æe biti obièan èlan stranke, dok Aleksandar Vuèiæ nagla¹ava da je vreme da se prevaziðu liène sujete i razlike, jer „ni¹ta nije va¾nije od Srbije”.

Ne tako davno, u izbornoj kampanji za predsednika Srbije 2002. godine, aktuelni kandidat SRS-a Tomislav Nikoliæ na mitingu u Novom Sadu nazvao je Borislava Peleviæa, koji je tada bio u trci za predsednika, „kandidatom mafije, NATO-a i DOS-a”. Peleviæ, koga je lider radikala Vojislav ©e¹elj kvalifikovao kao „profesora udaranja nogom u glavu”, 2003. godine tu¾io je Aleksandra Vuèiæa zbog klevete izreèene za skup¹tinskom govornicom da je „Peleviæ sauèesnik u ubistvu Isa Lera D¾ambe”. Vojislav ©e¹elj je oktobra 2002. godine Peleviæa u intervjuu „Srpskoj reèi” nazvao gangsterom i povezao ga sa brojnim ubistvima.

Svi u Srbiji znaju da je Peleviæ gangster. Svi znaju da je ubica. On je Arkanov general i ume¹an je u mnogo ubistava. Arkanovci su ubili Rista Ðogu, novinara iz Republike Srpske, u motelu „Vidikovac” nadomak Zvornika. Arkanovci su ubili i Isu Leru. Ja sam imao pismeno svedoèenje svedoka i javno ga èitao na televizijama i policiji ga pokazao jo¹ 1993. godine. Arkanovci su ubili i Voju Raièeviæa Amerikanca i to policija zna. To su najmanje tri ubistva za koja ja znam pouzdano da su ih izvr¹ili „arkanovci”. Oni su izvr¹ili u ovom ratu ogromne pljaèke. Pljaèkali su ¹ta su stigli. Oni su pojam podzemlja, mafije i gangsterizma u Srbiji – rekao je tada ©e¹elj.

Dragan Todoroviæ, potpredsednik Srpske radikalne stranke, ne porièe da su u pro¹losti odnose dveju stranaka obele¾ile obostrane bombastiène prozivke njihovih èelnih ljudi, ali ka¾e da sve to spada u deo politièkog folklora.

– Uobièajeno je da se u politièkim razmiricama katkad koriste te¹ke reèi. Neko se posle toga kaje, a neko ne. Ne mo¾ete prevideti èinjenicu da su isti reènik upotrebljavali i pojedinci iz koalicije koja je danas na vlasti, setite se samo Dragana ©utanovca i Milo¹a Aligrudiæa i prièe o skidanju hulahopki. Oni sada tesno saraðuju – rekao je Todoroviæ za „Politiku”. Tako, pored svega, SRS ne mo¾e da previdi èinjenicu da su se èlanovi SSJ u trenucima najte¾im za Srbiju pokazali kao velike patriote, smatra Todoroviæ.

Ipak, ovakvo relativizovanje ranijih te¹kih optu¾bi, mo¾e da znaèi samo dve stvari – ili lider radikala Vojislav ©e¹elj nije govorio istinu kada je tvrdio da ima dokaze da je Peleviæ ume¹an u brojna ubistva ili su radikali u svoje redove zaista primili èoveka kriminalne pro¹losti.

Rivalstvo dveju nacionalistièkih stranaka kulminiralo je poèetkom devedesetih godina, taènije tokom predizborne kampanje 1993. godine, kada su njihovi lideri razmenjivali uvrede i optu¾be.

O svom tada¹njem sukobu sa Arkanom ©e¹elj je govorio i svedoèeæi na suðenju Slobodanu Milo¹eviæu u Hagu avgusta 2002. godine.

– Ja nikada u javnosti o Arkanu nisam izneo dobro mi¹ljenje. Neprekidno smo bili u sukobu. Arkan je formirao politièku partiju, a ja sam se trudio da tu politièku partiju suzbijem u predizbornoj kampanji i to dosta uspe¹no, porazio sam ga u jednom televizijskom duelu, tako da mu je stranka potpuno propala na izborima. Ja sam uèinio sve ¹ta je bilo u mojoj moæi da tu partiju razvalim. Pa Arkan je dugogodi¹nji kriminalac evropskog renomea. Negativnog renomea, naravno, pljaèka¹ banaka, ali je dugo vremena radio za saveznu Slu¾bu dr¾avne bezbednosti i uèestvovao u fizièkim likvidacijama politièkih emigranata – svedoèio je ©e¹elj.

Za razliku od svoje èuvene izjave o Arkanu: „On je vi¹e oblaèio èarape na glavu nego ja na noge:116: :siza: , ©e¹elj je posle Arkanovog ubistva 2000. godine promenio mi¹ljenje nazivajuæi ga „velikim srpskim patriotom”. Stranka srpskog jedinstva bila je najveæe iznenaðenje na decembarskim parlamentarnim izborima 2000. godine, jer je dobila vi¹e od 200.000 glasova i 14 mandata. Nakon ©e¹eljeve dobrovoljne predaje tribunalu u Hagu, u SSJ su odluèili da odustanu od svih tu¾bi protiv predsednika radikala.

– Mi smo sve ¹to smo imali o SSJ-u davno rekli, kada su oni bili jaka stranka. U trenutku kada Srbija ima samo dve opcije, nezavisnost ili ropstvo, to vi¹e nije bitno – kazao je Todoroviæ. Prema njegovim reèima, inicijativa za kolektivno pristupanje SSJ SRS-u potekla je od Glavnog odbora stranke Borislava Peleviæa. On ka¾e da æe i da æe celu predizbornu kampanju SRS-a obele¾iti „veliki ljudi iz malih sredina”.
– Nama se ljudi koji su omiljeni u svojim sredinama, kakav je recimo Dobrivoje Budimiroviæ Bid¾a, sami javljaju u ¾elji da podr¾e Nikoliæa, jer shvataju ozbiljnost ovih izbora. Pozivamo i sve druge stranke, bez obzira na nacionalnu, versku i ideolo¹ku pripadnost, da podr¾e Tomislava Nikoliæa u borbi za predsednika Srbije, jer je samo njegova pobeda garancija za opstanak Srbije – dodao je Todoroviæ.
M. Albunoviæ
[objavljeno: 28.12.2007.] Politika

Bred

e ovakve stvari mi stete mnogo vise nego sto su u stanju da shvate.
a o jezicini , koja im je 10x brza od pameti, ne treba ne pricati...  :wall:
ali mislim da je narod navikao na to da su oni "ostri na jeziku".
:wink:

darusaz

Ма дајте бре, како су се међусобно пљували на једној страни ДСС а на другој страни ДС и Г17+ када се бирао Николић за председника Народне скупштине, а после коалиција. И јел неко нешто коментарисао? Јоооок.  :1

dirigent

Svi skupa su goveda. Ali narod i za takve ima prekratko pamcenje...

Darker

Quote from: darusaz on 29-12-2007, 17:25:09
Ма дајте бре, како су се међусобно пљували на једној страни ДСС а на другој страни ДС и Г17+ када се бирао Николић за председника Народне скупштине, а после коалиција. И јел неко нешто коментарисао? Јоооок.  :1
Sla¾em se, ali èisto sumnjam da æe Ds i DSS ikada toliko slizati posle :wink: Koalicija nije isto ¹to i pristupanje partiji :wink: I SPS i SPO su bili gotovo u koaliciji :wink:
I onda se pitaju za¹to je mala izlaznost na izborima, kako ih nije sramota :wall:

pop

Naravno da politicari mogu da pricaju i rade sve i svasta kad veliki deo birackog tela ima pamcenje na nivou vinske mushice. Seselj je napisao knjige 'Preti nam Slobotomija', 'Milosevicev zajam za preporod Kipra', 'Crvena vestica sa Dedinja' itd., nazvao Milosevica najvecim izdajnikom srpskog naroda posle pada Krajine, pa je sve to pojeo posle nepune 2 godine i usao u koaliciju sa Milosevicem (a kasnije ga nazvao patriotom i borcem za srpske interese).

Evo jednog svezijeg primera od pre mesec i po dana - potpredsednik srs-a, Milorad Mircic:
- Predsednica Fonda za humanitarno pravo Nata¹a Kandiæ jeste kurva lokalnog
karaktera, ali je pokazala i dokazala da mo¾e da bude u rangu kurvi kao ¹to su
Vojislav Ko¹tunica
i Karla del Ponte - rekao je Mirèiæ, èesto prekidan povicima
odu¹evljenja veæine prisutnih u sali.

A onda samo 10 dana kasnije pozvao Kostunicu da se javno izjasni o podrsci Nikolicu na predsednickim izborima.

Sto se tice odnosa DS-DSS, bilo je dosta reci i o tome na forumu, valjda je svima jasno da je to brak iz racuna, a ne ljubavi.
Primera nedoslednosti ima milion, a nekako se uvek setim onog Veljinog snimka (kad je rekao za Olju Beckovic da bi joj dao da po**shi da je malo lepsa) u kome je prvo do gushe ispljuvao Chovica, a onda kad su ga zvali ponovo rekao kako njih dvojica dobro saradjuju, da se slazu itd.  :roll:

lycos


Bred

Dobro, a mi nismo u obdanistu pa da ne znamo da to sto oni pricaju i caste se kojekakvim epitetima ima bilo kakave veze sa tim sta ce konkretno raditi i uraditi.
To je politika.  :wink: