''Srbija trajno mora da bude iskljuèena iz evropskog razvoja''

Started by endi, 11-04-2008, 13:40:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dirigent

Sto se tice pomenutog Lazara , hriscanstvo je bilo u celoj severnoj africi , a sada ga nigde nema jer su tamosnji Lazari pre bili za varijantu da sede na svojim imanjima i budu turski vazali.

    A za ostale primjedbe samo cu reci jedno - sve drzave u Evropi putem Eu guraju ispod tepiha lobiranjem svoje nacionalne interese. Svako tu vuce na svoju stranu i nema ni jednog koji ce da kaze-  Evo ja Britanac izdvajam deo poreza koji placam svojoj drzavi za obnovu infrastrukture u Portugaliji u ime evropske solidarnosti, a kamoli da pokolone deo teritorije nekoj manjini.
    Uzgred da li neko zna od vas ko je uopste predsednik evropske unije? (u trenutku kad ovo procita). To bi trebalo da bude neka izuzetno bitna osoba ili bar neka osoba medijski eksponiranija od svih sefova vlada i drzava zajedno.
     Molim da se odgovor na ovo pitanje da (bez pomoci gugla i bilo cega , jerbo to bi trebalo da znate vec dosad.

Wlada

QuoteSto se tice pomenutog Lazara , hriscanstvo je bilo u celoj severnoj africi , a sada ga nigde nema jer su tamosnji Lazari pre bili za varijantu da sede na svojim imanjima i budu turski vazali.
Цела северна Африка је примила ислам мирним путем, (јер је ислам у почетку био религија номада и пустињских народа, какви су живели у северној Африци) у 7. и 8. веку под експанзијом Арапа, какви турски вазали?
Уосталом да ли мислиш да је њима лоше што су данас муслимани? Ја бих рекао да им је изузетно драго што су њихови предци примили ислам...

Подсетићу да ни Бугари ни Грци нису имали Лазаре па су остали православци, и улога кнеза Лазара је у историји српског народа значајна као темељ очувања националног идентитета, а не вере!
За православну веру Срба и њено очување је заштитник увек био Свети Сава, а не кнез Лазар.

QuoteA za ostale primjedbe samo cu reci jedno - sve drzave u Evropi putem Eu guraju ispod tepiha lobiranjem svoje nacionalne interese. Svako tu vuce na svoju stranu i nema ni jednog koji ce da kaze-  Evo ja Britanac izdvajam deo poreza koji placam svojoj drzavi za obnovu infrastrukture u Portugaliji u ime evropske solidarnosti, a kamoli da pokolone deo teritorije nekoj manjini.

ЕУ јесте обновила инфраструктуру и Португалије и Пољске и Чешке и Грчке и Шпаније и Ирске и свих земаља које су биле економски на нижем нивоу од Британије.
Те земље данас враћају своје дугове пружајући услуге свима захваљујући модерној инфраструктури.


QuoteUzgred da li neko zna od vas ko je uopste predsednik evropske unije? (u trenutku kad ovo procita). To bi trebalo da bude neka izuzetno bitna osoba ili bar neka osoba medijski eksponiranija od svih sefova vlada i drzava zajedno.
     Molim da se odgovor na ovo pitanje da (bez pomoci gugla i bilo cega , jerbo to bi trebalo da znate vec dosad.

Можда за пар година буде Борис Тадић  :~  :peace:
Већи део овог народа је жедан правих вредности, жедан Европе, и сит погрешних вредности...И тај део иде у ЕУ, сместа...

Ко не жели, не мора, близу је Молдавија, а тамо ће моћи да слуша песме типа "Остајем Балканац и провинцијалац, путуј Европо..." и "У говнима пливање, право је уживање"
и да буде у праву, а не да продеје јефтину забаву за широке "народн(јачке)е" масе :wave:

dirigent

Ja pitah ko je predsednik evropske unije ? Zna li neko?

wolfeitzckie

koliko ja znam evropskom unijom trenutno predsedava slovenija, znaci nema jednog predsednika, a predpostavljam da je funkcija relativno protokolarna i nema nekakav izuzetetan znacaj (nesto kao predsednik skupstine, prvi medju jednakima).

Masha

Ajde da udovoljimo dirigentu, mada ne znam sa kojim pravom insistira na odgovoru kad on prvi na milion pitanja ne odgovora. Dakle, wolfeitzckie ti je rekao da EU predsedava Slovenija, a ti bi verovatno hteo da cujes ime slovenackog ministra spoljnih poslova koji predsedava EU (tacnije savetom ministara Evropske unije). E, znam mu prezime - Rupel, a ime mu je, cini mi se, Dimitrij. Za ime nisam 100% sigurna, ali ti ces me obavestiti da li sam prosla test ili nisam.
Gledamo mi TV, citamo novine, ne znam zasto si toliko zabrinut za nasu obavestenost. Verovatno zbog toga sto smo, kako ti rece, lelmudili u pesku dok si ti obijao mitinge opozicije devedestih. Ali, nema potrebe da se brines, smenile su se generacije, pesak je odavno iza nas.

Wlada

QuoteКакав идентитет да сачувамо диригенте, буди искрен?
Гучу, која је настала пре 10 година?
Кладионицу и сплав као главну друштвено-социјалну институцију?
Караџића и Младића?
50% популације са основним образовањем и хиљаде неписмених?
Да сачувамо православље са манастирима и црквама који се напуне само када учитељице натерају децу за време екскурзија и евентуално Божић или Васкрс?
Да се сетимо Милутина Миланковића и Николе Тесле само када имамо реферат из географије или физике?
Да огроман број људи не зна да каже када смо се ослободили Турака?

Матори ти знаш ко је председник ЕУ, али не знаш одговор на ово питање...
Ја на твоје не знам одговор (јер ЕУ није држава па и не треба да има председника), али ја на моје питање упућено теби знам одговор...

Али кога боле бриге...
Битно да пиче народњаци...

Коме ћеш онда дириговати?
Онима који слушају, турбо ултра нови фолк?
И Ђанија са песмом
"Остајем Балканац и провинцијалац"...

Или ЕУРОПЕЈЦИМА који знају шта значи смисао песме ервопљанина Димитрија Доситеја Обрадовића:

"Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди."

А да, заборавио сам треће... Они који су за ЕУ са паролом "На колена пред Србе!" (Кошпица)

dirigent

Quote from: Wlada on 21-04-2008, 16:05:19
QuoteКакав идентитет да сачувамо диригенте, буди искрен?
Гучу, која је настала пре 10 година?
Кладионицу и сплав као главну друштвено-социјалну институцију?
Караџића и Младића?
50% популације са основним образовањем и хиљаде неписмених?
Да сачувамо православље са манастирима и црквама који се напуне само када учитељице натерају децу за време екскурзија и евентуално Божић или Васкрс?
Да се сетимо Милутина Миланковића и Николе Тесле само када имамо реферат из географије или физике?
Да огроман број људи не зна да каже када смо се ослободили Турака?

    To je tvoje vidjenje nacionalnog identiteta koje mi toboz imamo , a ako je to sve sto vidis onda bolje uzmi neko drugo drzavljanstvo.
    Ali moj identitet ne pocinje od vremena kada sam se ja rodio , nego stotinama godina u proslost.
    Pred generacijama koje su krvarile za ovu zemlju i izginule u milionskom broju , trebalo bi da stojimo mirno sa strahopostovanjem , a ne da pljujemo po onome za sta su oni bili zivote dali, samo zarad 500 evra plate vise i sengenskih viza.
    A uzgred doticni Rupel se nista ni ne pita ,tu ste u pravu jer su izbori za tela EU indirektni. Narodi EU se nista ne pitaju vec su dogovori i odluke na nivou stranaka i prvenstveno drzava.
   
    cini mi se da smo otissli malo u off . Naslov ove teme je nesto drugaciji.
   
   
   

Masha

Dirigentu, ajde ti nama lepo reci o cemu se tebi prica. Ili, odluci se vec jednom - ti si, ili dzabe obijao mitinge opozicije devedestih, ali onda to lepo kazes i navedes da si u medjuvremenu promenio stranu, ali onda to svoje obijanje ne uzmimas kao argument kad ti prilike to nalazu, ili si uvek u opoziciji. Toliko si kontradiktoran da prosto boli kad se cita. Ovo o kontradiktornosti mogu i da potkrepim citatima.

dirigent

U svom prvom postu na ovu temu rekao sam da se ciljevi Americke politike i EU prema nama ne menjaju , samo metode , a to odslikava cinjenicno stanje, a ne moja zluradost.
     Prema tome gledajmo nasa posla i nase interese i ne bavimo se Amerikom i EU , a jos manje da trcimo za njihovom sargarepom na stapu.
     To je sve sto mislim i nista vise.

      Uzgred obijao sam mitinge da bi se u Srbiji uspostavio princip smenjivosti vlasti na izborima prvenstveno. A koliko se secam to je bio glavni moto studentskog protesta 96.
      Rusio sam Slobu 2000 zato sto sam bio sit kradja na izborima , zabranjivanja medija ,afera i tupavluka ljudi iz njegove stranke i Jula i vodjenja monetarne politike i burazerske ekonomije.
      Ja znam zasta sam se i kada angazovao i zbog cega.
      A stranke i politicari su naspram toga potrosna roba ukljucujuci i one za koje sam glasao i za koje cu glasati ubuduce.
     
     
   

Wlada

QuoteTo je tvoje vidjenje nacionalnog identiteta koje mi toboz imamo , a ako je to sve sto vidis onda bolje uzmi neko drugo drzavljanstvo.
Брависимо... А ти ми реци онда своје виђење.

Е видиш, у томе је поента...
Ти се прошлости не дивиш као ја, него у њој покушаваш да живиш и да је мажеш на хлеб, а то не може, јер нити си ти српски витез из 14. века, нити шајкаш из 17. века, него данашњи Србин.
Данашњи Србин је суочен са ониме што сам навео, и то улази у национални идентитет жмурио и лагао ти себе или не.

QuotePred generacijama koje su krvarile za ovu zemlju i izginule u milionskom broju , trebalo bi da stojimo mirno sa strahopostovanjem , a ne da pljujemo po onome za sta su oni bili zivote dali, samo zarad 500 evra plate vise i sengenskih viza.
Оћеш да меримо ко више поштује националну историју?
Док не схватиш да ниси патриота само тиме што причаш приче о националном поносу, цео ће ти се свет смејати.
Пљујеш по тој историји једино ти увлачећи је стално у политичке сврхе, али када дођеш у ћорсокак са недостатком аргумената само ово умеш да кажеш...
Смешно и патетично.

Што се држављанства тиче:
Када ми буде саветовао неко кога искрено поштујем да то урадим, можда и променим држављанство.
Али и онда остајем поносан Србин, а таквих је 2000000 широм света.

А када ми саветује човек који бежи од истине, и који брани Србију која стоји као највећа срамота тој истој историји од које су свима пуна уста, иако мало ко зна шта говори, веруј ми да
немам намеру.

Јер ако оду сви који критикују данашњу Србију проистеклу из 90., ко ће да врати праве вредности овом напаћеном народу... Сигурно неће онај ко не види шта му се испред носа дешава и у каквој ће му средини расти деца.

dirigent

      Trebalo bi da se suzdrzis ostrih formulacija , jerbo ovakvih kao ja i ti ima u Srbiji pola-pola , prema tome na izborima ce se videti sta narod hoce , tim pre sto su stvari u ovom trenutku jasne ko dan i sve karte otkrivene  tako da niko vise ne moze od politicara sesti na dve stolice cak i da hoce.
       U tom svetlu zasta god da se narod opredeli bice potpuno legitimna  i neosporiva odluka  od strane buduce manjine .
       Samo bez ljutnje i rezignacije za sta god da se Srbija opredeli.
       

lelemud

Nisam bio tu nekoliko dana, bice poduzi post. Dakle:

Quote from: dirigent on 17-04-2008, 23:35:11

     
   

      Na `kraju umetnosti` konstatuje da je stvaranje radi `same stvari` koliko god naizgled besmislen cin , poslednja odbrana umetnosti
     
   
      Treba se suprotsavljati kako god sili i aroganciji. Mozda zvuci otrcano , ali kad sebe mogu u ogledalo da pogledam onda mogu i druge prema tome ja se ko pomenuta buba sto gamize ne osecam.
     
        Konfucije je davno rekao cini sto mislis da je ispravno i ne nadaj se nicem kad je u pitanju nagrada.
       

        Prema tome mi moramo ciniti ono sto je ispravno `radi same stvari`, i putem svog usuda ici kao sto smo uvek isli.

         


Pa ne, ti nisi idealista. Ne, ti nikako. Vidis li ti makar i tragove pragmatizma u ovom izlaganju?



Poredjenje tadasnje (Kosovski boj) i sadasnje situacije je potpuni apsurd. Porediti ljude koji su se borili za svoju zemlju pred osvajacem i ljude koji pristaju, cak i izazivaju ratove samo kako bi mogli da zavedu svoju strahovladu i zadrze je u nedogled, je krajnji cin nepostovanja prema "generacijama koje su krvarile za ovu zemlju". Ne znam kako neko uopste moze da pomislis da stavis u istu konstrukciju danasnje "Vojvode", koji su nista drugo nego najgori psi rata, pardon, ratni profiteri, koji su pljackali i ubijali koga su stigli (dakle i Srbe i ostale, mada ne vidim razliku u tezini zlocina) po ratistima bivse nam drzave da bi vozili sponzoruse u svojim meckama i dobijale stanove koji se mere u arima dok je narod umirao od gladi po ulicama, sa Vojvodama od pre 100 godina koji su ziveli i umirali za svoju zemlju. Sramota za tvoj patriotizam. Mislim da bi ti promena pasosa mnogo bolje stajala nego Wladi.



Quote from: dirigent on 21-04-2008, 06:54:51

Sto se tice pomenutog Lazara , hriscanstvo je bilo u celoj severnoj africi , a sada ga nigde nema jer su tamosnji Lazari pre bili za varijantu da sede na svojim imanjima i budu turski vazali.


Netacno. Cak je i prava glupost ovo sto si rekao. Kao sto je vec receno, ni Grci, ni Bugari, ni Jermeni nisu promenili veru. Lazar nema veze sa tim. Njegov cin jeste bio herojski, ali nepromisljen. Promena vere nema nikakve veze sa nepostojanjem "Lazara" jer su oni bili muslimani pre dolaska Turaka. A nije Kosovski boj ono sto je odrzalo identitet Srbije, u to budi siguran.


Quote from: dirigent on 21-04-2008, 06:54:51

sve drzave u Evropi putem Eu guraju ispod tepiha lobiranjem svoje nacionalne interese. Svako tu vuce na svoju stranu i nema ni jednog koji ce da kaze-  Evo ja Britanac izdvajam deo poreza koji placam svojoj drzavi za obnovu infrastrukture u Portugaliji u ime evropske solidarnosti, a kamoli da pokolone deo teritorije nekoj manjini.
   


Da poznajes malo kako funkcionisu fondovi za kandidate i manje razvijene zemlje u EU, ne bi pricao ovavke neistine. Raspitaj se malo o temi pre nego sto pocnes da kritikujes.

Quote from: dirigent on 21-04-2008, 19:02:52


U svom prvom postu na ovu temu rekao sam da se ciljevi Americke politike i EU prema nama ne menjaju , samo metode , a to odslikava cinjenicno stanje, a ne moja zluradost.
     Prema tome gledajmo nasa posla i nase interese i ne bavimo se Amerikom i EU , a jos manje da trcimo za njihovom sargarepom na stapu.
     To je sve sto mislim i nista vise.

   

Ne postoji ono sto ti smatras "Americkom politikom prema nama", jer je to zamisljena situacija u kojoj smo mi njima trn u oku bilo kakvu politiku da vodimo. Nikada nije ni postojala. To Kosovo koje ti smatras nastavkom njihove "politike" je nesto sto su tvoji kandidati izveli. I izgubili.
Da si zaista imalo pragmatican, shvatio bi do sada da su svi nasi nacionalni interesi mogli biti ostvareni kroz interese SAD-a i ostalih velikih igraca. Medjutim, nekiome je idgovaralo da se zameri celom svetu i ispere narodu mozak pricom kako nas celu istoriju  svi mrze. Pogotovu nacije koje su nam kroz istoriju bile najveci saveznici.
Kao sto sam rekao mnogo puta, da je Srbija imala razumnu politiku a ne onu koja je svu svoju energiju crpila iz nacionalizma i bajkama o nebeskom, nepogresivom narodu, kakvi god da su interesi "stranog faktora" bili, mi bi bili pobednici a ne apsolutni gubitnici. I moralni i na terenu.

Quote from: dirigent on 17-04-2008, 23:35:11


         Zao mi je sto ne mogu da ponudim komercijalno materijalisticko statusno bolji odgovor , ali nemojte ocekivati to od jednog umetnika.
         

Hvala za tvoju brigu, ali snalazimo se i sa ovim. Imamo dovoljno "umetnickog" mozga.