Rezultati ankete

Started by Insider, 30-07-2007, 09:48:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

pereca

Univerzitet je nametnuo obavezu svim fakultetima da sprovedu anketu, ali je isto tako dao slobodu svim fakultetima da formiraju anketu u odnosu na svoju specificnost.
Dakle, anketa ne mora da bude ista svugde.
Bitno je napraviti predlog i traziti misljenje Univerziteta, a Univerzitet retko kad odbija slicne predloge.
Moje je misljenje da je najbolje prepustiti posao profesionalcima.
Ozbiljan fakultet bi trebao da angazuje agenciju ili profesionalca koji bi osmislio anketu.
E sad, to naravno vazi za idealne uslove (novac pre svega, dobra volja, ozbiljnost i anketara i anketiranih...)
Pa ako nam je svima stalo da sve ove bolonjske novine uradimo kako treba, ustedimo sebi vreme, unapredimo buducnost.. krajnje je vreme da se uozbiljimo (eto mi studenti bi mogli da pocnemo od toga sto cemo zapamtiti imena profesora, jer priznacete to nije tako tesko. Dovoljno je samo se malkice potruditi.).
tako cemo stvoriti sve preduslove za idealne uslove. A novac? Ili cemo da trositi godinama po malo na ispravljanje gresaka ili cemo jednom posteno platiti i napraviti nesto sto vredi. Dugorocno.

Djole

#46
  Uvek sam anketu popunjavao predano i iskreno, trudeci se da nikoga ne ocenim lose ako me je nekada na vezbama ili predavanjima opomenuo ili mi nesto zamerio.
  Medjutim, mislim da anketa ne dolazi u pravom trenutku, tj. na kraju vezbi i predavanja. Za vezbe manje vise, ali za predavanja nikako.
  Zbog sadasnjeg naseg ucenja, manje vise kampanjskog mislim da bi anketiranje trebalo da bude na startu godine za onu prethodnu.
  Zbog objektivno mnogo veceg ucenja i polozenih ispita u junu, septembru i oktobru, znaci posle ankete koja je krajem maja, studendi bi mogli mnogo vise da kazu o literaturi, i o tome kako im je gradivo prezentovano.
  Iz licnog iskustva znam da sam jednog profesora ocenio katastrofelno za predavanja, i ne samo ja vec vecina, to je bio opsti utisak, a kada sam ucio taj ispit shvatio sam da se covek okozio da nam jednu od najtezih i najkonfuznijih oblasti tog ispita smanji na 100 strana skripte.
  Naravno, ima dosta i suprotnih situacija.
Mislim da bi se ovim postigla mnogo jasnija slika. I, mozda na zalost zaposlenih na faksu, po mojoj proceni rezultati ankete bi biliu nesto losiji.
  xy puta sam se pokajao za ocene koje sam dao, sto lose sto dobre.

AquArius

Valjda ce se to Djole promeniti sa novim generacijama.

Kad kazem na to - mislim na kampanjski stil ucenja,
pa ce verovatno i ankete imati vecu ulogu u svemu.

Meni anketa, takva kakva je, deluje blago nefunkcionalno
i nestandardizovano. Ne mogu da kazem zbog cega.
Mozda bi bilo previse traziti da svaki predmet ima svoju anketu.


Djole

Nadam se i ja tome. Ali opet mislim da nije lose dati ocenu o jednom ispitu nakon svih njegovih delova.
Sve u svemu dobro je imati anketu. Jer ona tu negde stoji kao dokument i uvek ce biti tu, pa se nece ocene za minuli rad izgubiti i izbrisati tek tako.

AquArius

Nekako,
kad zavrsim sa ispitom, vec tad kao da mi padne ogromna kamencina sa srca,
pa mi sve deluje lakse i moguce.

Pa mi tad manje smeta sto mi je knjiga bila na engleskom,
ili sto sam morala da dajem dodatne pare na papire
iz kopirnice npr.

:happy:

Dobro je da imamo anketu.
Za vezbe bi trebalo da bude na kraju vezbanja,
a za predavanja .. samo za one koji su na predavanja i isli.

:>

Wlada

Ma za svaku anketu je dobra ona dobra, stara profesorska:
   Bog za 10
   Ja za 9
   mama i tata za 8
   a profesori neka se snadju za ostalo...  :K

Duke

Kod mene na anketi ima 5 i ima 1...

Cudno kako profesori cesto teze te dve krajnosti... Bar po meni, retki su oni sto nit smrde nit mirisu.

Bred

kod mene je retko ko dobio 5  :K