Pitanje vezano za prebacivanje sa Tuzlanskog farm. fakulteta na Beogradski f.f.

Started by BumbaRumba, 08-05-2008, 11:28:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BumbaRumba


 
QuoteNapomena:Tema,koju postavljam,nije moja.Zamoljen sam od strane jedne koleginice iz Tuzle da je postavim zbog nekih njenih problema prilikom registracije na ovaj forum.

 
  Prije svega pozdrav svima  :happy:
Nadam se da cu ovdje naci nekoga ko ce mi moci barem malo pomoci s obzirom u kakvoj sam situaciji sto se studiranja tice  :happy:
Pa da polako objasnim......zivim u Tuzli i studiram Farmaciju na Tuzlanskom univerzitetu i druga sam godina. Razmisljala sam i jako zelim da nakon sto dam uslov za trecu godinu, od trece godine pa dalje nastavim studirati na Beogradskom univerzitetu. S obzirom da sam se zeznula i nisam pocela studirati tamo od prve godine kako sam i planirala, sada ne znam da li uopste mogu izvesti to i prebaciti se u Beograd jer svi predmeti nisu isti. Oba fakulteta rade prema Bolonji pa mi je to svakako prednost, ali plan i program nije jednak iako bi trebao biti.
Sad cu napisati spisak predmeta I i II godine Farmacije u Tuzli :
I godina
Matematika I
FizikaI
Opsta hemija
Biologija sa humanom genetikom
Uvod u racunarstvo
Uvod u farmaciju i prva pomoc
Biostatistika
Izborni
MatematikaII
FizikaII
Analiticka hemija I
Neorganska hemija
Anatomija sa histologijom
Informatika
Izborni
II godina
Organska hemija I
Fiziologija
Analiticka hemija I
Fizikalna hemija I
Farmaceutska botanika I
Zdravstvena ekologija
Izborni
Organska hemija II
Patofiziologija
Fizikalna hemija II
Biohemija I
Farmaceutska botanika II
Izborni
Instrumentalna farmaceutska analiza

Spisak predmeta na Farmaciji u Beogradu vec znate  :happy: I njima sam se javljala mailom ali nisu mi nista puno rekli osim da podnesem zahtjev u studentsku sluzbu a da ostalo priznavanje ispita odredjuje komisija, sto meni ne pomaze mnogo jer nemam pojma ni otprilike kako bi to prebacivanje izgledalo i koje bi mi ispite mogli priznati jer je previse razlike da bi polagala razliku ispita.  :ohwell:
Pa, ako iko zna bilo kakvu informaciju vezanu za slucajeve slicne mome, ili poznaje nekoga ko bi mi mogao dati neki savjet molim vas da se javite  :happy: unaprijed hvala  :happy:

LittleStar

Konacno sam se registrovala.....pa et samo da se zna da je o mom slucaju rijec :)
Ali ne mogu da vjerujem da niko nista ne zna sto se tog prebacivanja tice :(

Bred

Pa dakle, moraces da pokusas onako kako su ti rekli. Moraces da podneses zahtev i sacekas odluku komisije jer to upravo komisija i radi.
:wink:
Ono sto sama mozes da uradis jeste da uzmes program svakog ispita tj predmeta na nasem faxu i uporedis ga sa programom ispita na vasem faxu.
Ja stavrno nisam cuo do sad nijedan slucaj da se neko prebacivao iz Tuzle u Bg.

LittleStar

Prebacivala se jedna moja kolegica prosle godine u Novi Sad...pa sad ne znam koliko se to razlikuje...mislim po planu i programu i da li se uopste razlikuje!
A meni bi pomoglo da cujem o bilo kojem slucaju prebacivanja, ne mora biti iz Tuzle, bilo koje mjesto van Srbije da je u pitanju :)
Svakako cu doci krajem ovog mjeseca u Bg da odem do fakulteta i da se raspitam, mislim da bi mi to ipak bilo najpametnije :)

AnaCrvena

Nisam cula da se bilo ko prebacio sa bilo kog farmaceutskog na beogradski.ja sam se nesto raspitivala za drugaricu koja studira u Kragujevcu-samo su odmahivali glavom.prilicno su zadrti po tom pitanju.ali,ako su ti rekli da probas,uradi to sto su rekli,vredi probati...

sokobiv

Najbolje bi bilo da okrenes +381113951204 i potrazis informacije o prebacivanju.Mi samo mozemo da nagadjamo,a verujem da ce ti to samo odmoci.