koliko je dugo rok valjanosti otvorenih pilula?

Started by civil, 15-06-2008, 12:35:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

civil

Naime, skoro sam pocela da pijem kontraceptivne pilule jasmin. I slucajno mi se desilo dok sam jednu otvarala da se folija sasvim malo pocepala pored njih par. Hmm te pilule su vec tako "otvorene" 10/11 dana. Sta da radim? Da li te pilule jos uvek valjaju ili cu morati novo pakovanje da uzmem?
Hvala na paznji.  (hmm ne pitajte me zasto ih nisam odmah popila - verovatno sto postoji obelezje po danima kako se pije svaka). Ehh

zerocool

Da li valjaju mozes da saznas samo ako krenes da ispitujes na sve testove koji se inace rade. Cim pitas znaci da sumljas, a uvek postoji sansa da se nesto desilo. Posto su to hormoni, racunaj da im je struktura nestabilna, pa ako ti je to bilo na svetlosti, ocekuj da su sanse vece da nesto ne valja. Inace, tablete se nikad ne drze u kuhinji i wc-u, jer tu se najvise menjaju vlaga i temperatura.
Mozes da ih pijes, ali se baci na apstinenciju, cisto da ne rizikuj ili na druge nacine pazi.
Ja ne pijem pilule, pa ti nisam merodavna  :cvet

AnaCrvena

ni ja ih ne pijem,ali-sigurno je da se njihov rok trajanja odnosi na propisane uslove cuvanja...ako uslovi nisu takvi,kao sto se tebi desilo,niko ti ne moze (bez dokazivanja i odredjivanja) garantovati da su tabletice zadrzale sastav i funkciju...tako da,mislim da ti je dobar savet dala zero-ili nabavi novo pakovanje ili pripazi dodatno ovog meseca!

Enea

ni ja ih ne pijem i ne mislim da treba da ih pijesh.
ako su nakon ostecjene folije ostale u kartonskoj ambalazi, trebalo bi da im ne fali im nishta. tako ja mislim, a ne mora da bude tachno.

zerocool

Sto se tice pilula dosta toga imas na doktor.co.yu. Ja nisam njihov pristalica, a i prof Radica je rekla da treba da ih piju zdrave devojke koje nemaju u porodici slucajeva raka, pogotovu dojki, osobe koje nemaju problema sa kilazom i pritiskom, a smeju da se piju max 5god, mada ona kaze da je dve god najbolje. Kaze da postoje i druge metode zastite, a da je najbolja kombinacija kondom+ sportista, jer on zna kad, kako i gde  :wink: