Originalni muzièki diskovi ko¹taju do 1.500 dinara

Started by Bred, 17-10-2006, 07:42:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

willie the scot

ne skupljam ploce,ali jedan od najjacih dozivljaj sto se tice slusanja muzike mi je kad raskupusam novu plocu.

Smrda


mullala

Ja imam jedan drugi problem.
Rado bih ja kupovinom originala podrzala izdavaca, ali se najcesce desava da to sto ja trazim bas i nema da se kupi...
A i, sto kaze smrda, umeju da budu i mnogo, mnogo skuplji od 1500.
Druga stvar je PROSTOR... Nekako mnogo manje mesta u sobi zauzimaju mp3 nego cdovi :>

dyki

Quote from: Darker on 17-10-2006, 20:41:59
Pa, eto, ceo dan fizikali¹e¹ i obraduje¹ sebe jednim originalom :KJa sam CD kupoholièar, ne pu¹tajte me u prodavnicu diskova(originalnih) sa kintom, naroèito ne u inostranstvu gde je veæi izbor...

suvise dobro poznato  :F  :F  :F  :box  :box  :box

Quote from: smrda on 19-10-2006, 12:09:02
ma vinil je nesto drugo,po mom misljenju...za njega bih izdvojila pare bez problema.....

Ja nisam neki audiofil (u smislu da ne cujem neku razliku izmedju mp3-a na 128kbit i CDa, mozda zato sto nemam dobar CD player nego sa kompa koji ima integrisan zvuk pustam preko linije, ili jednostavno muzika koju pustam i nije nesto zahtevna  :) ) Ali gramofon imam i zaista je poseban feeling pustati muziku sa pucketanjem a la Pop-Rocks bombonice (Barry White i Doorsi su mnogo bolji tako :)  ) tako da ipak mislim da je 1500din za nase prosecne plate/dzeparce prilicna suma u odnosu na mp3... proporcionalno kvalitet/cena mislim da se ne isplati

Darker

Pogotovo danas kada je CD format potpuno nepotreban pored postojanja mp3-a...

Smrda

jaooo.da znate da sam ja sad(posto sam u inostranstvu) ocajna...nijedan cd ispod 20e...i to ne znam ni ciji....a neke koje ja trazim...hmmm....sta ces..talenata za skupo.....35e....'b*m ti zapad...

wolfeitzckie

Darkeru,
CD format nije potpuno nepotreban jer je kvalitet zvuka audio diska i mp3 neuporediv, probaj sa nekom muzikom koju imas u oba formata, pusti jedno za drugim pa uporedi. Preduslov za ovakav test su naravno malo bolji zvucnici od najjeftinijih za kompjuter. Ako se slusa na tim onda stvarno nema veze.

Darker

Nikakve razlike nema;-)
Dobro ozvuèenje, a snimi¹ kvalitetan mp3 - isto je, a d¾abe:-)

mullala


wolfeitzckie

Pa zavisi, ono ¹to je za nekog velika vrednost za drugog mo¾e da bude potpuno bezvredno, no u svakom sluèaju je kvalitet reprudukcije audio diskova i mp3 formata neuporediv, najlak¹e je to proveriti uzastopinim slu¹anjem iste izvedbe u ova 2 formata.

mullala

Upravo to i kazem. Ima razlike, na dobrom ozvucenju se jako lepo moze cuti zasto se lossy format i lossless format tako zovu. Medjutim, dobar mp3 (V0, npr) zauzima znatno manje prostora od audio diskova, i manje skuplja prasinu u stanu :>

Naravno, salim se vezano za to, ali je pitanje i kako ljudi slusaju muziku... Ako si audiofil i ako imas muzicki sistem sa pojacalima, lampicama, kvalitetnim cd playerom i kvalitetnim zvucnicima - ne znam zasto bi uopste razmisljao o mp3 kao mogucem formatu muzike. S druge strane, ako si "avanturista", ako zelis da sve probas i sve cujes (a kad kazem sve - mislim SVE), pa od toga biras sta ti se zaista svidja a sta ne, sigurno ce ti vise odgovarati ono sto je dostupnije. :)

Btw, sto se besplatnosti (a kvaliteta zvuka) tice, postoje lossless formati (ape, flac itd) koji su istog kvaliteta zvuka kao i CD-ovi, a koji se podjednako mogu "skinuti" sa neta. Ako zelite da trosite svoj bandwidth i ratio na to. Licno, ne skidam lossless, smatram da je za neke stvari ipak fer platiti. :a
Uostalom, flac vredi stvarno samo u onom slucaju koji sam gore spomenula (lampice i ostalo 8) ), da lepo ljudi narezu, slusaju, cuvaju... ali zar tada nije lepse da imas original?

wolfeitzckie

Pa da, problem je u dostupnosti, i tu se potpuno slazem sa tobom. Ko ce bre da placa svaki novi disk 20 ili koliko vec jevreja? MP3 je prosto besplatna i svima dostupna informacija, ko zna koliko muzike bi propustili da ga nema. I ziv bio bas zbog toga. Ali bas zbog toga sto je besplatna i svima dostupna informacija, kvalitet te informacije je ocajan. Sve sto nabavim u CD formatu, tako i rezem, ne grebujem nikad! I jeste, muku mucim bas sa prostorom i prasinom! Ali kada jednom cujes razliku, ne mozes da je zanemaris , jer je stvarno velika, samo treba naculjiti usi.A ne slazem se da je potreban audiofilski set da bi cuo razliku, razlika se cuje vec na malo(ali stvarno malo) boljim komp. zvucnicima.